หัวข้อ: ความในใจบ่าวเม้า_เรื่องการเปิดเว็บ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวเม้า

ความในใจบ่าวเม้า_เรื่องการเปิดเว็บ

ขอเว้าความในใจเรื่องการเฮ็ดเว็บของบ่าวเม้า ..ผมได้เฮ็ดเว็บโดยที่บ่ได้เรียนรู้อีหยัง ศึกษาค้นหาจากเว็บทั่วๆไป ผมได้สอบถามกับคนที่เฮ็ดเว็บเป็น และเว็บกะเป็นเว็บบอร์ดฟรี smf ที่โหลดมาแล้วกะติดตั้ง เพราะผมมักเกี่ยวกับคอมยุแล้ว แต่บ่เก่งถึงขนาดสิเฮ็ดเว็บให้ใหญ่โตได้ แล้วที่มีคนหาว่าผมเฮ็ดแบบ ..ดังแล้วแยกวง กะขอให้คิดใหม่ซะครับ แล้วกะบ่ต้องไปถามไผ๋ๆว่า ทีมงานบ้านมหาสิย้ายไป มันเป็นไปบ่ได้ดอกครับ ผมกะอยู่บ้านมหามาโดน แค่อยากรู้ในสิ่งที่อยากรู้ แค่นั้น แล้วกะเว็บส่ำนั้นบ่สามารถมาเทียบกับเว็บบ้านมหาได้ แล้วกะเรื่องมาแย่งพี่น้องบ้านมหา กะเป็นไปบ่ได้อีกล่ะครับ พี่น้องบ้านมหาผมกะรู้จักหลายคน เผิ่นกะม่วนในบ้านมหา ผมกะม่วนกับพี่น้องในบ้านมหา แล้วการที่เผิ่นสิไปยามไปเยี่ยมกะเพราะว่ารู้จักกัน ฉะนั้น อย่าติดสินในสิ่งที่เห็นเกินไปครับ..สำหรับคนที่อยากรู้ในสิ่งที่อยากรู้ บ้านมหาคงบ่กีดกันเนาะครับ

และเรื่องสิทธิ์ในบ้านมหา ผมกะบ่ได้ไปสนใจหยัง ผมกะยินดีที่ได้รับ เรื่องดีเจผมกะมาจัดแทนดีเจอื่นได้ เพราะว่ารู้จักกัน ผมบ่ได้มารายงานโต เลยบ่มีชื่อในตารางรายการ....... ผมกะช่วยเหลือพี่น้องคือเก่า เท่าที่ผมเฮ็ดได้ ...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แตงอ่อน
    ความจริงใจสิอยู่ในโตเฮานิล่ะ ..บ่ต้องคึดหลายดอก..ทำถืกต้องผลมันจะต้องตามมาอยู่แล้ว..ขอบคุณสำหรับการเสียสละเวลามาเป็นดีเจ ให้ควมม่วนซื่นต่อพี่น้องเฮาเนาะ เอาใจส่อยเด้อ..
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย แตงอ่อน; 19-03-2010 at 17:16.

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    อ้ายมาเปิดเพลงม่วนๆๆ คือเก่าเด้อจ้า น้องรอฟังอยู่ พี่น้องบ้านมหากะรอฟังจ้า อย่าน้อยใจหลาย โตใหญ่ใจน้อยเนาะ คือน้องแท้ อิอิ มาม่วนๆๆคือเก่าจ้าอ้าย น้องเอาใจซ่อยจ้า
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom
    บ้านมหากะแจ้งเกิดจากบอร์ด Smf นี้ละท่าน สู่มื้อนิกะยังติดใจยุ เพราะเป็นโอเพนซอร์ส
    กะอยากกับไปสัมผัสอีกครั้งยุท่าน.....แต่บ่ค่อยมีเวลาปานใด่

เรื่องอื่นๆ 1 บวก 1 เท่ากับ 2 บ่มีปัญหาท่าน....สบายใจโลด

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ดีเจปอ บ้านมหา

Gvideo

ดีเเล้วละครับผมว่า เปนบ้านอิกหลังหนึ่งครับ เปน บ้านมหาหมู่ 2 เนาะครับ

อยุ่ไกล้ๆๆกัน มีหยังกะช่วยเหลือกันคือเก่า นะจารย์ เม้า ::)::)

