นาข้าวเอามาฝาก

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ aoxlee

รอบยิ้มพิมใจ นาข้าวเอามาฝาก

พึ่งกลับจากบ้านนะเลยถ่ายนามาฝาก

น้ำค้างบนใบข้าว

]

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หลานพระรถ
    เมืองพระรถธานี, ชลบุรี
    ขอบคุณที่นำเสนอภาพบรรยากาศท้องทุ่งนาที่สวยงาม อยู่แถวไหนหนอ? สภาพอากาศช่างดีจังเลย เหมาะกับการเจริญเติบโตของพืชพันธ์ธัญญาหาร...ปีนี้ข้าวราคาดี ก็ขอให้ได้ผลผลิตดีและเยอะๆ สิได้กินอิ่ม อยู่ดี มีแฮง กันทั่วหน้าเน๊าะ...;d

คนเมืองแป๊ะ
    Guest
    บรรยากาศดี ครับ เป็นตาไปอยู่แท้น้อ

ปล. น่าซิลดขนาดของภาพก่อนโพสแน่ครับซิเบิ่งง่ายแน่ จออยู่บ้าน 42 นิ้ว สีเขียวเต็มจอเลยครับ

ขอบคุณครับ เกี่ยวยามได๋บอกแน่เด้อซิไปซอย:g8)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    บรรยากาศดีครับ ใส่เบ็ดกบเบิ่งเด้เนาะ ::) ป๊ะดีเจเด็กน้อย ซวนอ้ายพลไปใส่เบ็ด

รูปงาม ๆๆ จ้า เห็นแล้วคิดฮอดบ้านจังเลย และอยากกินข้าวเม่านำจ้า...อิอิอิ

โอ้ยยยย....อ๊อกคึดฮอดบ้านเด้....คึดฮอดบ้านแฮงพี่น้องเอ้ยยยย...น้ำตาไหลย่อนกะยังว่า....

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    ขอบคุณเด้อจ้าที่เอาภาพความสุขมาแบ่งปัน หลายปีแล้วจ้าบ่เห็นทุ่งนาจักเทือ(t:g

blueblood
    Guest
    โอ๊ยคึดฮอดบ้านเด้

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี
    รูปถ่ายได่งามครับ
    คึดฮอดบ้านครับ :g

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หัวหน้าจ๋าย
    ทำงานอยู่แถวสะพานใหม่
    บ้านผมอยู่ยโสคือแล้งแท้อ้าย ทางอื่นน้ำท่วมขนของหนีน้ำกัน..บ้านผมสูบยาใกล้ต้นกล้ากะบ่อได้กล้าตายแดด..ไฟสิไหม้ต้นกล้า..ประเทศไทยคือเป้นแนวนี้น๊อ...งึดหลาย