หัวข้อ: แกงบวดมันข้าวก่ำ+มันสำปะหลัง

แกงบวดมันข้าวก่ำ+มันสำปะหลัง

เป็นของหวานทางอุดรฯเนาะค่ะ แกงบวดมันข้าวก่ำ บ่ฮู้ว่าทางจังหวัดอื่นขะเจ้าเอิ้นกันแบบใด๋...
    ซื้อมันข้าวก่ำมาจากร้านแขกนะจ้า มันสำปะหลังเหลืออยู่หัวหนึ่งกะเลยเอามาเฮ็ดใส่กันเลยเนาะ...
    ลองเฮ็ดเบิ่งเด้อจ้า แซบพอกินอยู่เด๋...ดีกว่าอยู่ซื่อๆ...นอนหลายกะเซ็งเนาะ55++
    ส่วนผสม...กะมีมันข้าวก่ำ+มันสำปะหลังปอกเปลือก ล้างให้สะอาดหั่นเป็นชิ้นตามมัก แล้วกะนึ่งให้สุก
    กะทิ1กระป๋องเล็ก...น้ำตาลตะโหนด2ก้อน...เกลือ1/2ช้อนชา...น้ำ1/2แก้ว
    ต้มน้ำใส่น้ำตาลจนละลาย...ใส่กะทิพอเดือดใส่เกลือกับมันที่นึ่งไว้ ปิดไฟ
    บ่ต้องต้มโดนดอกจ้า..สุกแล้ว...
    ตักใส่ถ้วยเสริ์ฟ...ผู้ใด๋มักมันๆกะเฮ็ดน้ำกะทิมาราดหน้าเอาเด้อจ้า...ของหวานไทยๆทางอีสาน...
    ง่ายเนาะพี่น้อง...ลุกได้บ่สร้างหยัง เฮ็ดแต่แนวใส่ท้อง...5555+++
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ nong_aew
    บ่ฮู้ว่าเอิ้นแนวได๋ กินเป็นอย่างดียวจ้า

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    :g ชอบๆๆๆๆๆ แกงบวดทุกอย่างใส่น้ำกะทิหลายๆ น้ำแข็งก้อนเดียวพอหนาว ::)
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ chatchavan005

คือเป็นตาแชบแท่

ฮ้วย เอื้ยติ๋มคับอยู่ไกลปานนั้นยัง

มีแนวกินคือบ้านเฮาอยู่บ่อคับ

กะเฮอดเป็นตาแชบอยู่ดอกว่า8)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ต่อไปนี้กะคิดว่าอยากเฮ็ดของหวานเป็นคือกันคับผม อยากเฮ็ดเป็นแบบจั่งซี้หละคับ เป็นตาแซบจ้า
    ซดจักคำคือสิหวานมันแซบ เนาะคับ:g:g

มักคือกันเลยจ้าเจ๊....แกงบวดทุกอย่างกินได้เบิด คั่นมีให้กิน555++

น้องชัชกะพอหาได้อยู่ดอกหล่า...มีเกือบทุกอย่างหละนำร้านค้าคนเอเชียนะจ้า....

อ้ายหลาวแดงคั่นมักของหวานกะเฮ็ดเบิ่งเด้อจ้าอ้าย ง่ายๆใช้เวลาบ่โดนพร้อม....ที่สำคัญแซบอิหลี

บางที่เอิ้นมันข้าวก่ำ บางที่เอิ้นมันมือเสือ พะนะ....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวทุ่งฝน
    ง่ายๆ อีหลี เดี๋ยวสิลองเฮ็ดกินเบิ่งอยู่จ้า
    ขอบคุณค้าสำหรับเคร็ดลับดีๆที่เอามาฝากกัน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ โชติ
    เป็นตาแซบและกะเป็นตาอ้วนน้อครับ สำหรับคนมัก วิธีเฮ็ดกะบ่ยาก

ขอบคุณครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี
    เป็นตาแซบน้อ
    สีสันน่ากินครับ
    :g:g:g:g

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกหินกอง
    เป็นตาแซบน้อครับ....มันข้าวก่ำบ่อไ้ด้กินดนแล้ว8)8):g:g

Tags for this Thread