หัวข้อ: มาๆพี่น้องไปกินข้าว...บ้านอ้ายธนิต

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

ด้วยความขอบคุณ พี่น้องป้องปาย ไผกะดาย หัวตะมาอ่านแมะ บาดได๋แท้ เผิ่นเอาภาพ

มาขยายเหมิดหล่ะตั๊วหนิ โอ๊ยเนาะ ไผกะดาย ถ้าอยากกินฝีมือผม กะมะสิยากส์

หาหม่องนัดกันดี ๆ เด้อ สิไปลองพยายามเฮ็ดให้กินเบิ่งอีกครับผม ฮ่า ๆ ๆ

เสียดาย น้องหน่อย บ่ไปซื่อ ๆ ดอก ว่าซั่นแม่นสิแซปกว่านี้ยุดอก ผมว่าเนาะครับ

คิดฮอดพี่ คิดฮอดน้องเด้อครับ ทีแรกว่าสิบ่เฮ็ดให้กินแล้วหล่ะ เห็นแม่ครัวสาวสวย

หล่ะใช้เก่งเป็นตาหน่าย จำเป็นอิหลีแมะ ฮ่า ๆ ๆ ขอบคุณอ้ายธนิต คัก ๆ เด้อครับ

อุบอิบ

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ผู้ก่อการรัก
    อ้ายธนิต แม็กกี้เห็นแล้วกะเสียดายหลาย

ซ่อยจัดล้างตาให้แน ขึ้นบ้านใหม่อีกรอบได้ม๊ายยยย :1-
    ได้ตั้วน้องแม็กกี้ กะขอโทษน้องนุ่งบ้านมหาที่บอกบ่อทั่วเถิง มื้อนั่นอ้ายบ่อได้ขึ้น
    บ้านใหม่ดอกหล่า ย้ายของซือๆ ฮอดบ่อได้มาเบิ่งน้องนุ่งซ้ำ ให้เพิ่นหาเองคือบ้านเจ้าของเอาโลด
    c06: ฮักบ้านมหาคักกะยังว่า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ nuzing
    ปร๊าดๆๆ"ครูเอก"เฮ็ดหยังกะเก่งกะดี ผู่ส่ายแอวโอ๊ะส่ายข้าวกะคัก บรรยากาศตลบอบอุ่นที่สุดในโลกเลย เถื่อหน่าเอิ้นใหม่แหน่เด้อจ้าพระเอกธนิตย์น้อยยายสิไปกินวุ้นบักตาลให้ได้
    บ่อลืมตั้วยาย คึดฮอดอยู่บ่อเซา เทือหน้านัดกินบุ้นบักตาลฝีมือหนุ่มหล่อไทอุบล คนโก้ คนอิหยังเฮ็ดเป็นซู่อย่าง ออนซอนเด้เนาะยาย

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ พล พระยาแล
    ขอบคุณอ้ายธนิต ขอบคุณทีมงานไทอุบล และทีมงานคุ้มสามเสนเป็นอย่างสูงครับผม

ฮู้หม่องแล้ว ๆ ๆ สิไปบริหารน้ำปานะ ให้มันเบิ๊ดก่อน
    ยินดีรับตอน ! โอะ! ต้อนรับตลอด อ้ายสิหาน้ำปานะมาไว้ถ้าหลายๆ เห็นพี่น้องไปยามดีใจคือหยังนี่ตั้ว เสียอย่างเดียวบ่อได้นั่งโสเหร่นำ เทือหน้าคือสิบ่อเป็นจั่งซี่ดอก
    อ้ายสิแก้โตใหม่

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ลูกอิสาน
    เห็นบรรยากาศแล้วก่ะนั่งยิ้มไปน่ำจ้า ส่อยกันเฮ้ดส่อยกันทำส่อยกันกิน
    อ้ายธนิตย์คือสิดีใจน้อจ้าเห็นพี่น้องไปเยี่ยมย่ามหลายๆจั่งสิ อบอุ่นหลายๆจ้า
    อยากไปฮ่วมจั่งสิเด้ แนวกินก่ะมีแต่แนวแซบจ้าไทอุบลนี้เฮ้ดอิหยังก่ะดีไปเบิดน้อจ้า อุบอิบ
    ดีใจคักตั้วหล่า มีพี่น้องไปยามหลายเทือ แต่กะยังบ่อดีใจปานพี่น้องบ้านมหาไปยาม อ้ายสิจดจำภาพนี่ไว้ตลอดไปc06:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    c06:เสียดายเน๊าะ บ่ได้ไป แต่ก้อบ่เป็นหยังดอก ต้องหาโอกาสไปให้ได้
    อย่างน้อยสักครั้งก้อยังดีนะครับ อ้ายธนิต 55555 บ้านสวยดีมากๆครับ
    น่านั่งตำจอกกันกับหมุ่หลายๆ ฮิ้ววววววววววว กริ้วววววววววววtim:

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ แหลวแดง
    มีแต่แนวเป็นตาแซบเนาะคับ มีผู้สาวส่ายข้าวเหนียวพร้อม คือสิแซบบบบบบ อิอิ
    แม่นยุแหลวแดง อ้ายเห็นน้องหลินส่ายข้าวใส่กะโบมแล้ว อ้ายปลื้มคัก จั่งแม่นเฮ็ดคือ:heart:

กะขอบคุณพี่น้องบ้านมหาซู่คน น้องนุ่งคุ้มเมืองดอกบัวเฮา แล้วพี่น้องคุ้มสามเสนเฮา
    รวมเถิงพี่น้องบ้านมหาเทิงเบิด คึดฮอดซู่คน ซุมเฮาจากคนบ่อเคยฮู้จักกันมาก่อน จนมาฮักแก่นกัน จริงใจต่อกัน กะย่อนบ้านมหา อ้ายบ่าวคนเดิม เฮ็ดไห้พวกเฮาที่มีชาติกำเนิดเดียวกัน ได้มาผูกพันแล้วกะ
    ได้เฮ็ดแนวที่มักคือกัน สิ่งสวยงามเกิดขึ้นมาได้ กะย้อนวัฒนธรรมที่สวยงามของอิสานบ้านเฮานี่ละเนาะพี่น้อง

Tags for this Thread