ไข่หลังงัวย่าง

ฅนภูไทมีอีกเมนู ที่สิแนะนำ อยากให้พี่น้องบ้านมหาเฮาได้ลอง ฅนภูไทรับประกันควมแซ๊บครับ มาเบิ่งกันเลยครับ

หน้าตาไข่หลังงัว(วัว) กะเป็นจั่งซี้หละ ภาษากลางจักว่าเขาเอิ้นอิหยัง รู้แต่ฝรั่งเขาเอิ้น Kidney ส่วนคนจีน น่าสิเอิ้น เซียงจี๊วัว ::)(อันนี้ฅนภูไทคิดเองเด้อครับ)

จัดการเอามาหั่นเป็นชิ้นๆ แล้วกะมาหมักกันเลยเลยครับ ใส่ น้ำมันงา ซีอิ้วขาว น้ำมันหอย เกลือ ผงชูรสลงไป คลุกเคล้าให้เข้าเนื้อเข้าหนัง หมักทิ้มใว้จักสองชั่วโมง

ทีนี้เฮากะจัดการดังไฟย่างกันเลยครับ

พอย่างสุกแล้วเฮากะหั่นใส่จานเสริฟกำลังฮ้อนๆ จิ้มแจ่วขมๆ กับข้าวเหนียว หรือสิแกล้มเหล้ากะสุดยอดครับ 8)8)