หัวข้อ: คั่วหนู

คนคำเขื่อนแก้ว
    Guest

คั่วหนู

คั่วหนู

คั่วหนู

ลนหนูก่อนครับ ให้มันหนูแตก สีออกเหลืองๆจักหน่อย

คั่วหนู

สับเรียบร้อยกะใส่หม้อเลยครับ วงเล็บ..อีกต่อนหนึ่งนั่น ว่าสิเอาไปปิ้งให้ยายสั่นดอกว๊า..

คั่วหนู

หมายเหตุครับ บ่ควรกินผู้เดียวมันสิบ่แซบ หาเอิ้นหมู่ฮักๆกันนั่นมากินนำ ผู้หนึ่งคัวหนู ผู้หนึ่งตำเครื่อง อีกผู้หนึ่งนั่นแผ่งเหล้า ฮ่า..ฮ่า.. ส่วนเครื่อง กะมี พริกแห้ง,ตะไคร้,กระเทียม,กระชาย,ผิวบักกรูด  ตำใส่กันให้ละเอียดครับ สุดท้ายใส้หอมแดงจัก 4-5 หัว ตำพอแตกๆ กะสิได้เครื่องแบบดีเลยครับ ปริมาณแต่ละอย่างนั่นกะแล้วแต่มักครับ ส่วนพริกแกงหรือว่าพริกไทยสดนั่นบ่ต้องใส่ดอกครับ มันได้ซื้อเขา ส่ำนี้กะแซบล่ะครับ.. คั่วแห้งบ่ใส่น้ำครับ จนออกสีเหลืองแต่อย่าให้ไหม้ ขูดก้นหม้อใส่นำน้ำแกงสิออกสีเหลืองๆน่ากิน แล้วเติมน้ำพอประมาณ (อ่อม) เดือดแล้วกะปรุงรสตามใจชอบ ผมสิใส่น้ำปลาแดกจักหน่อยนำ..

คั่วหนู

ในที่นี้ผมใส่ผักยี่หร่าแทนใบกระเพราครับ จั่งเผ็ดฮ้อนดี..

คั่วหนู

ปรุงรสเค็ม นัว จาง ตามใจชอบ อย่าลืมใส่พริกโดดลงไปจัก 7-8 หน่วย นำแน่เด้อครับ ฉีกใบบักกรูดใส่จัก 2-3 ใบ สุกได้ที่กะปลงหม้อเลยครับ

คั่วหนู

เรียบร้อยล่ะครับ

อ้าวรูปเจ้าคือบ่โชว์หละบ่าว เฮ็ดถืกอยู่น้า มีแต่รูปแรกหละ แก้ไขนิดเดียว....
    เป็นคล้ายๆเจ้าลบไฟล์ที่เว็บฝากรูปถิ่มหนี่หละ....ลงใหม่เด้อจ้าสิถ่าเบิ่งซื่อๆดอก
    กินนำบ่เป็นอิหลี เห็นหนูซื่อๆกะแล่นสามโคกบ่เหลียวหลังแล้วพี่น้องเอ้ย หึ๋ยยยยยย
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ jack_sarakham
    เมนูนี่สุดยอดแล้วครับ คั่วหนูพะนะอยากนำแฮ้งแฮง หนูซะมาอ้วนแท้ครับคือซิมันดีเนอะ วิธีเฮ็ดกะสุดยอด ต้องมีหมู่กินหมู่แย้งนำพะนะ อันแพ่งหล้านี้แล้วสำคัญ ให้หน้ามึนๆจักหน่อยแล้วคั่วหนูกะสุกพอดีนี่กินเข่าเหมิดเป็นติบผุ้นแล้ว หน้าตาออกมาคือเป็นตาแซบเป็นตาซดแท้อ้าย ซดนำ้จักบาดแน่พ่อบ่ให้ลืมซาติ(t8):g

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    แม่นคับอ้าย แบบนี้ต้องกินหลายๆคน ผู้หนึ่งลนหนู ผู้หนึ่งตำเครื่องแกง อีกผู้หนึ่งแพ่งเหล้า อันสุดท้ายนั้ผมจองเด้อ เว้าแล้วบรรยากาศคือสิดีเนาะ กำลังกรึ่มๆ กินข้าวกับคั่วหนูคือสิแซบเป็นตาหน่าย บ่ได้กินโดนแล้ว ทางบ้านงูเหลือมหลายโพด หนูเลยใกล้สิดับแนวแล้ว คันแทบักใหญ่ก่นเบิดมื้อได้โตเดียว อิอิ มาฮอดบ้านเป็นไข้อีกต่างหาก เว้าเรื่องเจ้าของสั่นดอก เกี่ยวข้าวแล้วใหม่ๆเนาะคับ หนูจั่งมันเพราะว่ามันได้กินอาหารดีเด้ ยามอื่นเพิ่นว่าหนูมันคาวพะนะ บ้านทางได๋มีป่าอ้อยคือสิสนุกกินเนาะ เป็นตาแซบอี่หลีคับ :g:g:g

Membership renewed สัญลักษณ์ของ Sweet_M
    แซ่บคักเด้อ อิอิ อยากเด้ว่ะ พะนะ
    .....โลกหมุนไป ใจอยู่กับเสียงเพลง ชีวิตฉันคืออิสระ I am what I am.....

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หัวหน้าจ๋าย
    ทำงานอยู่แถวสะพานใหม่
    ให้อ้ายกินนำจั้กขาแหน่เด้อ..หนูท้องขาวของมั่กเด้อนั่น แต่หนูท้องลายบ่อบริโภคเด้อ::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boy_ubon
    ยามนี่กะไปดักยิงตามโพนกางป่าข้าวบ้านเฮาเนาะคับ....

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี
    สุดยอดเลยครับเมนูนี้
    ปีใหม่นี้หล่ะผมกะสิกับไปกินคือกัน
    บ่ได่กินโดนแล้ว..อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    ขอนั่งถ่ากินอย่างเดียวจ้า ขั้นตอนวิธีการเฮ็ดขอผ่านเด้อจ้า เห็นแล้วย้าน
    แต่ว่าพอเฮ็ดแล้ว สีสันเป็นตาแซ่บๆจ้า ผักกะสดๆๆดีเน๊าะ

คนเมืองน้ำดำ
    Guest
    เป็นตาแซบแท้ โอ้ยอยากเด้

Tags for this Thread