หัวข้อ: จดหมายเปิดผนึก...ถึงสมาชิกทุกคน

อ้ายทิดคม
    Guest

บ้านมหาโพสต์ จดหมายเปิดผนึก...ถึงสมาชิกทุกคน

ก่อนอื่นต้องกราบสวัสดีอ้ายเอื้อย ผุดูแลเว็บบ้านมหาแห่งนี้ซุคน
    แล้วกะคารวะงามๆ เอื้อยพี่ในชายคาบ้านมหาทุกคนครับ
    จากมื้อแรกที่อ้ายทิดคมได้อุ้มน้องข้าวจี่ระหกระเหิน ซัดเซพเนจร เร่ร่อนเข้ามาหลบอาศัยร่มชายคาบ้านมหาแห่งนี้เป็นหม่องพักพิง กะได้พ้อกับน้ำใจและมิตรภาพจากเจ้าของบ้านและสมาชิกในบ้านแห่งนี้เป็นอย่างดี แม้ว่าสิบ่ฮู้จักหน้าค่าตาว่าเป็นจังได๋ จนเกิดความรู้สึกว่า ในโลกนี้ยังมีแสงสว่างสอดส่องเข้ามาแม้ว่าบางส่วนโลกสิมืดมนกระตามที
    จากมื้อนั้น จวบจนมื้อนี้กะเป็นเวลาปีกว่าๆ ที่เข้ามาอาศัยบ้านแห่งนี้แต่กะยังบ่ทันมีโอกาสได้ตอบแทนพระคุณบ้านหลังนี้ยุจักอย่าง
    เพราะอาจสิเกิดจากอ้ายทิดคม ความรู้แค่หางอึ่ง มีแต่ใจช้ำๆ กับลูกน้อยอีกคนหนึ่ง กอปรกับหน้าที่การงานกะเพียงตำแหน่งน้อยนิดในสังคม เลยยังบ่รู้ว่าสิซอยอีหยังได้แน่
    ดังนั้นในวาระโอกาสนี้ อ้ายทิดคม กับน้องข้าวจี่จังได้มาขอขอบพระคุณทุกคนที่ให้อาศัยชายคาบ้านแห่งนี้เป็นหม่องพักพิงกายและใจ
    และโอกาสนี้ อ้ายทิดคมกะอยากสิตอบแทนบุญคุณของทุกคนที่มีน้ำจิตน้ำใจกับอ้ายทิด
    หากพี่น้องทุกคนในห้องนี้มีปัญหา ความเดือดร้อน หรือมีอีหยังสิบอกกล่าวตักเตือน แนะนำ ตลอดจนก่นด่าว่าแจ้งกะเชิญตามสบายเด้อครับ หรืออยากสิพูดคุย หรือให้อ้ายทิดคมซอยเหลืออีหยังกะบอกมาด้ครับ แม้อาจสิซอยบ่ได้หลายแต่ให้คำมั่นสัญญาว่า สิซอยด้วยความเต็มใจและสุดความสามารถที่มีครับ
    ส่วนผุได๋ที่เข้าไปยามในบ้านอ้ายทิดกะขอบคุณหลายๆ เด้อครับ ด้วยความปึก เฮ็ดหยังแต่งบ้านกะบ่เป็นคือสิบ่ว่ากัน
    ท้ายที่สุดกะขอบคุณทุกท่านสำหรับมิตรภาพที่มีให้ครับและหวังว่าคงสิได้มีโอกาสรับใช้ทุกคนครับ
    ปล. หากในห้องขอเพลงหรือห้องแชตอ้ายทิดเว้าอีหยังบ่ค่อยสุภาพ หรือคำพูดบางคำอาจสิสร้างความเดือดร้อนให้บางคน อ้ายทิดคมกะขอกราบประทานอภัยอย่างสูง มา ณ โอกาสนี้
    ด้วยความเคารพอย่างสูง
    อ้ายทิดคม พ่อน้องข้าวจี่
    เจ้าของ บรรณาธิการหนังสือพิมพ์บุคคลการเมือง
    086-888-0707,02-945-8176-7
    kom_elite@hotmail.com

