หัวข้อ: เครื่องติดไวรัส ใครรู้บอกวิธีแก้ไขด้วยจ้า

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197

เครื่องติดไวรัส ใครรู้บอกวิธีแก้ไขด้วยจ้า

ขอโทษด้วยนะคะ คงต้องห่างกันวันสองวันจ้า เครื่องสงสัยโดนไวรัสจ้า เข้ามาเล่นได้ไม่ถึงห้านาที หายจ้อย ไม่ทราบโดนตัวไหนจ้า ใช้กับซิมมือถือ เล่นไปได้สักพักหนึ่ง แฮงค์ไปเลยทั้งระบบหมายถึงคอมพิวเตอร์ไม่ทำงาน จะมีกล่องข้อความเตือนว่า เครื่องท่านมีข้อมูลเต็มแล้ว ทั้งที่ในฮาร์ดดิสยังมีที่ว่างมากมาย จ้า อยากทราบวิธีปัองกันไวรัสตัวนี้ด้วยจ้า
    อาการ
    1 ใช้โมเด็มโซโลมอน รุ่น i520 กับ ซิมมือถือ
    2 อาการทีเกิดขึ้นคือ เข้าใช้งานอินเตอร์เน็ตได้สักพักบางที 2 นาที บางที 5 นาที บางที 10 นาที เครื่องจะหยุดทำงาน ต้องปิดเครื่องเข้าใหม่จ้า
    3 ติดทั้งสองเครื่อง ทั้งเครื่องที่โรงเรียนและเครื่องที่บ้าน
    4 มาใช้เครื่องบ้านญาติ ก็ไม่เป็นอะไร ใช้โมเด็มเดียวกันจ้า

ถ้าเอาเครื่องไปล้างแล้วลงใหม่ ก็เสียดายข้อมูลมากค่ะ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    เป็นตาหลูโตนแท้คับครูเล็ก ฟ่าวรัษาไห่หายเด้อคับเดี๋ยวไฮเจ็ดผมสิบ่อมีคนมาเม้น

เครื่องผมกะเคยเป็นคับแต่มันบ่อหยุดทำงาน ของผมมันสิซ่าหลายเวลาต่อเน็ต

ผมเลยยกไห่ไอทีที่บริษัทเขาจัดการไห่ เขาฟอแมทไห้แค่ไดร ซี เด้ละคับ

ส่วนไดร ดี ที่มีข้อมูลกะยังคงเดิมอยู่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คน ตจว.

Re: เครื่องติดไวรัส ใครรู้บอกวิธีแก้ไขด้วยจ้า

ตอนนี้คือสิหายละ่น้อครับ น่าสิมาบอกแน่ว่าเฮ็ดจั่งใด๋จั่งหาย
    ผู้อื่นสิได่เฮ็ดนำ บัดเพื่อพ้ออาการจั่งซี่แหม๋

เครื่องของผมใช่เจ้า ร่มแดง กับเจ้า SUPER Antispyware เวอร์ชั่นฟรีครับ
    (ใช่ 2 โตมันแมนบ่อบุ)

ขั่นเครื่องมีอาการผิดปกติ กะใช้เจ้า SUPER Antispyware สแกนเบิ่ง
    ขั่นย่านบ่อเหมิดกะเข่าไปสแกนในเซฟโหมดนำ กะหายแล้ว

เจ้า SUPER Antispyware นี่มันสิสแกนใน รีจีสทรี้ นำ

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197

Re: เครื่องติดไวรัส ใครรู้บอกวิธีแก้ไขด้วยจ้า

ยังไม่หายค่ะ แต่ทนใช้ไปงั้นๆ เอง ใช้ avg
    ก็ได้ผลชั่วคราวค่ะ

ทนใช้จจ้าทนใช้ คร้านไปลยวินโดว์จ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ รินเมืองร้อยเกิน
    เกษตรวิสัย - ร้อยเอ็ด

