หัวข้อ: ลาบแอ๊บเปิ้ลจ้า แซบรับรอง

ลาบแอ๊บเปิ้ลจ้า แซบรับรอง

นี่คือหน้าตาลาบแอ๊บเปิ้นจ้าพี่น้อง...มีติ๋มหนี่หละตี้เฮ็ด แปลกๆ รับรองกินได้จ้า
    เครื่องปรุงกะคือลาบทั่วไปจ้า...มีแอ๊บเปิ้ลหั่นแช่น้ำมะนาวกันดำ 2ลูกจ้า ปลาหมึกปั้งหั่นลวกสุก1ตัว
    กุ้งสดปอกเปลือกผ่าหลังลวกสุก 10ตัวได้อะจ้า...หมูสับคั่นให้สุกนิดเดียวพอจ้า
    หอมแดงซอย ต้นหอม ผักชี ผักชีฝรั่งหั่นตามมักจ้า ใบสะระแหน่....
    น้ำปลา น้ำหมากนาว ข้าวคั่ว พริกป่น น้ำตาลนิดเดียวจ้า ผงชูรส คั่นกิน.....
    เอาน้ำตาล ชูรส ใส่ลงในชามก้นลึก ใส่น้ำปลา น้ำหมากนาว คนให้น้ำตาลละลาย ใส่เครื่องลาบทั้งหมดจ้า
    คลุกให้เข้ากัน ชิมเอารสตามมักจ้า...
    ตักใส่จาน....กินทอนั่นหละจ้า....มาเด้อจ้ากินอาหารแปลกๆนำกัน....
    แอ๊บเปิ้ลนี่จากใสสวนหลังบ้านนะจ้า แต่เป็นแอ๊บเปิ้ลสำหรับทำอาหาร ส้มคัก กินแทนหมากม่วงได้เลยจ้า...
    มื้อหลังสิเฮ็ดเค้กให้เบิ่งจ้า....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    อิอิ ลาบแอ๊ปเปิ้ล ทันเคยกินยุบ่กล้าซิม:g
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    อาวน้ำลายแตกพี่นางเอ๊ย อยุ่เมืองไทยแอปเปิ้ลเขียวๆส่มๆ หน่วยละ 19บาท อยู่ที่ทำงานผม แพงแต่ว่ามันแซบ มักคัก แล้วกะแอปเปิ้ลกาล่า แหมะครับ

ผมบ่มักแอปเปิ้ลแดง มันหวาน มักส่มๆ
    เว่ามาน้ำลายแตกตอนเที่ยงคืนจักสิหากินใส พะนะ กะบาท

อิอิอิ เป็นตาแซบเนาะ สิเฮ็ดกินเบิงเด้อครับ
    เสียดายความดีที่มีให้
    เสียดายหัวใจและเวลา
    เสียดายที่ที่โดนหลอกตลอดมา
    เสียดายคุณค่าความจริงใจ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    แม่นผมกะตักแต่ต่อนกุ้งกับปลาหมึกท่อนั้นแหล่ว อิอิ แอปเปิ้ลเป็นรายการสุดท้ายที่สิตัก เห็นแล้วนำลายไหล เป็นกับแกล้มคือสิเข้ากั๊นเข้ากัน :g:g:g

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี
    มักคือเก่าเเซบเบิ่ดว่าแต่มีแนวกิน อีกอย่างคั่นเป็นผลไม้แล้วมักแฮงพร้อมเป้นตาแซบ ม่ำๆๆๆก่อนเด้อ บ่แน่เมนูต่อไป เอื้อยติ๋มสิลาบบักนัดสุ่กินเด้อ 5555

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    ---- เหว่ยๆๆๆๆ ลาบ บักนัด ว่านิน้องข่อย --เอ้า เอื้อยติ๋ม เมนูต่อไป----
    จัดให่หล่าน้องฮักเฮาแนะ เปี๋ยงหยั๋ง ลาบบักนัด ::)-----

ติ๊กเคยกินอยู่จ้า ยำแอบเปิ๊ลนิ ใส่ พวกของทะเลนำ แต่ว่า ถ้าเป็นลาบ บ่ทันลอง เดี๋ยวให่เอื้อยมาจากเดนมาร์กก่อน สิให่เฮ็ดให่ชิม 8) 8)
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

gin gin zabbbbbbb 8)
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี
    แปกกดีครับพี่ติ๋ม บ่เคยกินครับ
    อยากลองซิมเบิ่งอยู่ดอกครับ

Queenie
    Guest
    บ่เคยกิน เลย คือสิแซบน้อค่ะ ติ๋ม ฟ้าสิลองเฮ็ดกินเบิง
    ขอบคุณ ที่แนะนำจ้า

Tags for this Thread