หัวข้อ: ขออวยพรปีไหม่ จากใจเจ้าซายน้อยครับผม

Super Moderator
    Guide & Photographer
    สัญลักษณ์ของ เจ้าซายน้อย

รอบยิ้มพิมใจ ขออวยพรปีไหม่ จากใจเจ้าซายน้อยครับผม

สาธุการ นมาน้อม พร้อมกล่าวอวยพร
    ปีเก่าผ่านลาจร อวยพรปีไหม่พร้อม
    ประนมมือนอบน้อม จรดหว่างเกษา
    ขอพรองค์พระสัมมา สัมโพธิ์พุทธเจ้า
    ยอยกเหนือเกศเกล้า อวยพรเจ้านั่นซุคน...สาถ่อน

ขอให้มีสุขล้น ทุกๆคนเด้อปีไหม่...เด้อครับเด้อ
    ขอให้สุขภาพ พลานามัย ผ่องใสอย่ามีล้า
    ขอให้เจริญก้าวหน้า บุญผลาเสริมส่ง
    ขอให้มีความมั่นคง จงเจริญทุกด้าน การงานพร้อมนั่นซุแนว
    ขอให้เจ้าคลาดแคล้ว เหตุฮ้ายภัยพิบัติ
    ขอให้มีวาจาสัตย์ มุสาอย่ามาแผ้ว
    ขอให้ได้หน่วยแก้ว มณีนิลดวงประเสริฐ
    ขอให้เกิดแต่สิ่งดี อย่าสุมีแนวฮ้าย มา-กลายกล้ำให้หม่นหมอง
    ขอให้ฉลองยศถา ศักดินาหลายๆขั้น
    ขอให้ทุกๆท่าน สุขสันต์เด้อปีไหม่
    อวยพรชัยเด้อซ่ำนี้ สาธุพร้อมแด่ทุกคน....สาธุ

เจ้าซายน้อย
    ๒๙ ธันวาคม ๒๕๕๑

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ความสุขจงมีแก่เจ้า.......ชายเอ้ย

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    ขอห้มีความสุขความเจริญคิดหวังสิ่งใด่กะขอให้สมหวังเด้อครับเจ้าชายน้อย