หัวข้อ: อยากไปเรียน ต่างประเทศครับ (มีทุนบ่ครับ)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ pakinaim
    Price of Songkla University

Facebook Video อยากไปเรียน ต่างประเทศครับ (มีทุนบ่ครับ)

ดีครับ พี่น้อง ที่อยู่ต่างแดน ผม อยากถามว่า มีทุนให้ไปเรียนต่างประเทศบ่ครับ แบบว่าเด็กบ้านนอกอยากไปต่างประเทศครับ
    ไปเรียนนำ ไปทำงานนำกะได๋ ครับ ผุ้ใด๋พอจะมีข้อมูลกะรบกวนบอกแน่เด้อคับ รึ คุยกันทาง pakinaim@hotmail.com นะครับ ป๋ม
    ทุนวิจัย /ป.เอก นะคัรบ อ๋อ สาขา วิศวกรรม ครับ ผมจะจบโท ปลายปีนี่แล้วกำลังเล็งๆๆ หาทุน ไป ต่อ นอกครับ
    อยากไป ออสเตเลีย กะ อเมริกา คับ

สุขสันต์วันสงกรานต์ ไปเที่ยวบึง พลาญชัย LA เด้อครับบ ::)

Best Regards
    pakin

ไทเฮา
    Guest
    โห.อ้ายน้องเฮา เป็นตาดีใจนำ สิจบโทวิศวะ.แล้ว..
    ผู้ข้าแค่สิจบตรีกะพอแฮง บ่อมีเงินมีทองต่อโทนำเพิ่น ดอก ฮิฮิ

เอ้าเก่งๆแบบนี้ (วิศวะบ่แมนของง่าย)ขอให้ได้ทุนต่อเอก.ไวๆเด้อคับ จบแล้วสิได่มาช่อยพัฒนาบ้านเฮา

ม่วนซื่นสงกรานต์เจ้า..:g

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    สอบชิงทุนเอาเด้อ ขอเอาใจายยยยยยช่วยให้สอบได้ฮ้า
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ Tid Sri
    ดีใจนำเด้อคับใกล้สิจบโทแล้ว ผมว่าเฮ็ดงานนำบ้านเฮาก่อนจักปี2ปีบ่ดีเบาะคับเก็บเงินไปนำ มองหาลู่ทางไปนำ ออสเตเลีย กับอเมริกาคือสิบ่ไกลเกินฝันดอก ความฮู้ดีการศึกษาดีปานนี่

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    มีหมู่ในเอ็มคนนึงเพิ่นว่าเพิ่นเป็นอาจารย์สอนวิทยาศาตร์วะซั่นจ้า เพิ่นได่ทุนไปมาทั่วแล่ว ล่าสุดไปอิยิปต์มา ตอนนี้เล้ามาญป เห็นว่าได่ทุนมาหกเดือน จังได๋สิลองถามให้เด้อจ้า ตั้งใจเอาโลดควมฝันเป็นของเฮาจ้า สนับสนุนๆคนมีความฝัน8) และมีโอกาส ขะน้อยกะเคยฝัน แต่ว่าคือสิบ่มีโอกาสแล่ว..
    มองต่าง..อย่างปลง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    เพิ่งมาอ่านพ้อน้อ ดีใจนำสำหรับผู้ที่อยากมีความก้าวหน้า
    แต่ว่าบ่รู้ว่าเฮ็ดงานอยู่หน่วยงานได๋น้อ
    ปกติในหน่วยงานภาครัฐเขาสิมีทุนให้ บ่รู้หน่วยงานที่เฮ็ดงานมีให้บ่
    คือบ่ขอจากหน่วยงานต้นสังกัดก่อนจ้า มันสิง่ายกว่า กลับมากะได้ทำงานเลย

