หัวข้อ: แม่น้ำโขง ครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ครูโนช

แม่น้ำโขง ครับ

แม่น้ำโขง  ครับ

สองรูปนี่ถ่ายอยู่ริมโขงจังหวัดมุกดาหาร หน้าตลาดอินโดจีนครับ ผมไปมาโดนแล้วตอนหน้าแล้งปีกลายพู้นล่ะครับ ผมกะยืนเจิ้นเทิ่นอยู่นั่นล่ะครับ ฝั่งตรงข้ามเป็น แขววงสุวรรณเขต ประเทศลาว ดั๊ย พี่น้อง

ส่วนนี่ถ่ายตอนฤดูฝนที่ผ่านมา ณ จังหวัดหนองคาย พาลูกๆหลานไปเที่ยวกันครับ ถ่ายอยู่แถวตลาดท่าเสด็จ ครับ พีน้อง....
    ::)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    โขงดูบางที กะดูขลังเนาะค่ะ น่าเกรงขาม..จั่งได๋บู๋..สรุปคือ..เป็นตาย่าน.. :-x
    มองต่าง..อย่างปลง

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA

รอบยิ้มพิมใจ

น้องจอยย้านจ้า บ่กล้าฮอดนั่งเรือชมวิวเลย แม่น้ำโขง แต่เหล้าแม่โขงบ่ย้านสู้ตายพะนะ สิไปเที่ยวยุจ้า ท่าเสด็จกลับไปยามบ้านเที่ยวนี้หล่ะจ้า:g::):g

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    แม่น้ำโขงนี่กว้างน้อจ้า แถมสีของน้ำก็ไม่เหมือนกันเลยน้อกับแม่น้ำมูล จ้า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    เบิ่งแล้วเป็นตาย้านเนาะครับแม่น้ำโขงลึกลับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ โชติ
    เห็นภาพแล้วนึกถึงเพลงที่เคยร้องตอนเรียนมัธยมเนาะ

เอาความขมขื่นไปทิ้งแม่โขง
    ให้มันไหลลง..ไหลลง..ทะเล

ผมเองกะบ้านติดแม่น้ำโขง เคยข้ามไปฝั่งเพื่อนบ้าน 2-3 ครั้ง หน้าร้อนสิมีหาดทรายอยู่กลางแม่น้ำพากันไปว่ายน้ำเล่นม่วนอีหลี บางปีแห้งแล้งหลายเคยย่างข้ามแม่น้ำไปฮอดฝั่งลาวเลยคับ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ หน้าเกาหลี
    เวลาผมไปนั่งเบิ่งแม่น้ำโขง รู้สึกสบายใจจั่งใดกะบ่ฮู้ครับ
    ไปนั่งเบิ่งแล้ว มีอิหยังดึงดูดกะบ่จัก บ่อยากฮอดกลับเข้าบ้านแหมะ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

Re: แม่น้ำโขง ครับ

Re: แม่น้ำโขง  ครับ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หน้าเกาหลี Re: แม่น้ำโขง  ครับ
    เวลาผมไปนั่งเบิ่งแม่น้ำโขง รู้สึกสบายใจจั่งใดกะบ่ฮู้ครับ
    ไปนั่งเบิ่งแล้ว มีอิหยังดึงดูดกะบ่จัก บ่อยากฮอดกลับเข้าบ้านแหมะ
    ฝั่งลาวเป็นตาอยู่เนาะคับ หน้าเกาหลีบ่แม่นซาติก่อนเจ้าเป็นพญานาคติ ไปพ้อบ้านเจ้าของเลยบ่อยากไปไส พอซาตินี้เลยมีงูเทิงหัว อิอิ::)::)

Tags for this Thread