หัวข้อ: แต่งผญาให้แน่ครับ >> เกียวกับพ่อเด้อ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ pakinaim
    Price of Songkla University

แต่งผญาให้แน่ครับ >> เกียวกับพ่อเด้อ

คือว่าปีใหม่บ่ได๋ไปหา พ่อ แม๊ะครับ เลยอยากได๋คำ ผญา มาเขียน โปสการ์ดไปให้ พ่อนะครับ มาเรียนไกล หลายโพ้ด ดิดฮออด พ่อ ครับ

รบกวผู้เชียวชาญ แต่งให้แน่เด้อครับ

ขอบคุณหลายๆๆๆแต่งผญาให้แน่ครับ >> เกียวกับพ่อเด้อ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ถ่าให้อ้ายศรี หรือผู่เชียวชาญอื่นๆมาแต่งให้เด้อจ้า ทางนี้มือสมัครเล่นดอกค่ะ อิอิ
    มองต่าง..อย่างปลง

ศิลปิน นักแต่งผญา สัญลักษณ์ของ พลายแก้ว
    ลองเบิ่งเด้อ...คะน้อย..

ผุ้ข้าขอกราบก้ม พนมมืออภิวาท
    ลงตรงบาทบิดาไท้ จากใจลูกผุห่างเหิน
    ยากนำเงินบาทแบงค์ ไปขายแฮงอยู่ต่างถิ่น
    ใจถวิลคึดอ้อล้อ นำพ่ออยู่สุวัน
    ทุกสิ่งอันพ่อบอกไว้ บ่เคยไลลืมห่าง
    ทุกสิ่งอย่างพ่อสอนไว้ ยังจำได้อยู่สุคำ
    ตอนนี้ทำการงานสร้าง เป็นลูกจ้างหวังเงินเพิ่น
    คึดฮอดพ่อเหลือเกิน อยากได้เงินเพิ่นใช้ จำใจต้องห่างลา
    ขอวันทาเทพไท้ พระรัตนตรัยสิ่งศักดิ์สิทธิ์
    จงปกปิดคุ้มภัย ให้อีพ่อแน่เด้อเจ้า
    ลูกขอเอาผญาก้อม น้อมนบแทนมาลา
    รักษาสุขภาพแน่เด้อ ฮักเสมออยู่เด้อพ่อ
    หนาวอยู่บ้อน้อทางบ้าน ฝากกราบกรานอีแม่แหน่
    คึดฮอดพ่อกับแม่ ว่างสิแว่ไปยามเจ้า กราบแทบเท้าพ่อแม่เด้อ...

ได้ส่ำนี่ล่ะขอรับ...สุดยอดของแท้ต้องท่านอาจารย์ศรี เด้อขอรับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พลายแก้ว; 10-12-2009 at 11:22.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองลำดวน
    ต้องยกให้อ้ายศรีสะท้านเด้ออ้าย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ pakinaim
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวเมืองลำดวน
    ต้องยกให้อ้ายศรีสะท้านเด้ออ้าย
    Ok ครับ แต่ว่าน้องล่ากะซิบ่โชว์ฝีปลายภู่กัน แน่ ติ ว๋า

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวก๋าคาม
    ลองเบิ่งเด้อ...คะน้อย..

ผุ้ข้าขอกราบก้ม พนมมืออภิวาท
    ลงตรงบาทบิดาไท้ จากใจลูกผุห่างเหิน
    ยากนำเงินบาทแบงค์ ไปขายแฮงอยู่ต่างถิ่น
    ใจถวิลคึดอ้อล้อ นำพ่ออยู่สุวัน
    ทุกสิ่งอันพ่อบอกไว้ บ่เคยไลลืมห่าง
    ทุกสิ่งอย่างพ่อสอนไว้ ยังจำได้อยู่สุคำ
    ตอนนี้ทำการงานสร้าง เป็นลูกจ้างหวังเงินเพิ่น
    คึดฮอดพ่อเหลือเกิน อยากได้เงินเพิ่นใช้ จำใจต้องห่างลา
    ขอวันทาเทพไท้ พระรัตนตรัยสิ่งศักดิ์สิทธิ์
    จงปกปิดคุ้มภัย ให้อีพ่อแน่เด้อเจ้า
    ลูกขอเอาผญาก้อม น้อมนบแทนมาลา
    รักษาสุขภาพแน่เด้อ ฮักเสมออยู่เด้อพ่อ
    หนาวอยู่บ้อน้อทางบ้าน ฝากกราบกรานอีแม่แหน่
    คึดฮอดพ่อกับแม่ ว่างสิแว่ไปยามเจ้า กราบแทบเท้าพ่อแม่เด้อ...

ได้ส่ำนี่ล่ะขอรับ...สุดยอดของแท้ต้องท่านอาจารย์ศรี เด้อขอรับ

คับบบบป๋ม ซ่ำนี้กะ เพราะสุดๆๆแล้วครับ สุดยอดเลยยยย :1-