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    บ่าวเม้าครับ ผมกะมีเว็บคือกันครับ แต่ผมว่าเว็บบ้านมหาสมาชิกหลาย แล้วผมกะรักเว็บบ้านมหา
    ส่วนบ่าวเม้าอยากเพิ่มความรู้ให้เจ้าของ นับเป็นสิ่งดีครับ เพราะเป็นการพัฒนาตัวเองในสิ่งที่เราอยากรู้
    ผมเห็นว่าบ่าวเม้ามีความตั้งใจ และมีความสามารถ ยินดีดีนำท่านเด้อครับ
    จงเดินหน้าต่อไปครับ ขอเอาใจช่วยครับบ่าวเม้า
    :)

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ดีแล้วครับ..ช่วยกันสืบสานประเพณีบ้านเฮา.. สบายใจโลดครับเพราะว่าเฮาทําด้วยความบริสุทธิ์ใจ เป็นแรงใจให้เด้อครับ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    หลงบ้านมหากะพอแฮงแล้วสิให้ยายไปหลงบ่าวเม้าอีเถ่าสิบ่ตายก่อนแก่ติลูกหล่าว่างว่างยายสิเข้าไปปลื้มเด้อบ่าว ยายกะมักอยากเฮ้ดเว็บแต่บ่มีปัญญาดอกหล้ายากคักท้าทายความสามารถขอให้ประสบความสำเร็จนะคะ
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ก่อนเด็กน้อยต้องขอโทษเด้อจ้า...ที่เคยเว้าคำว่า "ดังแล้วแยกวง" เพราะเว้ากันเล่นในห้องกล่องเพลง...เป็นการตัดพ้อนึกว่าอาจารย์เม้ากับอ้ายปอบเว้าเล่นกันซื่อๆๆๆ กะเลยเว้าไปแบบนั่น...ซึ่งบ่รู้มาก่อนเลยว่าอาจารย์มีเว็บของตัวเอง....ถ้ารู้กะคงสิบ่เว้าแบบนั่นจ้า...เพราะถ้าเด็กน้อยเฮ็ดเป็นกะสิไปเฮ็ดเว็บของตัวเองคือกันจ้า...

อาจารย์เม้าเป็นดีเจที่รักอีกคนของเด็กน้อย...หลังจากที่อาจารย์หายไปพักหนึ่งแล้วกลับมาจัดเพลงให้ฟัง...อาจารย์รู้บ่ว่าเด็กน้อยดีใจที่สุดเลยจ้า...เพราะจารย์เม้าเป็นดีเจที่ใจดีขอเพลงกะจัดให้ทุกเพลงจ้า...ขอเพลง 20 เพลงอาจารย์เม้ากะจัดให้ทั้ง 20 เพลงแมะ...ถืกใจจ้า...คนอื่นเด็กน้อยกะบ่ไปขอเพิ่นหลายดอกว้า...เกรงใจคือกันจ้า....แต่สำหรับอาจารย์เม้ามาจัดเพลงยามใด๋จักเป็นอีหยังดอกอยากขอเพลงโหลดขอเพลงเดียวกะบ่ได้จ้า...เพราะได้ฉายาว่า ปปว. แมะ ... ไปเฮ็ดเว็บตัวเองกะบ่ว่าดอกจ้าแต่ต้องแวะมาเว็บบ้านลุงมหาจัดเพลงให้ฟังคือเก่าเด้อ...เด็กน้อยกะสิได้ขอเพลงเน๊าะ... คิดฮอดจ้า .... ::)::)::)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย

เป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะ

ถึงบ่าวเม้า....
    .
    .
    ต้องขออภัย พึ่งได้มาเจอกระทู้นี้เมื่อสักครู่นี้เอง ก่อนอื่นต้องขอแสดงความ
    ยินดีกับบ่าวเม้า >>> ที่เรียนรู้ ทดลอง ทดลอง และมีโอกาสปฏิบัติในสิ่งที่บ่าวเม้ารัก
    บ่าวเม้าสนใจ งานด้านคอมพิวเตอร์การทำเวป น่าสิเป็นเวทีที่ดีมาก ๆ ที่จะช่วยพัฒนา
    การเรียนรู้ได้อย่างดียิ่ง เพราะ ได้ลองผิด ลองถูก ปฏิบัติจริงด้วยตัวเอง
    .
    .
    ไม่ทราบว่าบ่าวเม้า สิน้อยใจ หรือบ่ ตอนที่เขียนเปิดใจบ่าวเม้านี่นะจ๊ะ....:)

