หัวข้อ: นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง

Super Moderator สัญลักษณ์ของ หมูน้อย
    บล็อก
    17

นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง

ภาพ/บรรยาย +++สาวโรงงาน+++
    นายแบบ/คนบังคับตั้งกระทู้
    +++นัยกระจอก+++

......สาวโรงงานมีเรื่องมาเล่าสู่ฟังจ้าพี่น้อง.....
    .....ลุงนัย...มาฮอดก็โทรมาหาหล่าเจนเวลาประมาณ หกโมงครึ่งนิละจ้า..คนกำลังฝันแม๋..โอ้หน่ายเลย(วันหยุดเนาะตื่นสาย)
    ........โทรมาเอิ้น..หล่าๆๆๆมาฮับอ้ายแหน่หว่าตี้....
    ........เจนเลยบอกว่าลุงๆๆถ่าก่อนเด้อเด๋วเจนไปฮับนั่งถ่าสองนาที...
    ........ลุงบอกว่า...เวย..อ้ายบ่ถ่าแล่วสิแล่นนำผุสาวแถวนิละ..อิอิอิ
    ....ลุงนัย..บอกว่าหล่าเจนบ่ต้องมาฮับดอก..อ้ายบอกคนขับรถส่วนตัวมาฮับแล้วว่าสั้น..555..คนกำลังล้างหน้าสิไปฮับ..(เข้าไปนอนต่อ)

......อีกสิบห้านาทีลุงนัยกระจอก...กะมาฮอดบ้าน....มาเจอเจนครั้งแรกตกใจหว่าสั้นว่าแม่นหมู....เจนเลยได้ฉายาใหม่..ไอ้อ้วนนัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้องนัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง.....นั่ง/หลับประมาณสามชั่วโมง
    .......ก็ได้เวลาพากันเที่ยวตั่วบาดนิ....เริ่มเดินทางด้วยรถคู่ชีพและคนขับรถ
    .......ลุงนัย...ไอ้อ้วนลุกๆๆๆๆปะไปเที่ยว...เจนนึกในใจยุว่าถ้าเจนบ่ไปนิไปถูกบ่น้อ..หม่องสิไปนะ55555.....

.........ขอเว้าพื้นลุงนัยแหน่เด้อพี่น้อง...ลุงนัยเป็นคนอารมณดีจ้า..กินง่าย ยุง่าย...ตำบักถั่วกินกะยุได้เบิดมื้อ...อิอิอิอิ..ตะพออ้วนลงพุงเนาะ..กินแต้ตำมักถั่ว
    ........นั่งไปในรถจอดแวะซื้อขนมตลอดทางเลย..55555....ลุงนัยซื้อเจน..กิน..
    .........คนใช้พลังงานหลายเนาะ..เป็นไกด์บรรยายสุดทางเลย(ลุงนัย..นั่งฟังบ่ปากตลอดทาง)
    .....คนขับรถหลับไปสุดทาง..เพราะคร้านฟังเจนเว้า..นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้องนัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้องนัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง

........ขับรถปื้นๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆฮอดพะเยา....ไปพ้อ....งานวัดพอดี....บาดที่นี้ละ...ไหว้พอพากันช๊อบหว่าสั้น...เสี่ยนัย..ลงพุงได้ของหลายกว่าหมู่5555555
    [/LEFT]

นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง
    งานนัมัสการพระตนหลวงเป็นประเพณีที่ต้องทำเป็นประจำทุกปีของคนพะเยา

นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง

...ดีใจที่ได้เจอพี่ชาย..นัยกระจอก..ปกติสิเป็นคนที่เถียงกันตลอด
    ...มาเจอกันยังเถียงกันยุทุกเรื่อง..อิอิอิอิ
    แอ๋วกว๊านพะเยาเจ้า

นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง

วัดร่องขุ่น/ข้อห้ามก่อนเข้าเยี่ยมชมวัดรองขุ่นค่ะ

นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง

...ไหว้พ่อขุนเม็งราย..พระคู่บ้านคู่เมืองเชียงราย..และไปแอ๋วเชียงแสนอีกแล้ว...

