หัวข้อ: รักบ้านหลังนี้..จังเลย

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA

รักบ้านหลังนี้..จังเลย

มื้อนี้ฝนรินสาวเมืองอุดรขอมานั่งเขียนไดอารี่ให้พี่น้องผู้ใจดีผ่านมาและสงสารสาวเมืองอุดรอ่านความในใจที่อยากบอกอยากเว้าสู่ฟัง นับตั้งแต่รู้จักบ้านมหามากะนานพอสมควร
    มีทั้งความสุขและเสียงหัวเราะ มีบ้างก็ความบ่เข้าใจกันแต่นั้นก็เป็นเรื่องของโลกไซเบอร์
    สำหรับผู้หญิงไกลบ้านอย่างสาวเมืองอุดรมีความจริงมอบให้และมิตรภาพอันดีงาม สาวเมืองอุดรเป็นคนเว้าบ่หวาน พูดจาไม่ไพเราะ แต่จริงใจนะคะ มื้อใดถ่าบ่ได้เข้ามาบ้านมหาใจสาวเมืองอุดรใจสิหลูบสิขาด อิอิอิ..จังเป้นแนวใด๋บ่รู้เค้าเอิ้นว่าติดบ้านมหาอย่างแฮงบ่จอยกะบ่รู้ เผลอบ่ได้จอยต้องมานั่งหน้าคอมยามนั้น มือหนุ่งกะพิมพ์ ทางหูจอยกะฟังเพลงแล้วกะต้องฟังเสียงรถพ่อใหย่เข้ามาบ้าน ถ่ามาจอยก็ต้องฟ้าวปิดไปนั่งเฮ้ดคือจั้งบ่มีอีหยังเกิดขึ้น(บ่ได้ย้านเพิ่นดอก เกรงใจจ้าอีกอย่างจอยออนไลน์ผ่านทอสับบ้าน คนสิโทรเข้าบ่ได้) ยามใด๋ที่จอยเศร้าคิดฮอดพ่อแม่ที่เพิ่นจากไป ยามมีปัญญาหันหน้าเข้ามากล่องขอเพลง ยามใด้ต้องได้ยินเสียงหัวเราะและกำลังใจออกไปยามนั้นจ้า ซึ่งมันจะแตกต่างจากแต่ก่อนที่จอยยังบ่รู้จักกับบ้านมหาหลังนี้ แต่ก่อนจอยจะนั่งฮ้องไห้คิดฮอดบ้านคิดฮอดพ่อแม่แทบทุกมื้อ แต่ตอนนี้ความคิดฮอดบ้านกับพ่อแม่ของจอยกะดีขึ้นมาแน่ แต่ก่อนจอยสิโทรกลับบ้านแทบทุกมื้อ แต่เดียวนี้คิดพ้อยามใด่จอยค่อยโทร(บ่แม้นหยังจ้า..มีหม่องใหม่โทร ฮ่าๆๆ)
    จนทางบ้านเพิ่นถามว่า
    "จอยเดียวนี้อ้ายบ่ค่อยเห็นจอยโทรมาบ้านถามข่าวพี่น้องเลย พะนะ"
    ทางจอยกะตอบแล้วบาดนิ"โอ..พอดีจอยยากจ้า ยากแชตเว้านำมุเพิ่นยุจ้า จอยกะเลยบ่ได้โทรไปบ้าน ว่ะสั้น::)" พี่ชายจอยเพิ่นถามจอยว่า"เวป์บ้านมหา เป้นรูปแบบใด กลับมาพาอ้ายเข้าเบิ่งแน่เด้อ " จอยมานั่งคิดสงสัยพี่ชายจอยเพิ่นสิน้อยใจแน่ๆๆ แต่ก็บ่เป้นยังพี่ชายเอาไว้ง้อทีหลังตอนนี้จอยขอมาม่วนนำพี่น้องบ้านเฮาก่อน (ที่จริงจอยย้านพี่ชายจอยติดบ้านมหาคือจอย อิอิ..) สงสัยจอยกลับเมืองไทยเที่ยวนี้ต้องได้ไปเข้าถ้ำกระบอกแน่ๆๆ แต่ว่ายามจอยอาเจียนออกมามันสิเป้นอีหยังหล่ะจ้า(สิว่าฮากออกมากะเกรงใจ..อิอิอิ..::)) จอยย้านมันออกมาเป้นโตหนังสือกับสิ้นส่วนคอมแน่ๆๆเลย::)
    จอยก็ต้องขอขอบทีมงานบ้านมหาและสมาชิกทุกคนที่เว้าเป้นเพื่อนจอย ถึงแม้ว่าบางครั้งจอยอยากจะเว้าออกไปทางมึน ขี้ดื้อ เว้าบ่ม่วน จอยกะต้องขอโทษไว้ในที่นี้เด้อจ้า แล้วก็ขอขอบใจน้องเหมียวที่แนะนำเวป้ดีๆๆแบบนี้ให้จอยฮู้จัก ขอบคุณทีมงานดีเจทุกคนที่มาเปิดเพลงม่วนๆๆให้ฟัง จอยก็สิขออยู่เคียงข้างกับบ้านหลังนี้ บ้านที่มีความสุข เศร้ายามใด๋หันหน้าเข้ามาได้เสียงหัวเราะกลับออกไปยามนั้น บ้านหลังนี้เฮ้ดให้จอยมีความรู้หลายอย่าง จอยได้ทั้งความรู้เกี่ยวกับคอมพิวเตอร์ การรู้จักคนในโลกไซเบอร์ จอยก็หวังว่าจอยมอบความรู้สึกดีๆๆให้ไปจอยคงจะได้ความรู้สึกที่ดีและความจริงใจกลับมาหาจอย ((((((((((((((((รักบ้านมหาหลังนี้จังเลย)))))))))))))))))))::):g::)

