หัวข้อ: คาถาหนังเหนียว

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

คาถาหนังเหนียว

โบราณเพิ่นให้มาคับ ว่า นะโมฯ สามจบ แล้วว่าคาถา

๑โอมตึกตัก หินศิลาหัก เขาตีกูสามสาก หัวกูฝากไว้กับแม่ธรณี โอมสิทธิสวาหะ อาวะอาวา ๑

ให้อายุยี่สิบปีบริบูรณ์จั่งยกครู เงินหกสลึง ขันห้า เวลาไปเที่ยวงาน หยิบดินจักหยิบหนึ่งว่าคาถาแล้วเอาดินใส่หัว ตีบ่แตก ของโบราณคับเอามาสู่กันเบิ่งและเผยแผ่ เทื่อสิบ่ได้ลืมถิ่มสั่นดอกคับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกน้ำชี
    เยี่ยมเลยครับอ้าย ....
    ::)::)::):):)ขอบคุณครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ มั่วหน่าฮ่าน
    มีคาถาเหนียวหนี้บ่...แบบว่าหนี้หลายหั่นน๊า...
    ไม่เข้าถ้ำมอง เหตุไฉนจะได้มอง...http://img198.google.co.th/img198/6016/iinjiisjiisj.gif

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ผมกะหน่ายคือกันคับ มื้อลุนสิหามาให้ดอกเด้อ สิมีบ่บุ๊ แนวหมู่นี้มันเป็นปัจเจกบุคคลตั้ว
    คือผมนี้หละ 55555
    :g::)

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน
    ข้อยบ่มีเด้อคาถานี้ แต่สงสัยแม่อีนางอยู่เฮือนสิมีอยู่ จักแม่นเลาเรียนมาแต่ไสดอก อิ อิ อิ
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวตี๋ คนหล่อฝั่งซี
    ท่องแล้วอย่าไปหาลองเด้อครับ อิอิอิ ย่านนำดอกว้า