หัวข้อ: แม่...คือผู้ยิ่งใหญ่ในความรัก

ศึกษาหาความรู้

แม่...คือผู้ยิ่งใหญ่ในความรัก

สายเลือดรินกษิรามาก่อเกื้อ
    รินหยาดเหงื่อกรำงานผ่านทุกข์เข็ญ
    ก็ชมชื่นระรื่นใจ ทุกเช้าเย็น
    แม่ลำเค็ญเพียรเพื่อลูก แม่ปลูกรัก
    กี่วันคืนหลับตื่นไม่เต็มอิ่ม
    แม่พร้อมยิ้มรับขวัญแม้เหนื่อยหนัก
    กอดลูกน้อยแนบอกอบอุ่นนัก
    แม่เพียรถักทอใจ ใยสัมพันธ์
    กี่วันผ่าน กี่วันพ้น แม่กล่อมเกลี้ยง
    น้ำนมเลี้ยงน้ำเสียงกล่อมถนอมขวัญ
    จึงละมุนอุ่นรัก อยู่นิรันดร์
    คือแม่นั้นผู้ยิ่งใหญ่ในความรัก
    กราบแม่เถอะแทบเท้า ให้เจ้ากราบ
    นิ่งนึกภาพ แม่ทนเมื่อยที่เหนื่อยหนัก
    ยามกินป้อนยามนอนกล่อมถนอมนัก
    กราบแทบตักเคยหนุนนอนแต่อ่อนมา....

๑ สิงหา ๕๑
    เขียนอักษราภาษาถ้อย เรียงร้อยคำบูชาแม่
    ดินครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หัวหน้าจ๋าย
    ทำงานอยู่แถวสะพานใหม่
    รักแม่ที่สุดในโลก..เหนือสิ่งอื่นใด

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ โชติ
    ดีใจนำเด้อคับสำหรับคนที่มีแม่
    สำหรับผมนั้นภาพของแม่เลือนลางเต็มที เพิ่นไปสวรรค์ตั้งแต่ผมยังน้อย
    แต่ผมกะเชื่อว่าเพิ่นยังฮักผมเสมอ เหมือนกับที่ผมยังฮักเพิ่นอยู่
    ผู้ได๋ยังมีแม่อยู่กะดูแลเพิ่นให้ดีแหน่เด้อคับ
    ให้คิดถึงคนบ่มีแม่ อยากดูแลเพิ่นส่ำไดกะเฮ็ดบ่ได้
    ขอให้มีความสุขในวันแม่ทุกคนครับ

::) ::) ::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี
    รักแม่ที่สุดในโลกครับ