ถ้าว่าไปแล้ว ก่อนหน้าที่เวป บ้านมหาจะเปิดวิทยุออนไลน์ เคยได้ฟังบ่าวเม้าพูด
    ว่าอยากเปิดเพลงให้พี่น้องบ้านมหาเราฟังมากกว่าไปเปิดที่อื่น ช่วงนั้นบ่าวเม้าเป็นดีเจ
    คนแรก ๆ ของบ้านมหาเราเลย ( แต่จัดเพลงที่อื่น) พวกเราในห้องแชทเก่า
    ก็พลอยตื่นเต้น ตามขอเพลงกัน นึกแล้วก็ยังขำ ขำ สนุกดี บรรยากาศเก่า ๆ :)

และเมื่อถึงตอนที่บ้านมหาเราเปิด สน 1 บ่าวเม้าเป็นดีเจคนแรก ๆ ที่มาเปิดเพลงให้พี่น้องชาวบ้านมหาฟัง
    มีผู้ติดตามรับฟังมากแม้เป็นช่วงแรก ๆ บ่าวเม้าเองเป็นคนใจดี ใจกว้าง
    เท่าที่สังเกตใครขอให้สอน แม้แต่ขอเพลงเพื่อเป็นดีเจก็ยินดีตรงนี้คิดว่า
    เพราะพื้นใจเม้าดี และความรู้สึกเป็นพี่เป็นน้อง ความใจดีของบ่าวเม้า ลูกหินเอง ยังชื่นชมตลอดหลาย ๆ คนก็คงประจักษ์

ถึงตอนนี้บ่าวเม้าไม่ได้มารายงานตัวเพื่อเป็นดีเจที่บ้านมหา จึงไม่มีชื่อในตารางก็อย่าน้อยใจ
    ลูกหินคิดว่าถ้าบ่าวเม้าว่างจากงานและมีเวลา น่าสิมาจัดเพลงให้พี่น้องบ้านมหาได้ฟัง อีกเด้อ จ้า

คิดฮอด คิดฮอด ((((((( จริงนะนี่ )))))))

.....ช่วงเปิดใจ......ถึงบ่าวเม้าเป็นพิเศษ เม้าจ๊ะ...ใครพูดอะไร ขอให้หนักแน่น นิ่ง
    อย่าขี้น้อยใจเหมือนลูกหิน ((((อิอิ ไม่เกี่ยวดอกเว้าไปงั้นหละ ))))
    จำได้ว่าเม้าชอบสอนให้อดทน เม้าก็เช่นกันเด้อ ลูกหินมีลูกศิษย์
    เวลาที่เราสอนเขาและเมื่อเขาต้องลงเวทีพิสูจน์ตนเอง ลูกหินสิบอกเพิ่นว่า
    " ใครก็ตามที่สามารถทนความร้อน..คุณก็จะคว้ามงกุฎ.." นั่นคือลูกศิษย์

แต่นี่คือเม้า ลูกหินเป็นลูกศิษย์ ::) ::) เพราะเม้าคือคนที่สอนให้ลูกหินอัพภาพจนเป็น
    เก็บภาพ ลงเพลง อัพเพลง ต้องขอบคุณมากเด้อจ้า ไม่เคยลืมความเมตตา กรุณา
    ที่เม้าได้สอนให้ดอกจ๊ะ ถ้าเม้ามีอะไรให้ช่วยก็บอก ลูกหินยินดี ลูกหินเองเป็นคนพูดตรงแต่จริงใจ เด้อ

ลูกหินคิดว่าอย่ากังวลใจเรื่องที่ได้ยินใครพูดว่า อาจสิเป็นการหยอกล้อ
    กับเม้าบ่น่ามีไผ๋สิคิดเป็นคนอื่น คนไกลดอกจ้า

ในฐานะที่เป็นคนเล่นเวป ที่ไหนมีความสุข ที่ไหนม่วนอยู่แล้วกะรู้สึกสบายใจเพิ่นกะสิอยู่เองหละจ้า
    แม้แต่ตัวลูกหินไปหลายเวปแต่ที่มักก็มี 2 - 3 ที่ และที่ผูกพันมากกะที่ บ้านมหานี้หละ
    ต่อไปกะสิมี เวปเม้าด้วย เหอ ๆ ::)

เป็นกำลังใจให้มาจัดเพลงให้ฟังด้วยถ้าว่างเด้อจ้า

ฮักเม้าคือเก่านั้นหละ
    บุ้ยยยยยยยยย ::)

ลูกหิน..คนไกล ๆ

เป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะเป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะเป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะเป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะเป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะเป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะเป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะเป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะเป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะเป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะเป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะเป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะเป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะเป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะเป็นกำลังใจให้หละกันจ๊ะ
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน