หัวข้อ: ลองเบิงกับชีวิต

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย
    ขะน้อย...กะจ้องสิไปกินดองอยู่ ฮ่า.. ...ค่อยเป็นค่อยไปครับ น้องหล่า..ช้าๆได้พล่าเล่มงาม ตั๊ว.....ให้กำลังแฮงใจครับ

มาคึดคือกันแท้จ้่า มึความสุขอย่าซิลืมเมรี มีทุกร์กะอย่าซิลืมเมรี มีงานหยังกะซาง อย่าซิลืมเป็นเด็ดขาด ปล.ถ้าไปได้ พะนะ ขอให้น้องอ้อม สุขสมหวังเด้อจ้า เอื้อยเป็นกำลังใจให้ แต่เอื้อยยังมีความฮักน้อ แต่เปิดเผยบ่ได้ มันบ่ดี พะนะ เหอๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ คิดเสียว่าเฮามีความรู้สึกดีๆๆ ให้คาเจ้ากะพอ (เพราะว่ามันมีวงเล็บนั้นหนา)
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ น้องแนน

ลองเบิงกับชีวิต

สบายดี สาวกรุงศรีผ่านมาสะแดงความยินดีนฺําเดี,นืกวา่แม่นใผวาที่เจ้าสาวอ้ายต่าย,ละแม่นสาวงามเรานี้เอง,ขอเป็นกําลังใจไห้เดีออ้ม,คนมีความรักกัย่างนี้ละนํอดุดีไปหมด,ไปก่อนเดีสาวคนงามย่่่าทัาไห้อ้ายเราอกหักนะออ้อม

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    c06: ประกาศๆ งานกินดองมื่อไดอย่าส่ะลืมเอื้อยเด้อ

อั่นเล็งงานดองใว้หลายงานแล่วในบ้านมหาหนี่ อยากไปกินลาบหมู่สั่นดอกจ้าาา

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    ฮ่าๆๆๆๆๆ วัฒร ตัดคู่แข่งไปได้อีก 1 อิอิ
    คู่ต่อไป วัฒรสิจีบสาวแนน เด้อครับ 5555555
    ไผเห็นด้วยยกมือขึ้น
    ขอให้ฮักกันหลายเด้อเอื้อย อ้อม อ้ายต่าย
    มื้อกินดอกอย่าลืมน้องชายผุนี้เด้อ สิอดข้าวไว้ก่อนจั๊กสามมื้อ ฮ่าๆๆๆๆๆ

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    ดีใจกับน้องอ้อมด้วยจ้า ที่ก้าวผ่านความช่วงชีวิตที่ผิดหวัง
    และมีคนที่เข้าใจเป็นกำลังใจ รู้แลรักษาน้ำใจ มอบความจริงใจให้ซึ้งกันและกันนะจ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สาวอำนาจ
    ความรักเป็นสิ่งสวยงามบ่ว่าสุดท้ายเป็นสิเป็นแนวได๋แต่อย่างน้อยๆกะเหลือความทรงจำดีๆให้เฮาได้ยิ้มเวลาคิดฮอดมื่อนั้น...ดีใจนำอ้อมอิหลีเด้อ..

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มหน้าลาว
    การให้กำลังใจเป็นสิ่งที่ดี บ่ว่าจะเป็นคนรัก เป็นเพื่อน เป็นพี่ เป็นน้อง ก็ สามารถที่จะเป็นกำลังใจให้ได้กันได้เสมอ เพราะเพียงคำเว้าบ่จักคำ อาจจะทำให้ คนที่ฟัง มีกำลังใจที่จะต่อสู้ไป จังได๋อ้ายกะขอเป็นกำลังใจอ้อมตลอดไปละกันนะครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    สิเอาเสาร์ลงหลุมมื้อได๋กะบอกเด้อน้องหล่า อ้ายสิไปตรูดกินซั่นดอกฮ่าๆๆๆๆๆซอยซาวบาทตรูดกินจนซ่งขาดดาก
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มสุรินทร์เหลา
    ดีจัยนำเดอครับสาวอ้อม ความรักขึ้นอยู่กะคนสองคนไม่มีพรมแดนไดมาขวางกั้น กะขอให้รักกันจนย่อยสลายไปทางใดทางนึงเด้อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวกระสัง
    ขอแสดงความยินดีด้วยนะครับ บ่ว่าจะรักกันแบบไหน ก็ดีทั้งนั้น บ่าวจันทร์เอาใจซ่อย กินดองมื้อได๋อย่าลืมบอกเด้อครับ อิอิ