หัวข้อ: คําขอบคุณจากใจจริงของทีมงาน

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom

เรื่องฮิตน่าอ่าน คําขอบคุณจากใจจริงของทีมงาน

กาลเวลาผ่านไป แต่ผมเองกะพยายามกลับมาเสพย์อยู่เรื่อยๆ สำหรับกำลังใจที่มากมายที่มอบให้
    โดยส่วนโตเจ้าของเองแล้วรู้สึกภูมิใจแทนทีมงาน และผู้ให้การสนับสนุนเว็บบ้านมหาอิหลี
    ที่ส่อยกันสืบสานศิลปวัฒนธรรม และภูมิปัญญาท้องถิ่น ให้ลูกหลานได้ศึกษาต่อไป

ในส่วนทีมงานบางท่านอาจมีความจำเป็น บ่หว่าซิเป็นหน้าที่การงาน ภาระครอบครัว
    จนทำให้ห่างหายไปตามสภาพ นั้น ผลงานที่ท่านร่วมสร้างสรรค์มาตั้งแต่แรกเริ่ม
    ยังอยู่ในความทรงจำพี่น้องบ้านมหา ตลอดเวลา และบ่มีลืมเลื่อน ห่างว่างเว้นกะแวะเวียน
    มาเยี่ยมยามถามข่าวพี่น้องคือเก่า

ฝนตกบ่ทั่วฟ้า ความชุ่มยังทั่วเถิ่งพี่น้องเอ้ย

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ทีมงาน เจ้าหน้าที่ ของบ้านมหาเฮา ที่ผ่านมานับว่า ทุกรุ่น ทุกยุคทุกสมัย ที่มาร่วมสร้างสรรค์ผลงานด้วยใจรักโดยไม่คิดหรือไม่มีราคาค่าจ้างใดๆ ทําด้วยใจรัก ที่ผ่านมาและก็ผ่านไปหลายๆรุ่น ล้วนแต่นําเสนอสิ่งดีงามใว้ในบ้านมหามากมายให้ลูกหลานได้เข้ามาศึกษา หาความรู้ และความบันเทิง แต่บางครั้งทีมงานอาจสิห่างหายไปบ้างตามภาระ หน้าที่การงาน หรือว่าเหตุผลส่วนตัวใดๆก็ตาม... ทางทีมงานขอบอกจากใจจริงว่าขอขอบคุณหลายๆครับ สําหรับการเสียสละเวลาอันมีค่าของท่านที่ผ่านมา ถ้าท่านเสร็จสรรพในหน้าที่การงาน หรือ คิดฮอดบ้านมหาเฮา ก็เข้ามาเยี่ยมยามถามข่าวได้เด้อครับ.. บ้านมหาดอทคอม ยินดีต้อนรับทุกท่านเสมอ ครับผ๊ม
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

จริงจัง...จริงใจ..ฮักเดียว..ใจเดียว...ถิ่มอ้ายทั้ง2บ่ได้ดอกจ้า...
    แม่นยากปานใด๋...สิไปไสมาทางใด๋กะสิบอกสิแจ้งให้อ้ายทราบก่อนค่อยไป...คือเก่าหละจ้า
    สิยึดคำสอนพ่อ แม่ไว้ว่า"ไปลา มาไหว้"...จ้าอ้าย...สิเฮ็ดหยังทำหยังติ๋มกะขอเอาอ้าย2คนเป็นที่ตั้งกะแล้วกัน...

ขอบคุณทุกสิ่ง ทุกอย่างที่อ้ายทั้ง2มีแต่ให้ เสมอมา ให้พี่น้องบ้านเฮาทุกคน
    แล้วกะขอบคุณที่อ้ายไว้วางใจ ให้ได้มีส่วนร่วมเป็นทีมงานคนหนึ่งในบ้านมหา...ติ๋มสิพยายามทำให้ดีที่สุดหละจ้า....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    คึดฮอดเด้เนาะ..เห็นคำเข่ากะคึดฮอดปลา..เห็นเข่าในนากะคึดฮอดเคียว..ซั่นแหลว..พี่น้องเอ้ย..

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ดีเจปอ บ้านมหา

Gvideo

ขอเปน คอนวอยย์ ประจำบ้านมหาเเนเด้อครับ แบกของ กะเอาดอก บ่อยากไปใสครับ อิอิ
    ขอใช้กระทู้ นี่เเจ้งผ่านพี่น้องบ้านมหา เเนครับว่า บางช่วง ดีเจปอ เองกะบ่มีเวลามาจัดรายการนะครับ สิฝาก ท่านเตม เเน รึ ดีเจหลายๆๆท่านนะครับ ขออภัยอย่างสูงเด้อครับ บ่ว่างอิหลี ท่าว่างกะจัดเองครับ เเละฝากพี่ๆๆดีเจ นำครับว่า ท่าบ่เหน ดีเจปอ มากะ จัดเเทนให้เเน ครับ ขอบคุณ พี่น้องบ้านมหาทุกท่านนะครับ ( ขออยุ่ด้วยคน พะนะ )

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3

น้องหล่าทางนี่ กะสิซ่อยซุอย่างที่เฮ็ดได้

ถึงสิป่วงแหนะ..กะรักเดียวใจเดียว เด้อค๊า (t

หนูร๊ากกกกกกกกกกก บ้านมหาดอทคอม เด้อค๊า

ขอบคุณที่วางใจให่เป็นทีมงาน ((ป่วง )) ประจำเว็บ

สิร่วมสืบสานวัฒนธรรมบ้านเฮาให่อยู่ยั่งยืน..จ้า :) :)
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    อืมมมม...รุ่นได่น่อบาดนิขะน่อย 555+ ...