สะแกนหาไวรัสพ่อบ่ครับ ถ้าบ่พ่อ อาการยั่งสิบ่แม่นเป็นนำระบบปฎิบัติการของวินโดว์มีปัญหาตี้ครับ ผมกะบ่เก่งเรื่องนี้ปานได๋ ยั่งได๋กะฟ่าวรักษาเด้อครับ ไผ๋สิไปยามผมล่ะบ่านเนี้ย

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

ผมกะบ่อมีความรู้เรื่องคอมเลยละครับเห็นแต่คะเจ่าฟอแมตแล้วกะลงใหม่แต่คั่นแก้ไขนี่กะบ่อรู้ครับจั่งใด่กะคิดฮอดน้องเล็กคือเก่าครับให้ไวรัสหายไวๆๆเด้อครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คน ตจว.

Re: เครื่องติดไวรัส ใครรู้บอกวิธีแก้ไขด้วยจ้า กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนฟังเพลง Re: เครื่องติดไวรัส ใครรู้บอกวิธีแก้ไขด้วยจ้า
    ยังไม่หายค่ะ แต่ทนใช้ไปงั้นๆ เอง ใช้ avg
    ก็ได้ผลชั่วคราวค่ะ

ทนใช้จจ้าทนใช้ คร้านไปลงวินโดว์จ้า

ฮ่วย...บ่อแมนมันสิไปทางเขาละบ้อ...

คันจั่งชั่นกะลองไปโหลดเอาโปรแกรม SUPER Antispyware มาลองเบิ่งก่อนครับ
    หาเบิ่งใน google นั่นหละ(ของฟรี) บางทีมันอาจสิเป็นพวก Trojan หือพวก spyware

แต่ก่อนผมกะเคยใช่อยู่ เจ้า avg นี่ อัฟเดทแล้วสแกนกะบ่อหาย มันหาบ่อเห็นเลย
    กะเลยลบเจ้า avg ออก
    แล้วเอาเจ้า avira มาลง อัฟเดทแล้วกะสแกนเบิ่ง กะพ่ออยู่ เทิง Trojan หือ spyware แต่กะลบมันบ่อออก (ขั่นโตใด๋มันอยู่ลึกๆ มันสิลบบ่อออก)

พอดีหมู่บอกให่ไปเอาเจ้า SUPER Antispyware มาลองเิ่บิ่ง
    กะเลยไปโหลดมาลงเบิ่ง อัฟเดทแล้วกะสแกนเบิ่ง พ่อตั้ง 10 โตพุ่น กะเลยลบออกได้
    รีสตารทเครื่องแล้วกะเข่าไปสแกนในเซฟโหมดอีก พ่ออีก 2 โต ลบแล้วกะรีสตารทเครื่อง
    อีกเทื่อหนึ่ง กะคือชงไวอยู่ใด๋ล่ะ

ซูมื่อนี่ กะใช่อยู่ 2 โตนี่ล่ะเอาไว้สแกนหา (สแกนคนละเทื่อมันจั่งค่อยบ่อตีกัน)
    เผื่อโตหนึ่งบ่อพ่อ อีกโตอาจสิพ่อกะได้(อันนี้เป็นความเห็นส่วนโตเด้อครับ)
    ขั่นได้ต่อเน็ต กะสิสแกนมื่อละ 2 เทื่อพุ่นล่ะ บางทีกะพ่อเทิง 2 เทื่อเลย

รำคาญแต่ว่าเจ้า avira มันขึ้นมาให้อัฟเดท ทุกครึ่งชั่วโมงนั่นล่ะ ปรับแต่งจังใด๋กะคือเก่า
    ผู้ใด๋ฮู้กะแนะนำแน่ครับ

มวนนี่กะเป็นประสปการณ์ของผมครับ ผมกะบ่อเก่งเรื่องคอมฯปานใด๋ดอก อาศัยลูกมั่ว
    นั่นหละหลาย...

บ่าวไทยบ้าน
    Guest

ใช้ nod 32 ดีสุด

ลองลงมาก็ ร่มแดง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม

คอมผมซ่วงนิบ่ได้โหลดหยัง ก่ายังตายครับ