อยากปลูกมันเทศไว้กิน แต่บ่อฮู้ว่าสิไปหาพันธุ์มาจากไส..เครือกะหาบ่อได้..เลยสิลองปลูกแบบนี้เบิ่ง..พุลางคนว่าเกิด , พุลางคนว่าเน่า , พุลางคนว่าผมน่ะบ้าแล้ว....

การปลูกมันเทศแบบพิศดาร

เอามากะหั่น ๆ แล้วเอาลง เอาดินกลบให้มิด อย่าให้โผ่..เกิดบ่อน้อ..บัดทีนี้

หลังจากนั้น..นานแสนนานครับ รดน้ำเช้าเย็น เดือนกว่า ๆ ( จนว่าลืม ) นึกว่าสิบ่อเกิดแล้ว เย้..โผ่แล้วครับ..โผ่แล้ว..

ลองขุดมาเบิ่งก่อนน๊า...มันสิเป็นจังใด๋..โอ...บ่อเน่าครับ..บ่อเน่า..แล้วผมกะเอาฝังคืน..แล้วทีนี้กะมีพันธุ์มันไว้ปลูกแล้วครับ..ตอนนีได้กินแล้วครับ.. แถมคนที่ว่าผมบ้า ยังมาเอาเครือมันกับผมไปทำพันธุ์เล้ย..ครับ...555