หัวข้อ: ถามข่าวชาวบ้าน

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ โป้ยก่าย

ถามข่าวชาวบ้าน

โดนนานล้ำหลายวันได้เหินห่างบ่ได้มาพบพ้อนานมื้อบ่ได้เห็น
    เป็นจั่งใด๋แน่น้อท่านสำราญใจกันคือเก่าบ่น้อยังคิดฮอดหมู่เจ้าผู้เคยเว้าจ่ายผญา
    คนที่เคยเห็นหน้าเคยได้จาเว้าต่อลืมแล้วบ้อคนผู้ฮ้ายอย่าแหนงหน้าหน่ายหนี
    ใจยังอยู่ทางพี่หากเต็มทีนำความยากสาระวนทุกด้านการสร้างบ่ว่างกาย
    น้องและอ้ายสายใยฮักดอมกันบ่มีวันสิลดละล่ายลืมดอกเด้อท่าน..................

อิอิ โดน ๆ มาพ้อพี่น้องเอ้ย ช่วงนี้เข้าพรรษา เลยใช้เวลาว่างไปรับใช้เพิ่นหลวงพ่อ
    แนวเคยเอากะเอาบ่ได้ อิอิ
    จงเอาชนะในความยาก มิฉะนั้นความยากจะชนะท่าน

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    หวัดดีครับท่าน.. อิอิๆๆ แม่นหยังแนวเคยเอาก็เอาบ่อได้ ชี้แจงมาเบิ่งดู๋ ฮ่าๆๆๆ หมายเหตุไปทําไร่อยู่จังหวัดเลยคือสิรําสิรวยน๊อ จั่งได๋ก็โทรมาส่งข่าวส่งคราวกันแหน่เด้อครับผ๊ม
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ โป้ยก่าย
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวเซียงน้อย
    หวัดดีครับท่าน.. อิอิๆๆ แม่นหยังแนวเคยเอาก็เอาบ่อได้ ชี้แจงมาเบิ่งดู๋ ฮ่าๆๆๆ หมายเหตุไปทําไร่อยู่จังหวัดเลยคือสิรําสิรวยน๊อ จั่งได๋ก็โทรมาส่งข่าวส่งคราวกันแหน่เด้อครับผ๊ม

หวัดดีครับบ่าวเซียง สิโทรหาใหม่อยู่ดอกครับมื่อนั้นแบตเหมิดเลยบ่ได้เว้าหยังหลาย
    อยู่ในดงในป่าท่านเอ้ยโดนๆเข้าเมืองเทื่อหนึ่ง อิอิ สิ้นเดือนสิได้ลง กทม อยู่ครับ
    คันมีหม่องนั่งกะสิไปนำอยู่ดอกคิดฮอดเพิ่นอยู่ บ่าวคนเดิม คือว่าหละเด้อครับเดียวสิโทรหา

อันแนวว่ามันกะมีหลายแนวเนาะ อิอิ เป็นอันว่าแนวมักนั้นหละครับ
    แนวเคยถอนเคยแก้หั่นหนา
    จงเอาชนะในความยาก มิฉะนั้นความยากจะชนะท่าน