ปล.......ความจริงใจแม้มีไม่มากมาย(เกินใคร) แต่ไม่เคยสลายหรือลดลง.... เลย พะนะ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ มั่วหน่าฮ่าน
    อยู่ให้มันหนักบ้านหนักเฮือนเพิ่นซือๆดอกข่อยกะดาย...เหอๆ..อย่าฟ้าวรำคาญกันเด้อ..
    ไม่เข้าถ้ำมอง เหตุไฉนจะได้มอง...http://img198.google.co.th/img198/6016/iinjiisjiisj.gif

I Love Baanmaha

I LOVE BAANMAHA

I  Love  Baanmaha

เด็กน้อยมีความสุขจ้ากับการได้เป็นสมาชิกบ้านลุงมหา เด็กน้อยโดนจ่มทุกวันเพราะเล่น

ดึก...เพราะสนุกจ้าบ่รู้ตัวเลยนะว่าดึกแล้ว...อ้ายกะสิจ่ม ๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ แต่ถ้าเด็กน้อยบ่นอน

ดึก วันหยุดแบ่งให้อ้ายเล่นนำกะสิบ่มีเสียงจ่มจ้า... ::)::)::)

ชีวิตในโลกความจริงมันทุกข์หลายจ้า...มีแต่ปัญหาแต่พอหันหาเข้าเว็บบ้านลุงมหาเด็ก

น้อยอบอุ่นจ้ามีความสุขถึงจะมีเรื่องทุกข์บ้างกะสู้ทุกข์นอกจอจ้าบ่ได้จ้า...ทำให้เด็กน้อย

ติดเว็บลุงมหาจนถึงขั้นเสียขบวนไปบ้าง แต่เด็กน้อยกะพยายามปรับปรุงตัวเองอยู่จ้า...

โดยการเล่นในเวลางานน้อยลง...พอเสียงอ้ายจ่มกะรีบปิดคอมเพราะคอมจะมีอันตราย

ถึงขั้นโดนอุ้มไปเสี่ยงในตู้เสื้อผ้ากะได้จ้า... ::)::)::)

จากคนปึกก็สามารถเฮ็ดอีหยังได้หลายอย่างเพราะได้ทีมงานของบ้านลุงมหาช่วยสอนให้

จ้า ไม่ว่าการลงรูป การลงเพลง แต่มีอย่างหนึ่งที่เด็กน้อยยังเฮ็ดบ่ทันได้คือ การเป็น

Dj จ้า ... ยังบ่ได้ศึกษาเลยจ้าคนปึกดูแล้วท่าสิยากส์มากเลยจ้า ... เด็กน้อยอยากเว้า

อยากทักทายกับพี่น้องทางเสียงเว้าจ้า...เห็นดีเจเต็มใจให้เธอ ดีเจอ้ายปอ ดีเจพี่ปุ้ย

ดีเจต้นเสียวเว้าแล้วอยากจะเว้านำจ้า...จะมีโอกาสนั่นบ้างไหมนะ...เสียดายที่บ้านเด็ก

น้อยที่ชัยภูมิบ้านน๊อก นอกยังบ่เน็ต บ่สั่นสิให้อีแม่สมัครสมาชิกอยู่ดอกจ้า ...

อยากให้อีแม่บันทึกไดอารี่ถึงลูกสาวคนนี้บ้างจ้า.... ::)::)::)

โอ๊ะ ! ว่าจะเขียนยาวไปแว้ววววววววววว เอาล่ะ พอดอกจ้า บอกอีกครั้งว่า

I LOVE BAANMAHA

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    ยายอาการง็อมแง็มมานานจนจำไม่ได้แล้วคงจะง็อมอยุ่จนไม่มีแรงเคาะคีย์บอร์ดท่านผบ.วมต.+ ทีมงานบ้านมหาณวันนี้ท่านประสบผลสำเร็จแล้วที่กระชากดวงใจวัยรุ้นอย่างดิฉัน จากอดีตยายหน้าตาดูดี๊ดีส๊วยสวยมาดุหน้าดิฉันในปัจจุบันวันนี้สิ สะใจละซี๊บ่าวลูกเขยเซียง + บคด.ที่ทำให้ยายขุมตาดำปื้อ ๆ ท้องกะใหญ่พอท้องบ่ได้หย่าง นั่งเฝ้าบมห.ทั้งวัน..เอใครจ้างหละยาย ฮิฮิ โอ๊ยเดี่ยวมาต่อ ยาวแน่ ไปนอนเอาแรงก่อน ผ่อใหญ่ดิฉันมันหึงคอมแล้ว นั่น ๆ [ภูมิใจหลายเนาะที่เฮ็ดให้ผัวเมียเขาสิเต๋กันเนาะ ]::)::)ดิฉันกะบ่เสียใจดอกเพราะหว่ามีหมู่ป่วง + เป็นบ้านำกันบ่อึดบ่อยากเลยจร้าท่าน ผบ. วมต.บมห. ::)
    ปล.คาจ่ม ลืมขอบคุณ ขอบคุณเด้อค่ะที่เฮ็ดให้ขี่ฮ่ายแห่งตื่มตดเหม็นค่ะ
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"