หัวข้อ: วิธีเพาะเห็ดขอนแบบง่ายๆ ตามวิธีเกษตรกรหล่อ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร

วิธีเพาะเห็ดขอนแบบง่ายๆ ตามวิธีเกษตรกรหล่อ

พอดีหล่อกึ่งขอนมาแต่ดนพู่นหละหว่าสิเอามาเผาถ่าน ขอนกกตุมไซดอกคับ วิธีการส่วนโตของหล่อกะคือ

ขั้นแรกนะครับเอา EM 2 ช้อนแกงผสมน้ำ 2 ลิตร (อีเอ็ม หาซื้อที่เขาผสมหัวเชื้อแล้วครับ) แล้วหดขอนสุแลงเด้อคับ ถ่าสิให้ดีให้เอาผ้ายางกะสอบปุ๋ยคลุมไว้ให้มันเอ้านำคับ

วิธีเพาะเห็ดขอนแบบง่ายๆ ตามวิธีเกษตรกรหล่อ

จักห้ามื่อท่อนั้นหละครับเห็ดกะสิเริ่มออกดอก หลังจากออกดอกแล้วกะหดสุมื่อคือกันคับเพื่อเพิ่มสารอาหารให้เห็ด

มื่อเดียวท่อนั้นหละครับหลังจากที่เห็ดออกดอก กะสิบานแล้วกะยังอ่อน เก็บมาอ๋อได้เลยครับ หรือสิแกงใส่ปลากะแซบครับ ที่สำคัญ หดน้ำสุมื่อนะครับ เอาผ้ายางคลุมแต่อย่าหดเปียกแฮงเด้อ หล่อเฮ็ดแบบนี่ประจำมีเห็ดหอนกินอาทิตย์ละเทื่อครับ ไคกั่วไปซื้อเขายุเด๋เนาะ บ่ได้ลงทุนหยังหลาย

คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี
    บ่มีรูปให่เมิ่งนำบ่อครับท่านหล่อ
    em2 มันคืออิหยังล่ะครับ ถามแบบคนบ่รู้จักรครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    แก้ไขลิงค์รูปให้แล้วครับผม em 2ช้อนครับเว้นวรรคผิด::)
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หัวหน้าจ๋าย
    ทำงานอยู่แถวสะพานใหม่
    ขอขอบคุณเด้อครับ:gได้ไอเดียแล้วผม ปีหน้านี่แหละ หลุดหนี้แท้แน่นอน..บ๋ายบาย..ธกส.::)

ป้าดดด...ตั้งแต่ไปอยู่ไฮ่ อยู่นา มีประโยชน์หลายอย่างเนาะเจ้า...ลักเฮ็ดเป็นหลายแนวอยู่ตั๊วหนี่...8)
    ว่าเป็นเป็นแต่แนวเดียวแหม๋....กิน กินเป็น คึดไปไกลหลาย หล่วงตกเถียงนาเด๋อ้าย::) ::)
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    ขอบคุณเด้อจ้าหล่อที่นำมาแบ่งปันต่อแต่นี้ ยายสิเซาออกป่าหาเห็ด สิบ่เป็น ยายสีเก็บหอย_ยายสอยเก็บ...เห็ดอีกแล้วยายสินำเอาภูมิปัญญาของ"เกษตรจังหวัดดีเด่น"คนหล่อ หนุ่มอุบลคนหลายกิ๊ก ::) นี่หละไปลองเฮ็ดเบิ่ง หว่าแต่เห็ดกินแล้วบ่เมาแน่นอนติหล่อ ยายย่านแหมะเมาเห็ดมันบ่คือเมาฮักเด้อหล่า ::)
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    ป๊าดเห็ดง้ามงาม แท้น้อ ขอบคุณมากค่ะ ก็สิฝึกทำเอาดอกจ้า เผื่อทำเป็นจะได้เก็บเอาไปขายได้เงินใช้บ้างแหล่ว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ bootchai

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์

ขอบคุณหลายครับ มีอาชีพเสริมอีกอย่างแล้วครับ :g:g

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หลานพระรถ
    เมืองพระรถธานี, ชลบุรี
    เยี่ยมมากเลยคะอ้ายบ่าวฯ ง่ายๆ ได้ประโยชน์ ปลอดภัยทั้งผู้ทำและผู้บริโภค เพราะ EM เป็นจุลินทรีย์ประเภทให้ประโยชน์และดีต่อสิ่งแวดล้อม...:g

ส.มักม่วน
    Guest
    บุ๋ยยยยยยยยยย กิ๊กของน้องนี่แมะว่าแม่นหล่อเป็นอย่างเดียวบาดได๋ เพาะเห็ดขอนกะเป็นตั่วล่ะน้ออ้าย