จากนั้นกะมาต่อที่แม่สายจ้า...เดินขึ้นบันไดเพื่อไปไหว้พระธาตุเจ้า

ไหว้พระธาตุเสร็จกะสิมีจุดชมวิว..เป็นหอคอย 4 ชั้นจ้า..หลีโตนแต่ผุเฒ่า..5555
    เดินขึ้นบันไดมาบ่พอต้องมาขึ้นจุดชมวิวอีก..ตะหลีโตน

นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง
    พาผุเฒ่าลงจากพระธาตุดอยเวาก่อนเด้อจ้า...เด๋วจิบาป..//แมงเวา คือ แมงป่องช้างจ้า

สองมื้อเต็มๆๆที่ลุงนัยฟังแต่เสียงเจน..มื้อนี้ถูกสั่งหยุดบ่ให้ไปเที่ยวนำ นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้องนัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้องนัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง บอกว่าบ่อยากฟังเสียงเจนแล้วละ....เว้าดุโพด นัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้องนัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้องนัยกระจอก..พาแอ๋วเหนือเด้อครับพี่น้อง
    +++++ปล.ลุงนัยอย่าหว่าหล่าเด้อลุงที่เอารูปมาลงโดยบ่ได้ขออนุญาต..ไปเที่ยวบ่เอิ้นหล่าสั้นละ..อยุ๋บ้านคนเด่ว..เสร็จโก้..อิอิอิอิ..
    ...ลุงนัยเจนขอโทษอีกรอบเด้อ..ตั้งกระทู้มื้อนิละดีเพราะเป็นวันพระจั่งสิบ่โดนจ่ม++++
    "รัก" และ "กำลังใจ" ฉันมีไว้เพื่อแบ่งปัน

บ๊า ตะอิจฉาลูกพี่เนาะ ได้ไปเที่ยวกะสาวงาม 2คน อยากไปนำเด้
    ชะตาฟ้าลิขิต...แต่ชีวิตเป็นของข้า

เจนถ้าออมไปนำคงสนุกน้อ ออมอยากไปนำเด้ เจน ลุงนัยเพิ่นกะคือไส่หมวกหวานแถ่ล่ะ
    สีชมพูเลยน้อหมวกกะดาย ไปเที่ยวหน้า เจนพาออมไปนำเด้อจ้า:g:g

พุ่นๆๆ ลักหนีไปเที่ยว บ่เอิ้นกันเลยน้อ อ้ายนัย กะดาย
    อิจฉาคนยังบ่เปิดเทอมน้อ เจนเนาะ.. เอื้อยขี้คร้านจ่มกับเด็กๆ อีกแล้วนี่
    *(๏?ิ_?ิ๏)* เมื่อตะวันนิทรา ฟ้าจะรอพบจันทร์ ฉันจะฝันถึงเธอ *(๏?ิ_?ิ๏)*
    ?W?lcom? T๐ Baanmaha.Com?

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ Tid Sri
    งามคับเจน ขอบใจนะที่เอารูปงาม ๆ มาฝาก จั่งใด๋สิมีโอกาสคืออ้ายนัยน้อ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1
    หุๆๆปรอบนัยมาเฒ่าคักแท้น้อ คนละเรื่องกับนางแบบเลย ::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ นิลมณีหยก
    ปราสาทเหลืองแมะคืองามแท้อ้ายนัย เบิ่งไปเบิ่งมาทางหน้าคือฮังเผิ่งเนาะ แต่ว่างามดี::)

นัยกระจอก
    Guest

ผมบ่ท่อใด่เด้อ ครับ น้องสาวผมนั่นตี้เป็นตาหน่ายคัก

::)::)::)

เบิ่งๆแล้วนายแบบบ่สมนางแบบปานได๋เนาะตอ้งให้ผมเป็นนายแบบแทนแมะลูกพี่ (หยอกเล่นเด้อลูกพี่อย่าถืออย่าซา)
    ชะตาฟ้าลิขิต...แต่ชีวิตเป็นของข้า

นัยกระจอก
    Guest
    เอ้าจั่งสั้นเลยติลูกน้องๆ...::)::)::) คือๆๆๆยุ...มาดึงตัวออกไปแหน่...คนเว้าดุนิ..เว้าบ่หยุดจักเทื่อ