หัวข้อ: ขี่ซุ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บักหล่าลูกกก

ขี่ซุ

ขี่ซุ คืออาการของเด็กทารก ที่ถ่ายกระปิดกระปอย ทางอิสานเชื่อว่า เด็กทารกหากจะมีพัฒนาการหรือจะมีการเปลี่ยนแปลงทางร่างกายเกิดขึ้น เช่น จะมองเห็น จะนั่ง จะคลาน จะเดิน จะอย่านม และอื่น ๆ จะเกิดอาการขี้ซุ เตือนให้รู้ล่วงหน้า

พ่อลูกอ่อนเนาะ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร

เรื่องฮิตน่าอ่าน Re: ขี่ซุ

บ้านเฮากะเป็นแนวนั้นยุครับ แต่ทางเป็นจริงแล้วเด็กน้อยท้องบ่ดีเด้อครับลำไส้ติดเชื้อ ฉะนั้นต้องให้เด้กน้อยกินยาขัยลมนำแหน่ บางทีขวดนมอาจบ่สะอาดนะครับบบ ตามหลักหว่าแบบนี่

---- แต่ผมเองกะเชื่อคือผุเฒ่าหว่าหละครับ ---
    ::)::)
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บักหล่าลูกกก

Re: ขี่ซุ

แนวกำลังเป็นพ่อลูกอ่อนเนาะครับ เลยสังเกตุว่ามันเป็นตามที่พ่อแม่เพิ่นบอก บักหล่ามันขี้ซุ เลยโทรไปถามเพิ่น เพิ่นว่ามันขี้ซุสิ สิเหลียวเห็น แล้วพอบักหล่าเซาขี่ซุแล้ว กะเหลียวเห็น หยอกยิ้ม เลยตามที่เพิ่นว่าแหมครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร

Re: ขี่ซุ

กะแม่นครับ ผมกะเชื่อตามคำผุเฒ่าบอกยุ แต่กะอย่าลืมหละถ่าเกินมื่อหนึ่งต้องพาลูกไปหาหมอนะครับ ถ่าถ่ายเหลวมากๆน้องน้อยสิสูญเสียน้ำในร่างกายหลาย ดีใจนำพ่อลูกอ่อนเนาะฮุ้จักสังเกตุอีกต่างหาก อั่นๆเลี้ยงตามหลักอนามัยหลายเด้อลูกสิแหล่นบ่หัน อิอิ
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

Tags for this Thread