หัวข้อ: หมูกร๊อบ กรอบ (เมนูตามคำขอเด้อค่ะเด้อ )

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี
    เป็นตาแซบอยู่ครับ
    แต่มันเฮ็ดยาก หลายขั่นตอน(สำหรับผม)
    ภาพสวยครับ 8)

ubeelomkao
    Guest
    ขอกินนำจักจานแด้สาวต้นอ้อคือสิแซบหลาย

ส.มักม่วน
    Guest
    โอ๊ยยยย หิวข้าวเดเนาะ ว่าแล้วมื้อแลงกะไปผัดคะน้ากินดีกว่าเนาะ

สาวต้นอ้อ
    Guest
    Jong714 // เฮ็ดบ่ยากดอกจ๊ะอ้าย เพราะอยากกินเนาะ
    อยู่ทางนี้มันเซาะหากิ๋นบ่ได้เด้ 3 0 บาทฮั้นก็ดาย

jack_sarakham // ลองเอาไปเฮ็ดเบิ่งเด้อค่ะเด้อ แซปบ่แซปก็บอกกันแหล่เด้ออ้ายเด้อ 8)

ไม่สวยแต่เร้าใจ // มาส่งให้แล้วเด้อมาดามฮ๊วก ฟ้าวเอาไปเฮ็ดเด้อ
    เดี๋ยวผักคน้าจะแก่เกินเอามาผักเคี้ยวบ่สไว ::)

ชายหล่ามาดามศรี เอาโล้ดเลยจ้า....มักจานใหนยกเอาไปโล้ดจ้า (สาวอ้อใจดี อิอิ )

lukhin_inter // สวัสดีจ้าเอื้อยลูกหิน
    ซำบายดีเนาะค่ะเนาะ ?
    น้องก็คึดฮ้อดเอื้อยลูกหิน และ เจ้าพี่นายน้องชุคนจ้า
    แต่หว่างนี้ขอห่าง ๆ จั๊กหน่อย (ติดภาระกิจหลายคั๊กจ้า)
    ฮักษาสุขภาพนำเด้อค่ะเด้อเอื้อยลูกหิน

lucy // โอ้ย โอ้ย...เป็นตาย่านแม่ใหญ่ลู
    จ้าข่อยชิเฮ็ดให้เจ้าใหม่อยู่ดอกจ้าแม่ใหญ่ลู
    กลับมาฝินแลนด์ยกใหปลาแดกมาฝากจั๊กโอ่งเด้อแม่ใหญ่ลู
    เวลาเอาลงเครื่องบ่ดีลืมใส่สัญญาลักษ์ใหปลาแดกเป็นรูปกระโหลกไคว่นำเด้อ ::)

ขอโทษที่คิดถึง...เด็กดื้อ // หิวแล้วก็เจี๊ยะ ๆ เลยจ้าน้องเด็กดื้อ
    บ่ต้องอดจ้า เดี๋ยวหะหงุด หะหงิด ( หงุดหงิด )

หนุ่มลำซี // ขอบคุณจ้าอ้ายหนุ่มลำชี ที่ชมภาพสวย
    ( หึ๋ย...เนาะจิชมคนจั๊กหน่อยก็บ่ได้เนาะ ::) )

ubeelomkao // ยกเอาไปเลยจ้ามั๊กกินแนวใหน
    สาวอ้อเฮ็ดก็แซปอยู่จ้า
    บ่เชื่อลองถามแม่ใหญ่ลูเบิ่งติหล่ะ ลามมาชิมผีมือการปรุงอาหารสาวอ้อแล้วเด้ 8)
    ( ขอยอโตเก่าแหน่เด้อ เหอ เหอ )

ส.มักม่วน // ผักคะน้าบ้านเจ้าคือจิต้นใหญ่ ๆ ผัดกินแซปเนาะ
    โอ้ยย...สาวอ้อก็คึดฮ้อดบ้านเด้

