หัวข้อ: ลาบเป็ดโบราญ

คนคำเขื่อนแก้ว
    Guest

เรื่องฮิตน่าอ่าน ลาบเป็ดโบราญ

ลาบเป็ดโบราณ

ลาบเป็ดโบราณ แต่ก่อนเป็นสิ่งที่หากินยากครับเพราะว่าเฮ็ดยาก สิได้กินเฉพาะเวลาเมื่อเวลาเป็นงานเป็นการ เช่น ปุกเฮือน ปุกเล้า แขกข้าว หรือเอาข้าวขึ้นเล้า เป็นต้น ฉะนั้น มันจึงแซบหลายครับ โดยทั่วไปนิยมใช้เป็ดก๊าบท่อนั้น

วิธีทำ หลังจากหลกขนลนปีกแล้วเน๊าะ กะเลาะเอาหนังออก แยกเนื้อออกจากกระดูก ฟักเนื้อให้แหลกพอประมาณ เอาดูกซี่โครงกับดูกคอมาฟักใส่นำ ฟักแหลกๆสิบ่แหย บ่แข็งครับ เอากระดูกที่เหลือไปต้มเป็นน้ำซุบ เอาตอกมาฮ้อยหนังกับเครื่องในไปใส่ในหม้อต้มนำ ลวกเนื้อเป็ดที่ฟักแล้ว 2 น้ำ น้ำที่ 2 เอาเลยครับ ช้อนเอามันเป็ดในหม้อต้มใส่ในลาบนำ ลาบเป็ดสิได้มัน แซบ ครับ แล้วกะเอาหนังกับเครื่องในมาหั่นใส่ลาบ เรียบร้อยแล้วทิ้งให้เย็นก่อนแล้วปรุงเครื่องลาบเลยครับ ลาบเป็ดโบราณแต่เก่าเผิ่นสิใส่น้ำปลาแดกนำเด๊.. สุดท้ายกะใส่เลือดครับ ถ้าบ่มักเลือดกะแบ่งออกไว้ต่างหาก แล้วกะปรุงน้ำต้มให้แซบๆนำ พร้อมกับหาผักเคียงหลายๆอย่าง เช่น ดอกกระเดา,ลิ้นฟ้าเผา,ยอดบักเฟืองเผา,ยอดบักมี้ทอด,พริกแห้งทอด,ยอดบักตูม ยามกินเอาซ้อนซดเอา สิแซบหลายครับ...

ลาบเป็ดโบราญ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวตี๋ คนหล่อฝั่งซี
    ขอบ่วงแนคับ สิซดด้าบเดื้อด จักบาดนี่น้า อิอิอิ ตอกบักสองซาวจั้กน่อย หวายยยย ดึงหูกะบ่อยากออกพุ่นแล่ว(ถ้าแม่ออกบ่มาด่า อิอิ)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี
    มีฮอดอ่ำแหมพี่น้อง เอาวิธีเอ็ดมาลงนำแนครับ
    สิไปหัดเอ็ดลองเมิ่ง ;d

จานแดง ๆๆ นั้นเด็กน้อยบ่กินดอกเด้อ ...ว้ายยยยยย ย้านจ้า...อิอิอิ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lentagraw
    อั่นต้มแมะคือเป็นตาซดฮ้อนๆๆจักบาดแท้

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เป็นตาแซบอยู่ครับ ฟักมุ่นคักเน๊าะ อยู่แถวนี่กะมีร้านแซบอยู่ครับมื่อกอ่นกะพา นักรอ้งกับดีเจพล ไปลองมาละครับ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    สุดยอดอิหลีครับใส่เลือดพร้อม... ต้องกินกับข้าวเหนียวเด้อครับจั่งสิถูกสูตร ลวกดอกและยอดผักกะเดามานํา บ๊ะ ถูกคีงคัก อิอิๆๆ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ผักอีตู
    คิดฮอดบ้านเด๋ เห็นแล้วอยากกลับบ้าน ไปนั่งกินอยู่เฮือนคือซิแซบ ขอบคุณหลายๆเด้อครับที่เอามาให้เบิ่น

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ jack_sarakham
    วิธีเฮ็ดอย่าลืมเด๋อครับท่าอยู่ เป็นตาคุ่ยตั่วละ ตะคั่นมีหนังพร้อมคือซิเป็นตาแซบคัก เห็นแล้วกะหิวเข่าเด้บาดนิ(t

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ kapomnoi

ของมักเด้อนี่

คิดฮอดยามเอาข้าวขึ้นลานแท้น้อ