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    บอกว่ารักเจ้าของบ้านนำกะได้จอย เจ้าของบ้านสิได้ปลื้มนำ อิ อิ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ผมกะรักบ้านหลังนี้คือกัน ธรรมดาหละ บ้านใหญ่ลูกหลาย บ่แม่นหลายธรรมดา ล้ายยยยยยยหลายยยยยยย มันกะมีแหน่ เพราะลูกแต่ละคนย่อมมีนิสัยแตกต่างกัน แต่ว่าถ้าเฮาเข้าใจโลก เฮากะบ่ต้องคิดหลาย

รักบ้านลุงมหาจังเลย...อิอิอิ

เด็กน้อยกะรักบ้านลุงมหาคือกันจ้า...ห้องกล่องขอเพลงคือที่สิงสถิตย์ของเด็กน้อยยามว่างกะไปเฝ้าดีเจ และถ่าเว้ากะพี่น้องบ้านเฮาจ้า...มีหลากหลายความรู้สึก แต่ส่วนใหญ่จะมีความม่วนมากที่สุด มีความสุขมากว่าทุกข์จ้า...

ปกติกะมักโทรกลับบ้านบ่อยแต่พอรู้เว็บกะบ่คอยโทร จนอีแม่บอกว่าโทรนั่นดึกทิ้มซะเด้อ ... ::)::)::) ทางอ้ายพลกะจ่มให้เล่นดึกบ่หลับบ่นอน....อิอิอิ....แฮงยามวันหยุดเด้อสิบอกให้บ่ปิดเครื่องเลยตั้งแต่ตื่นขึ้นจนนอนพู้นล่ะจังปิดจ้า....อ้ายพลหน่ายเด็กน้อยหลาย...เข้าพรรษาว่าสิเล่นหน่อยลง แต่คือสิหนักกว่าเก่าล่ะ...อิอิอิ....

เข้าเว็บลุงมหาที่ใด๋แพ้ใจตัวเองทุกทีเลยนะ...เพราะมีแต่ความสุข...และอาจจะมีทุกข์บ้างเป็นรสชาติของชีวิตจ้า

รักบ้านลุงมหานะคะ...จุ๊บ ๆๆๆๆๆๆๆ

ส.มักม่วน
    Guest
    นิ่มกะฮักบ้านมหาคือกันเอื้อย ฮักอ้ายบ่าวคนเดิมแล้วกะทีมงานสุคนพร้อมที่เฮ็ดเวบดีๆ ให้ได้มาพ้อ แล้วกะดีใจที่ได้ฮู้จักพี่จอยนำจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หัวหน้าจ๋าย
    ทำงานอยู่แถวสะพานใหม่
    อบอุ่นปานเฮือนเดียวกันเนะ..ว่าบ๊อ?:g8):)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ นิลมณีหยก
    รักคนตั้งกระทู้จังเลย คิดฮอดเด้อพี่จอยบ่ได้เว้านำหลายมื้อแต่ว่าน้องกะคิดฮอดคือเก่า จุ๊บๆๆๆๆๆจอยพี่สาว

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ข้าวปาด
    บล็อก
    1
    ฮักบ้านมหา กับ พี่น้องบ้านมหาคือกันจ้า จุ๊บๆๆๆ เพื่อนจอย

ฮักเอื้อย ลูซี้ จังเลย อุ้ย อิอิ รัก บ้านมหา จังเลย
    มีแต่ สิ่งดีดี มอบให้ มิตภาพ ที่ ดีดี ของ พี่น้องบ้านมหา
    จะอยู่ ต่อไป จนกว่า พี่บ่าวคนเดิม จะ ปิด เว็ป นี้
    รัก พี่บ่าวคนเดิม จังเลย อิอิ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    การที่จะทำให้บ้านอบอุ่นจะต้องเข้าใจกันครับ หนักนิดเบาหน่อยให้อภัยกัน

ในชีวิตจริง เฒ่าจังไรไม่เคยได้รับการเอาอกเอาใจจากใคร มีแต่เขาจะทำตามใจตัวเองอย่างเดียว

เราก็ต้องปรับเปลี่ยนให้เข้ากับเขา หากเขาไม่พยายามปรับเปลี่ยนให้เข้ากับเรา

บางทีเวลาที่ผ่านไป กับการจ้องหน้าคอมฯ นาน ๆ บอกตรง ๆ ว่าเป็นห่วงจริง ๆ

กลัวว่าจะบ้าน่ะครับ 5 5 5 5 5

ผมเองก็รักทุกคน และชอบเว็บนี้เป็นพิเศษครับ ที่สำคัญอย่างสาวอุดร ลูกหิน สาวหนองหาน ติ๊กต๊อก ฯลฯ ก็รู้จักกันโดยส่วนตัวก็จากเว็บนี้ มันเป็นอะไรที่บอกไม่ถูกครับ....ตื้นตันใจจริง ๆ

และที่สำคัญได้รู้จักกับ"สาวอุดร" คนเนี๊ยะ เพิ่มขึ้นอีกคน

รักนะ จุ๊บ ๆ