ข้าวเกาหลี

ข้าวเกาหลี

[IMG]ข้าวเกาหลี[/IMG]มาเบิ่งข้าวออกรวงอยู่เกาหลีบ่อทันแก่ดอกคับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    บ่ ทันเห็นจ้า ขอเบิ่ง ใหม่เด้อจ้า

โทษหลายเด้อครับเพิ่งหัดยางน้อคับ

โทษหลายเด้อครับเพิ่งหัดยางน้อคับ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน โทษหลายเด้อครับเพิ่งหัดยางน้อคับ
    [IMG]โทษหลายเด้อครับเพิ่งหัดยางน้อคับ[/IMG]มาเบิ่งข้าวออกรวงอยู่เกาหลีบ่อทันแก่ดอกคับ
    นึกว่าซิทำใด่เป็นชั่วโมงเลยน้องหินเอ้ย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ คำบัง มุตะถา
    ข้าวเกาหลี มันก็ทรง ๆ คือกับบ้านเฮาอยู่ตั๊วเน๊าะครับ

อันแต่ว่า อากาศเป็นตาเย็นดีเน๊าะ น้ำในข้าวกะบ่อค่อยมีแล้ว

ว่าแต่ว่า...มันเฮ็ดข้าวเม่าได้คือบ้านเฮาอยู่บ่ละครับ

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คำบัง มุตะถา
    ข้าวเกาหลี มันก็ทรง ๆ คือกับบ้านเฮาอยู่ตั๊วเน๊าะครับ

อันแต่ว่า อากาศเป็นตาเย็นดีเน๊าะ น้ำในข้าวกะบ่อค่อยมีแล้ว

ว่าแต่ว่า...มันเฮ็ดข้าวเม่าได้คือบ้านเฮาอยู่บ่ละครับ
    กะคือข้าวบ้านเฮาอยู่คับแต่เม็ดข้วมันซิเป็นป้อมๆกะน่าซิทำใด่อยู่ครับข้าวเม่ากระดายแต่บ่อฮู้ว่าบ้านเขาซิทำบ่ออันี่กะบ่อฮู้น้อคับเดี่ยวคั่นมันแก่พอเก็บเกี่ยวแล้วซิเอามาให่เบิ่งใหม่น้อคับ ช่วงนี่อากาศกำลังดีบ่อทันหนาวปานใดดอกกะประมาณเดือนหน้าเนาะครับจั่งซิหนาว

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวตี๋ คนหล่อฝั่งซี
    ค้ะเจ้าดำนาคือบ้านเฮาอยู่ตั้วนี่ มีข้าวเหนียวคือกันแต่เสียดาย บ่มีก้อยขมๆต้มแซบๆคือบ้านเฮาเนาะอ้าย อิอิอิอิ(ข้าวเหนียวเขาเอาไปเฮ็ดข้าวปั้นห่อสาหร่ายเด้อ)

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวตี๋ คนหล่อฝั่งซี
    ค้ะเจ้าดำนาคือบ้านเฮาอยู่ตั้วนี่ มีข้าวเหนียวคือกันแต่เสียดาย บ่มีก้อยขมๆต้มแซบๆคือบ้านเฮาเนาะอ้าย อิอิอิอิ(ข้าวเหนียวเขาเอาไปเฮ็ดข้าวปั้นห่อสาหร่ายเด้อ)
    บ่าวตี๋เท่าที่เห็นเขามาน้อเขาใครื่องดำนาเกี่ยวข้าวตั้วสังเกตุข้าวเขาเบิ่งมันซิเป็นแถวระเบียบเรียบร้อยดี ยามเก็บเกี่ยวกะใช้รถเกี่ยวแมนแล้วตั้วมีทังข้าวจ้าว และข้าวเหนี่ยวเขาเอาไปห่อสาหร่ายแซบหลายตั้วบ่าวตี๋ข้าวห่อสาหร่าย

บ่ยากอ้าย...ยามว่างจากงานไปรับจ้างเกี่ยวข้าวตั๊ว55++ ปานนั่นยังจ่มคึดฮอดบ้านอยู่เนาะเจ้า...หึ๋ยยย..นาข้าวกะมีให้เบิ่ง...

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ติ๋ม เปอร์โย
    บ่ยากอ้าย...ยามว่างจากงานไปรับจ้างเกี่ยวข้าวตั๊ว55++ ปานนั่นยังจ่มคึดฮอดบ้านอยู่เนาะเจ้า...หึ๋ยยย..นาข้าวกะมีให้เบิ่ง...
    น้องติ๋มยรรยากาศหม่ออ้ายอยู่บ้านนอกตั้วที่ทำงานอยู่เนินเขาเดินลงไปแมนทุ่งนากะพากันใด่เลาะหาปลายุเขาบ่อเอาคนเกี่ยวข้าวดอกเขาเอาเครื่องเกี่ยวตั้ว แป๊ปเดี่ยวกะแล้วเก็บเฟื่องพร้อม