หน้าตาของหน่อไม้ส้ม ครับ

แกงไก่บ้านใส่หน่อไม้ส้ม(หน่อไม้ดอง)
เครื่องเเกงกะคือสิฮู้จักกันดีเนาะคับ
ถ่าว่าเป็นคนอีสาน ถ้าคนไทยกะสิบอกคือ มี หอม ใบพริก เครืองปรุงรส ปลาเเดก น้ำปลา ซุรส
ใบอีตู่ (เเมงลัก) ขาดบ่อได้เด็ดขาด เเนวกินกับกะ ผักอีเลิศ(ชะพลู)กะดีคับ

เนื่อจากว่าหน่อไม้ส้ม อาจสิเค็ม เด้อคับ ฉะนั้นตอนปรุงอย่าฟ้าวใส ปลาเเดก เกือ หรือ น้ำปลา หลาย ให้ซิมไปนำปรูงไปนำ เดี๋ยวรสชาตออกมาเค็มปี๋ สิว่าผมบ่อเตือน อิอิ ลองเฮ้ดกินเบิ่งคับ

แกงไก่บ้านใส่หน่อไม้ส้ม(หน่อไม้ดอง)

อันนี้ผมบ่อก้ากินครับ ย้อนว่าเซื่อ ผู้เฒ่า เผิ่นว่าถ้ามีเมีย มีสิหนีเต้นหนีจาก