หัวข้อ: งัว (วัว)

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ DK ยโสธร

งัว (วัว)

งัว (วัว)

พี่น้องแถวโคราชไผ่เลียงงัวงามๆแนครับ อย่ากได้สานพันธ์ดีๆไว้ให้พ่อเฒ่าเลี้ยง
    ได้แบบในฮูปแฮงดี

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวดอนโบม
    ป๊าดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดด

มาเป็นตาลาบเลือดกินกับเหล้าขาวแซบแท้

มือฆ่างัวไปทางได๋น้อ

อ้ายศรีมาแม้

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ jack_sarakham
    โตนี่น่าสิเป็นกำแพงแสนละมั่งครับ แมนบ่ครับอ้าย งามอยู่ครับโตนี่ อ้ายอยากได้พันธุ์หยังละครับ งัวบ่ทันที ตอนนี่มีตะควาย งัวกะเป็นตาเลี้ยงโคกัน8)

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ DK ยโสธร

งัว (วัว

ตัวนี้ อเมริกัน บรามั้นท์ ครับ เลือด 100% งามครับ คั้นใด้งัวแดงคือสิมีราคาอยูดอกครับ
    ผูใด๋เลี้ยงงัวเข้ามาให้ความฮู้กันแน่เด้อครับ

หนุ่มธรรมสิริ
    Guest

เบิ่งวัวให้เบิ่งหาง เบิ่งนางให้เบิ่งแม่ ถ่าสิเบิ่งแน่ ๆ ต้องเบิ่งแม่ยายนำ แม่นบ่อครับ ...เป็นหยังน้อเพิ่นคือเว้าจั่งสั้น กะเพราะว่างัวนี่ถ้าโคนหางใหญ่กะสิมีลักษณะดี และถ้าหางยาวถึงพื้นเลยกะแฮ่งดี เพราะว่ามันสามารถปัดไล่ ยุง แมลงวัน ฮี้น ได้ไกล มักนำอยู่ครับเรื่องงัว สมัยเมื่อสามปีคืนหลังราคากะดีอยู่ครับ บ่อว่าสิเป็นบราซิล บรามัน กำแพงแสน หรืองัวพันธุ์พื้นบ้าน กะราคาดี แม้กระทั่งนิตยสารงัวทั้งหลายเป็นต้นว่า คาบอยไทยแลนด์ , คาบอยแมกกาซีน , คนโคบาล เป็นต้นกะขายดี... พันธุ์หญ้ารูซี่, กินนี , ฮาบาต้า , แพงโกล่า ,เนเปียร์ , จัมโบ้ เป็นต้นกะขายดี แต่สู่มื้อนี้ราคาตกหลายเติบเนอะครับงัว แต่ราคาเนื้อที่เขียงกะปกติบ่อลงนำราคางัวเสย...
    งัวที่เอารูปมาให้เบิ่งนี่กะงามอยู่เนอะครับเนอะ เบิ่งลักษณะแล้วพู่หางดำ โหนกใหญ่ หลังค่อนข้างยาวและแอ่นเล็กน้อย หูยาวแหลมพับตก บรามันเนอะครับลักษณะนี้ สายเลือดหยังล่ะครับ ของผมขายถิ่มเหมิดแล้วครับ เทิงบราซิล บรามัน สาเหตุเพราะว่าบ่อมีคนดูแล และต้นทุนค่าหัวอาหารสูง ยามมีหลาย ๆ กะหาม่องเลี้ยงยาก ตอนนี้กะเหลือพันธุ์พื้นบ้านบ่อกี่โตครับ ปัญหาเรื่องเลือดชิดและโรคคือสิบ่อมีดอกเนอะครับ ปากเท้าเปื่อย , ท้องอืด ,เห็บ ,โรคแท้งติดต่อนี่กะเป็นตาย้านเนอะครับ...
    เคล็ดลับในการเลี้ยงงัวนี่ผมกะพอมีอยู่ครับ ตั้งแต่เบิ่งว่างัวโตนี่จักปีแล้ว ? งัวโตนี่ออกลูกจักเทื่อแล้ว ? งัวโตนี่ลักษณะดีบ่อ ? อาการของงัวจั่งซี้เกิดจากหยัง ? ดินจั่งสี้ปลูกหญ้าอีหยังดี ? การใช้สมุนไพรพื้นบ้านต่าง ๆ เกี่ยวกับงัว เป็นต้นครับ ผมกะยินดีแลกเปลี่ยนข้อมูลเนอะครับเนอะ..เว้ามาหลายแล้วไปหาซื้อเนื้อมาก้อยก่อนดอก ดีงัวกะดองไว้แล้ว มาเด้อครับมากิบลาบงัวนำกัน ขม ๆ และ ขม ๆ พะนะว่า...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร

หวัดดีครับพบคนคอเดียวกันแว้ว ฮาฮา วัวของผมเป็นแบบนี้เองครับ
    เพิ่งได้ลูกมาเกิดหลังวันลอยกระทงหนึ่งวันครับ ดีใจหลาย ได้ตัวแม่
    ครับ แม่ของเขาตัวนี้เป็นวัวไทยผสมครับ ส่วนพ่อเขาเป็นวัวเลือดร้อย
    ครับ ชื่อ พลายงาม อยู่ ราชบุรีครับ ส่วนผม อยู่เพชรบุรี อ.ชะอำครับ
    ไว้คุยกันใหม่คร๊าฟ ได้คุยกันยาวแน่ ::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หนุ่มน้อยเมืองเพชร

หวัดดีครับพบคนคอเดียวกันแว้ว ฮาฮา วัวของผมเป็นแบบนี้เองครับ
    เพิ่งได้ลูกมาเกิดหลังวันลอยกระทงหนึ่งวันครับ ดีใจหลาย ได้ตัวแม่
    ครับ แม่ของเขาตัวนี้เป็นวัวไทยผสมครับ ส่วนพ่อเขาเป็นวัวเลือดร้อย
    ครับ ชื่อ พลายงาม อยู่ ราชบุรีครับ ส่วนผม อยู่เพชรบุรี อ.ชะอำครับ
    ไว้คุยกันใหม่คร๊าฟ ได้คุยกันยาวแน่ ::)
    เป็นตาออนซอน งัวงามน้อยเกิดใหม่น้อ
    บ่แม่นสิหลายเงินอยู่บ่โตนี่
    น้องมันกันเหมิดแล้วบ่ลุง...เอามาอ่อมใส่ผักอิเลิดจักถ่วยแนะเป็นหยัง

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    สะออนงัวเด็ก เป็นตาฮักเนาะ :g

บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ผาแดง
    Guest

555

เป็นตา ซอยจุ ขมๆๆ หน้อ
    ตับหวานหน้อ โอ๊ย น้ำลายไหล คือสิแซบ
    หรือสิเฮ้ด ลาบเลือด ซกเล็ก 555

บ่าวดินจี่
    Guest
    ในรูปนี้มันเจ้า SK90 เป็นพันธุ์ชาร์เบย์ครับ (บาร์มันห์100 + ชาโลเลย์100)มีเลือดอย่างละ 50+50 ครับ อยากรู้ลองเบิ่งครับที่
    www.thaicow.org กำแพงแสน
    www.thaicattle.com บาร์มันห์
    www.skpattayaranch.com ฟาร์มบาร์มันห์อันดับหนึ่งเมืองไทยครับ
    ลองเบิ่งครับ อยากฮู้คุยกันได้ครับ

Tags for this Thread