หัวข้อ: มีเรื่องรบกวนถาม พี่ๆน้องๆ คับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม

มีเรื่องรบกวนถาม พี่ๆน้องๆ คับ

คือว่าผมว่าสิไปเฮ็ดงานร้านอาหารไทยเป็นเด็กเสิร์ฟ หรือ ผู้ช่วยกุ๊ก ที่ประเทศอังกฤษ เงินเดือน 800 ปอนด์ ประมาณ 4-50000 บาท พี่ๆที่อยู่เมืองนอก คิดว่ามันสิพอใช้ หรือ พออยู่ได้เบาะครับ รวมค่ากินอยู่ ค่าที่พัก 800 ปอนด์ สิพออยู่ได้บ่

หรือบางทีอาจสิขอที่อยู่อาศัยกับคนฮู้จักกัน พี่ๆ คิดว่าสิพออยู่ได้บ่คับ

พี่นางติ๋ม อยู่ ยุโรป ใช้เงินแพงคือกัน ซอยตอบผมแหน่คับ ตอนนี้กำลังตัดสินใจสิเปลี่ยนสายงานครับ

จั่งซั่นล่ะกะบาทเอ๊ยย

เซียงสีผีเป้า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ลองพี่เอ็มไปถามน้องแอนนา(anna)เด้อจ้า สมาชิกบ้านมหาคนหนึ่งที่เล้ากะอยู่อังกฤษคือกันตอนนี้ เพิ่นอาจสิรู้ดีคนหนึ่งอ่ะจ้า
    มองต่าง..อย่างปลง

อาวเซียงเจ้าสิมาเมืองนอกบ้อ...ข่อยกะบ่เคยไปอยู่อังกฤษเบิ่งเนาะอาว...แต่ข่อยมีหมู่อยู่อังกฤษอยู่จ้า...
    เพิ่นว่าค่าครองชีพสูงคักแท้หละ...แล้วเงินเดือนที่ว่ามาก่อนหรือหลังเสียภาษีหละอาว คั่นหลังเสียภาษีแล้วกะน่าลุ้นเนาะ
    แต่คั่นรู้จักคนไทยที่ไปอยู่ก่อนแล้วกะดีไปอีกแบบ อย่างหน่อยๆกะพอได้ปึกษา หรือขอเช่าบ้านขะเจ้าอยู่ อาจสิประหยัดอีกแบบ
    ส่วนอาหารข่อยว่าเจ้าบ่ได้ซื้อดอกอาว อาศัยกินนำร้านอาหารหั่นหละ...เพราะเมื่อก่อนข่อยเคยคุยกับกุ๊กคนหนึ่งที่อยู่อังกฤษ
    เลาว่ากินอาหารในร้านเลย เสียแต่ค่าห้อง+น้ำ+ไฟ+ของใช้ส่วนโต กะพอได้ดีกว่าหาอยู่เมืองไทยว่าซั่น
    น้องแอนนาที่อยู่อังกฤษกะมาให้ข้อมูลเพิ่มเติมแหน่เด้อหล่า...หรือว่าอ้ายศักดิ์คั่นยังวนเวียนอยู่แถวนี่กะเข้ามาตอบให้เลาแหน่ เจ้าเป็นกุ๊กคือสิซ่อยได้หลายอยู่..
    สอบถามข้อมูลดีๆ วางแผนให้รอบคอบเด้ออาวเซียงสี...พี่นางเอาใจซ่อย8)
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

Tags for this Thread