หัวข้อ: อ่อมปู

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ อ่อมปู

ไส่ไซ..ปลาบ่ได่ ได่แต่ปู อ่อมปูนี่หล่ะกินแลง

ได่หลายบ่หลายเบิ่งเอาโลดพี่น้อง
    อ่อมปู

เอาปูล้างให้สะอาดแล้วตำครับ

อ่อมปู

ตำแล้วกรองเอาแต่น้ำครับ(เติมน้ำเปล่านำครับตอนกรอง)
    อ่อมปู

ได้น้ำปูแล้วเอาขึ้นตั้งไฟครับ
    อ่อมปู

เตรียมผักซี อีตู่ครับ
    อ่อมปู
    พอเดือดเแล้วไส่ตะไคร้ น้ำปลาแดก เกลือ ชูรส
    จากนั้นเติมผักลงเลยครับ
    แกะเอาโตปูไส่นำครับ..จักหน่อย เอาไว้หย่ำก้อบๆ

มาพี่น้องลองซิมอ่อมปูสารคามครับ

อ่อมปู

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    แช่บครับ เคยกินอยู่ ผมไปเอาปลาข่อนกะได้อิปูหลายครับ กะเอามาลาบแหล่วครับ จ้ำกับข้าวเหนี่ยวร้อนๆ ลิ้นโพงไปเลย ::) นัวๆ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    อ่อมปูบ่เคยกินอ่ะ เคยกินแต่ลาบปูอิแม่เฮ็ดให่กินใส่ข่าวขั่ว พริกผง ต้นหอม คล้ายๆลาบหมู
    กินกับกระถินอ่อนๆ แซบๆๆๆๆ :g
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    แซบๆๆ โอ๊ยอยากเด้ เมือบ้านเทือนิสิให่อิแม่เฮ็ดให่กิน คั๊ก ๆ เบิ่ง :g
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หลานพระรถ
    เมืองพระรถธานี, ชลบุรี
    อ่อมปู เมืองพระรถจะใส่หมูสับไว้ที่กระดองปูด้วยคะ
    แคะกินแต่แนวแซ่บๆๆๆๆ ในกระดองปูจ้า ::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    สุดยอดครับอ้ายหนุ่มแนวนี่ละครับบ่อใด่กินนานแล้วออมใส่เขียดนำกะใด่ เอาปูตัวน้อยๆๆมากินกับส้มตำคือซิคักน้อครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    :gเป็นตาแซบเน๊าะครับ อยากลองเบิ่งเด้

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวตี๋ คนหล่อฝั่งซี
    เฮ็ดแบบกินยามเกี่ยวเข่าอยู่นาเนาะครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    (t8) เก่งหลายเน๊าะ เฮ็ดได้หลายแนว น่ากินทั้งน้าน :g
    หนุ่มลำชีอย่าลืมนะว่างก้อมาเฮ็ดให้ลุงกินบ้างเน้อ::):g

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    เห็นแล้วน้ำลายย้อยคับ คือสิหอมอ่อมปู กินกับข้าวเหนียวคือสิแซบปานหยัง เว้าแล้วกะหิวข้าวแล้วหละ ไปหากินต้มมาม่าจักบาดก่อน:g:g

Tags for this Thread