หัวข้อ: ลาบเป็ดคับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

เรื่องฮิตน่าอ่าน ลาบเป็ดคับ

ลาบเป็ดคับ

ลาบเป็ดคับ

แล่เอาเนื้อแล้วกะสับแหลก

ลาบเป็ดคับ

เครื่องใน กับหนังมันเฮากะฮ้อยรวมกันเอาไปต้ม
    ลาบเป็ดคับ

เนื้อที่เฮาสับไว้ เฮากะลวกด้วยน้ำที่ต้มไว้จนกว่าสิสุก

ลาบเป็ดคับ

พอสุกแล้วเฮากะเอาเครื่องใน หนังที่หั่นไว้ใส่ลงไป

ลาบเป็ดคับ

ปรุงรสเลยทีเนี้ย พริกป่น ข้าวคั่ว น้ำปลา ผงชรส บักนาว ผักหอมต่างๆ ข่าซอย
    มักแนวได๋กะปรุงเอา อิอิ

ลาบเป็ดคับ

หน้าตากะสิออกมาแบบนี้หละคับ

ลาบเป็ดคับ

พวกกระดูกที่เฮาบ่ลาบ กะเอามาต้มใส่ใบขามอ่อน พริกเผา ข่า ตะไคร้ ใบบักกูด
    ปรุงรส เอามาซดพร้อม

ลาบเป็ดคับ

นายแบบ บ่มีคำบรรยาย อิอิ

ลาบเป็ดคับ

กินกับผักซีลาว ผักแพว ผักกาดหิ่น แซ้บขนาด ก่อนกินกะเป๊กจักสองสามเป๊กก่อน
    แต่ว่าซุมพ่อครัวกะเป๊กแต่ตอนเฮ็ดพี้หละหวา แล้วๆกะเมาพอดี พอกินข้าวเบิดจักก่องนี้หละ 555

ลาบเป็ดคับ

ต้มปรุงแล้วกะยกมาตักได้เลยคับ มาบาดเนี้ยพี่น้อง

ปล.เบิ่งแล้วกะคิดฮอดบ้านคับ อยากกลับไปตุ้มไปโฮมอีกจักสองสามเป๊ก 555:g:g:g::)::)::)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เห็นแล้วน้ำลายไหลเลยอ้าย สุดยอดๆๆๆๆๆ8):g

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    น้ำลายเหยนำ ซดนำจักคำแหน่เด้อครับ
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

เป็นตาแซบเน๊าะ ปรุงเสร็จแล้วกะเอาเลือดเป็ดเทไส่แซบขนาด(t(

มักสาวฟังลำ
    Guest
    ไซเพิ่นว่ากินหลายสิซ่นเท้าแตก ระวังเด้อครับ ::) ::) ::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี
    8) สุดยอดครับ พี่สำราญ เดี่ยวมื้อได๋ลาบเป็ดสุตรสารคามสิเอามาไห่เบิ่งครับ
    :g:g:g

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ tersanook
    ::)8)8)มาเป็นาแซบักแท้ อยากกินนำเด้

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กลางทุ่งสารคาม
    บาป
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    จักช้อนแนครับ มันจังบ่ บาป

ไล่แมงวันแนเด้อนั้นนะ อิอิ::)::) สูตรแถวบ้านผมเอาเนื้อที่สับแล้วไปผัดใส่กระเทียมเจียว ใส่น้ำกระเทียวดอง สุดยอดคือกัน:g:g8)8)
    ...เปรียบแม่เช่น โคมทองของชีวิต

ช่วยชี้ทิศ ช่วยนำทาง ช่วยสร้างสรรค์

ให้ความรัก ให้ความรู้ ชูชีวัน

ลูกจึงมั่นกตัญญูบูชาคุณ..........เพื่อแม่ แพ้บ่ได้

เห็นบรรยากาศแล้วคึดฮอดบ้านเด้เนาะ...กินนำแหน่จ้า
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่