จดหมายเปิดผนึก...ถึงสมาชิกทุกคน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ มั่วหน่าฮ่าน
    อยากตอบแทนอีหลีกะให้ข่อยยืมเงินอ้ายทิดแหน่จักซาวบาท..ส่มปากหลายมือไม้กะสั่น..พอได้จักเป๊คนี่น้า..เหอ..เหอ
    ไม่เข้าถ้ำมอง เหตุไฉนจะได้มอง...http://img198.google.co.th/img198/6016/iinjiisjiisj.gif

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6

รอบยิ้มพิมใจ ยินดีต้อนรับครับ

ยินดีต้อนรับครับ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ มั่วหน่าฮ่าน ยินดีต้อนรับครับ
    อยากตอบแทนอีหลีกะให้ข่อยยืมเงินอ้ายทิดแหน่จักซาวบาท..ส่มปากหลายมือไม้กะสั่น..พอได้จักเป๊คนี่น้า..เหอ..เหอ ยินดีต้อนรับครับ

::)::)::) โอ๊ยเนาะฮึ บ่แม่นตอบแทนแนวนั้นนนนนนนน

55555

ยืมเงินพะนะ สั้นกะยืมนำแหน่ 5 บาทครับ
    ::)::)

สวัสดีครับอ้ายทิดคม ฯ และน้องข้าวจี่
    ในฐานะที่ผมกะเป็นสมาชิกบ้านมหาอีกคนหนึ่ง กะขอต้อนรับอ้ายทิดคมกับน้องข้าวจี่
    เข้าสู่บ้านมหาหลังนี้ ด้วยความเต็มใจให้ทุกๆคนเด้อครับ

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน
    โฮ..ดีหลายคะรับ อ้ายทิดคม ขอนิยมสมพรนำความปารถนาดีเด้อ เป็นฮอดบรรณาธิการน้อ มีแต่หมู่ข้อยหล่ะ สิขอให้เจ้าซ่อย อิ อิ อิ บางทีขัดข้องปัญหากะสิได้ปรึกษาท่านผู้ฮู้..ขอคารวะคะรับ
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวเม้า
    สมพรปากคับ แก้ไขรูปให้แล้วครับ พี่น้องสิได้บ่ต้องคลิ๊ก ;d;d;d

หล่อทั้งพ่อและลูกเลยน้อ..จุ๊บ ๆๆๆ ...เด็กน้อยยินดีที่ได้รู้จักอ้ายทิดคมและน้องข้าวจี่เด้อจ้า...หากมีอียังกะสิได้ปรึกษาน้อ ...ดี ๆๆ จ้า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย

ขอบคุณมากเด้อจ้า

ขอบคุณมากเด้อจ้า

ขอบคุณเด้อจ้า อ้ายทิดคมจ๊ะ
    สำหรับมิตรภาพ ความจริงใจ ที่มีให้แก่กัน
    ดีใจที่ได้เห็นภาพ อ้ายทิดคม และหลานน้อยข้าวจี่จ้า
    ขอบคุณจ้า........................:)
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ยินดีที่ได้รู้จักนะค๊าอ้ายทิดคม พ่อน้องข้าวจี้ ดีใจคะที่มีเจ้าของบรรณาธิการมาแชทนำดีเจปุ้ย ::)

พ่อก็หล่อ ลูกก็เป็นตาฮักเนาะค่ะ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ยินดีเป็นอย่างยิ่งครับที่อ้ายทิดคมมาเป็นส่วนหนึ่งหรือเป็นสมาชิกในบ้านมหา ว่าแต่หาแม่มันเจอยังน้องข้าวจี่ อิอิๆๆ ///งานพาแลง2จั่งมาพ้อหน้าพ้อตากันเด้อครับ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ข้าวปาด
    บล็อก
    1
    มาเบิ่งหน้าพ่อน้องข้าวจี่ ฮี่ๆๆ ยินดีที่ได้รุ้จักค้า

****แม่ฮ้างเองค่ะ****