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ครัวบ้านมหายินดีต้อนรับเด้อครับน้องต้นอ้อ.. และแล้วบ้านมหาเฮาก็ได้แม่ครัวคนใหม่ที่ฝีมือดีระดับ 5 ดาว มาเพิ่มอีก 1 คน ทําอาหารได้มาตรฐานถูกหลักอนามัย ไผ๋อยากกินหยังก็เชิญแนะนํากับแม่ครัวต้นอ้อได้ครับ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    สาวต้นอ้อคะ..ทอดหมูประมาณจักนาที จั่งสิได่ออกมาประมาณนี้คะ..สิลองเอาสูตรไปเฮ็ดนำจ้า..

ขอเป็นผัดกระเพาจ้าสาวต้นอ้อ เผ็ดๆ มักหลาย...
    พี่มิกติ๋มเคยเฮ็ดจ้าพี่...ทอดจนสุกเหลืองหั่นหละจ้า แต่แตกตู้มๆเป็นระเบิดเลยหละพี่555++บ่ฮู้ผิดสูตรหม่องใด๋...
    ล้างครัวแทบตาย...เฮ็ดยากคัก...หลาบเลยติ๋ม...ใช้หม้อทอดโดยเฉพาะสิดี...แบบมีปิดนะจ้า
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

สาวต้นอ้อ
    Guest
    บ่าวเซียงน้อย // ขอบคุณค่ะอ้าย บ่าวเซียงน้อย ก็จั๋งมาให้ดาวหลายคั๊กแท้น๊อจ๊ะ ผ แต่ก็มั๊กอยู่จ้า แฮ แฮ ::)
    ฝากเนื้อฝากโตนำแหน่เด้อค่ะเด้อบ่าวเซียงน้อย
    มีหยั๋งก็แนะนำน้องแหน่จ๊ะ ยินดีตอบรับทุความคิดเห็นจ๊ะ ::)

sompoi // ตามเอื้อยติ๋มแนะนำเลยจ้า
    แต่สาวอ้อบ่มีเด้หม้อสำหรับทอดอ่ะจ๊ะ
    อ้อจะใช้หม้อใบเล็ก แต่ก้นลึกทอดเอาจ๊ะ หากว่ากลัวว่าเนื้อหมูที่ทอดนำมันจะกระเดน ให้ใช้กระดาษทิชชู่ปิดปากหม้อไว้ก็หายห่วงแล้วล่ะจ๊ะ
    น้ำมันที่กระเดนก็จะโดนกระดาษทิชชู่ซับแห้งไปได้จ๊ะ 8)

ติ๋ม เปอร์โย // ตอนแรก ๆ ที่อ้อทำก็เหมือนเอื้อยติ๋มเลยล่ะจ๊ะ
    แต่ความอยากกินเนาะ ลองใหม่จ๊ะ เอาให้ได้ของมั๊กจ้าเอื้อย ::)

Membership renewed สัญลักษณ์ของ ไม่สวยแต่เร้าใจ
    พี่อ้อ บอกผ่านเด้อเมนนูนี้ กินได้เทือเดียว บ่ไหว กินไปคลำพุงไป ทรามาณจิตใจกันคักทั้งแซบทั่งย่่านอ้วน ตอนกินมันกะแซบอยู่ดอก แต่ตอนลดน้ำหนักมันบ่แซบเด้อเอื้อยเด้อ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    รับทราบแล้วน้องทั้งสอง(อ้อ ,ติ๋ม) ขอบใจหลายๆสำหรับคำแนะนำดีๆจ้า..เอื้อยกะ กะ กินพออิ่มกะเอาดอกหมกฮวก..ฮ่าๆๆ..พักนี้แฮปปี้กับการกินคัก..หลักจากที่กินหยังบ่ได่มาดน...ซังอ้ายเซียงเล้าล้อว่าแบนคือยางล้อรถ.. พะนะ..

Tags for this Thread