หัวข้อ: ทำไม ? เวลากินก๋วยเตี๋ยวใครๆก็กินลูกชิ้นเป็นอันดับสุดท้าย...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวดอนโบม

เรื่องฮิตน่าอ่าน ทำไม ? เวลากินก๋วยเตี๋ยวใครๆก็กินลูกชิ้นเป็นอันดับสุดท้าย...

บ่าวหละอยากฮู้เหลือเกินเป็นหยังคนหลายๆคนเวลากินก๋วยเตี๋ยว บ่ว่าสิเป็นเส้นหมี่ เส้นเล็กหรือเส้นหยังกะตาม ส่วนมากเท่าที่บ่าวได้เห็นมานั่น ต้องเหลือลูกชิ้นไว้กินเป็นอันดับสุดท้าย ........ บ่าวอยากฮู๊ ..อยากฮู้...

บ่ว่าสิเป็นเส้น หรือผัก ต่างๆ แม้กระทั่งน้ำ เกลี้ยงครับ แต่สิ่งที่เหลือติดถ้วยกะคือกะคือ ลูกชิ้น ที่หลายๆคนต้องเก็บไว้กินเป็นคำสุดท้าย

อั่นนี่น่าคิดครับ

หนุ่ย เมืองแพ
    Guest
    เพราะว่าก๋วยเตี๋ยวมันมีเส้น เผิ่นเลยกินเส้นก่อน
    ถ้าอ้ายบ่าวดอนโบมสั่งเกาเหลาเจ้าซิซดลูกซิ้นก่อนบ่อ
    5555555 ผมว่าน่าคิดเดะอ้ายย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลาวสวิส
    เพราะว่าของแซบเก็บไว้กินตอนสุดท้ายตั่วแม้นบ่อจ้าพี่น้อง...

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    คะเจ่าบอกว่าอดเปรี้ยวใว้กินหวาน ให้ยอมลำบากแต่น้อยใหญ่มาซิสำบายครับอิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    กะเพิ่นให้ลูกชิ้นหน่อยเน๊าะครับ กะเลยเอาไว้กินบาดสุดท้ายพะน่ะ 55

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ โชติ
    เพราะว่าสิได้จำได้ว่า ก๋วยเตี๋ยวชามนั้น แซบ ส่ำได๋

เออ พี่ๆๆ ผมเอาลูกชิ้นเนื้อน้ำใส ชามนึง อิอิ

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    แม่นแล้ว กินก๋วยเตี๋ยว ก็ต้องเก็บลูกชิ้นไว้คำสุดท้ายอีหลีเด้อ

อิสระ เสรี เสมอภาค

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    น้องเขมบ่เหลือลูกชิ้นไว้สุดท้ายจักเ่ทื่อค่ะอ้ายบ่าว กินลูกชิ้นก่อนเลยแล้วค่อยปรุงแล้วจั่งกินค่ะ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หนุ่ย เมืองแพ
    เพราะว่าก๋วยเตี๋ยวมันมีเส้น เผิ่นเลยกินเส้นก่อน
    ถ้าอ้ายบ่าวดอนโบมสั่งเกาเหลาเจ้าซิซดลูกซิ้นก่อนบ่อ
    5555555 ผมว่าน่าคิดเดะอ้ายย
    เกาเหลาส่วนไหญ่สิสั่งมาเป็นกับแกล้ม เพราะฉนั้นลูกชิ้นต้องกินก่อนคับบ่าว

ถ้าบ่อฟ่าวกินคนอื่นกะสิตักกินก่อนเฮาสิอด ฮ่าๆๆๆๆๆ

ส่วนลูกชิ้นในก๋วยเตี๋ยว เฮากินของเฮาคนเดียวคับบ่อมีคนยาด(คนที่บ่อมีลูกคือผม) เก็บของแซบไว่ล่องคอท้ายสุด เอาของแซบตบท้าย มันสิได้แซบคับ

แต่ถ้าเป็นผม ก๋วยเตี๋ยวผมสิบ่อมีลูกชิ้นเพราะลูกสาวจองคับลูกชิ้น 5555555
    ผมไยแล้วได้กินตะเส่น

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ เขมราฐ
    น้องเขมบ่เหลือลูกชิ้นไว้สุดท้ายจักเ่ทื่อค่ะอ้ายบ่าว กินลูกชิ้นก่อนเลยแล้วค่อยปรุงแล้วจั่งกินค่ะ
    ย้านผู้อื่นยาดแม่นบ่น้องเขม อิอิ ซังหมู่มันมักถามว่า ลูกชิ้นบ่กินแม่นบ่ 555