เพราะว่ามีหมู่คนหนึ่งจบวิศวะไฟฟ้าคือกัน เฮ็ดงานอยู่หน่วยงานรัฐแห่งหนึ่ง
    เขากะสอบชิงทุนในหน่วยงานเขา ได้ทุนไปต่อ โท และเอก อยู่อังกฤษ 5 ปี
    ตอนนี้กะจบโทแล้ว เห็นหมู่ว่าเรียนหนักหลายคัก ต้องอดทนสุดๆเพราะต้องไปปรับเรื่องภาษาอังกฤษอีก ก่อนสิได่เข้าเรียนโท พอกลับมาต้องมาใช้ทุนเขาอีก 10 ปี ไปไสบ่ได่ ยิ่งหนักเข้าไปอีก

:) กะขอให้สมหวังไวๆเด้อจ้า สมหวังๆๆ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ pakinaim
    Price of Songkla University
    กราบขอบพระคุณทุกๆๆท่านที่ให้กำลังนะครับ พอดีช่วงนี้ ยุ่งกะ Thesis อยุ๋มากมาย กะ ว่าจะ ให้จบก่อนปิด summer นะครับ เลยไม่ว่างมาตอบมาคุยนำนะครับ อยากจบเร็วๆๆ ซิได๋บอกแม่ขายนา ส่งผมเรียน 5555++ ก๊าปปป

ตอบ เอื้ยยย สาวเมืองกะสิน คับ ทำงานบริษัท เอกชน คับ รึเรียกว่า โรงงานนะครับ บ่ได๋อยู่หน่วยได๋ดอก ครับ สงสัย หน่วยวัดใจมากก่า คับบบ

กะ พยายามมองหาทุนที่ให้เรื่อยๆๆ ครับ ท่านๆๆใด ทราบก็แนะนำไดเด้อครับ จะกราบพระคุณอย่างสูง ถึงจะเปงทุนใช้หนี้ กะยอมดอกคับ ขอให้ความฝันเปงจริง อยากน้อยจบออกมากะเปงการการันตีว่าบ่ "ตกงาน ชัวร์ อิอิอิ "
    :g คับจั๋.ไดผมกะจะสู้ต่อไปคับ ขอแค่กำลังจากเพื่อนๆ พี่ๆ น้องๆ ในเวปกะดีใจแล้วครับ

รักษาสุขภาพ นะครับ โลกร้อน อากาศเปลี่ยนแปลง โชคดีเป็นของเรา

/// นาย ภาคิน ซอง จู ////
    ลูกชายผู้พันแดงเดช (t

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ สาวเมืองกะสิน
    เพิ่งมาอ่านพ้อน้อ ดีใจนำสำหรับผู้ที่อยากมีความก้าวหน้า
    แต่ว่าบ่รู้ว่าเฮ็ดงานอยู่หน่วยงานได๋น้อ
    ปกติในหน่วยงานภาครัฐเขาสิมีทุนให้ บ่รู้หน่วยงานที่เฮ็ดงานมีให้บ่
    คือบ่ขอจากหน่วยงานต้นสังกัดก่อนจ้า มันสิง่ายกว่า กลับมากะได้ทำงานเลย

เพราะว่ามีหมู่คนหนึ่งจบวิศวะไฟฟ้าคือกัน เฮ็ดงานอยู่หน่วยงานรัฐแห่งหนึ่ง
    เขากะสอบชิงทุนในหน่วยงานเขา ได้ทุนไปต่อ โท และเอก อยู่อังกฤษ 5 ปี
    ตอนนี้กะจบโทแล้ว เห็นหมู่ว่าเรียนหนักหลายคัก ต้องอดทนสุดๆเพราะต้องไปปรับเรื่องภาษาอังกฤษอีก ก่อนสิได่เข้าเรียนโท พอกลับมาต้องมาใช้ทุนเขาอีก 10 ปี ไปไสบ่ได่ ยิ่งหนักเข้าไปอีก

:) กะขอให้สมหวังไวๆเด้อจ้า สมหวังๆๆ