หัวข้อ: ค่ำคืนที่แสนจะเงียบเหงา

ความเยือกเย็น ค่ำคืนที่แสนจะเงียบเหงา

ค่ำคืนที่แสนจะเงียบเหงา

มื้อนี้เด็กน้อยคือรู้สึกเหงา ๆ แบบนี้นะ เป็นเพราะอีหยังน้อ เพราะบ่ได้ไปจ่มในห้องกล่องขอเพลงตี้ หรือว่าคิดฮอดกิ๊กนะ...อิอิอิ หรือว่าเบื่อเว็บบ้านมหาแล้วนะ หรือว่า ง่วงนอนนะ... ทุกอย่างรวมกัน เด็กน้อยว่า กะเลยเฮ็ดให้ค่ำคืนนี้ดูแสนจะเงียบเหงา...

คิดฮอดวันละหน่อย บ่ดีเลย เพราะมันสลาย ๆ มันกะเหงาได้จ้า...อยากตัดความคิดฮอดออกจากใจจังเลย เพราะมันเจ็บจังเลย

ใจสารภาพ ...มื้อขอสารภาพว่า อยากจะหนีไปให้ไกล ๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ หนีไปจากสิ่งที่เป็นอยู่ หนีไปจากสิ่งเก่า ๆๆ จากใจเหงา ๆๆ

ขอแค่เป็นกิ๊ก...เพลงนี้ม่วน อิอิอิ ไปดอกคร้านเขียนแล้ว

หลับฝันดีจ้า ...บายๆๆ จุ๊บ ๆๆๆ อยากบอกคนไกลซุมื้อเลยจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    หายเหงาแล้วไป่น้อเอื้อยเด็กน้อย
    เอื้อยเด็กน้อยจ๋า อารมณ์ ความรู้สึกนึกคิดแล้วกะบรรยากาศ
    นั่นหล่ะที่เฮ็ดให้เฮามีความรู้สึกแบบนั้นในบางช่วงเวลาน่ะเอื้อย
    แต่ในความเป็นจริงชีวิตเอื้อยมันบ่เหงา
    บ่เศร้าคือที่รู้สึกดอกจ้า มีอ้ายพลคนอารมณ์ดีอยู่นำทั้งคนน้อจ้า
    จังได่กะขอให้แฮปปี้เติมเต็มชีวิตคู่ให้มีความสุขตลอดไปเด้อเอื้อย

อารมณ์ความรู้สึกแบบนี้กะเคยเป็นคือกันจ้า ขนาดว่าเป็นคนบ้างานขนาด บ่ค่อยว่าง แล้วกะเป็นคนอารมณ์ดี
    กะยังเคยรู้สึกคือเอื้อยเลยจ้า โทรไปเว้าสู่หมู่ฟังเขาจะยังบ่เชื่อว่าเฮาสิรู้สึกแบบนี้ แถมหัวเราะเฮาพู้นเด้เอื้อย
    หาว่าเฮาอำเขาเล่นว่าซั่น เพราะว่าเขาคิดว่าเฮาบ่แมนคนขึ้เหงาว่าซั่น
    ทางเฮาหล่ะแอบงอนเขาอยู่หลายมื่อคือกันจ้า
    กว่าเขาสิรู้ว่าเฮาเว้าอีหลีกะเกือบสิได่เลิกคบกันพู้นแล้วเอื้อย
    ฉะนั้นความเหงามันเข้าไผออกไผน้อเอื้อย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มุมหนึ่งของความคิดถึง
    บล็อก
    22
    อาการป่วงจ้า เด็กน้อยขี้ดื้อ ป่วงบ่มีมื้อหยุด ป่วงฉุดบ่อยู่ อิอิอิ ระวังโดนทุบคอมนะคะ เป็นห่วงนะคะ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    555บ่อแมนเหงาบ่อใด่ปวงติน้อครับเด็กน้อย บ่อใด่เว่าไมค์กะเลยเป็นเหงาๆๆจั่งใด๋กะอย่าเหงาเศร้าเด้อหัวใส่ไมค์กะเซาดอก

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    อยู่ศรีธัญญา อาการจั่งซี่กะหลายอยู่เด้ล่ะ

Super Moderator สัญลักษณ์ของ หมูน้อย
    บล็อก
    17
    จ๊ะเอ๋.แวะมาทักพร้อมกับช่วงเวลาที่ดีที่สุด
    แปลกใจยิ่วนัก..คนน่ารักอย่างเด็กน้อย
    มีอาการเหงา..เหงาเมื่อไรคิดถึงเพลงนี้นะ
    เพราะเพลงนี้จะอยู่เป็นเพื่อนยามเหงา
    เหมือนเช่นที่มีเด็กน้อยอยู่เป็นเพื่อนๆพี่ๆน้องๆ
    ..เว็บบ้านมหาไงจ๊ะ...คิดถึงอะจุ๊บๆๆ
    ไว้มีเวลาจะส่งเสียงไปชวนคุยอีกนะค่ะ...
    "รัก" และ "กำลังใจ" ฉันมีไว้เพื่อแบ่งปัน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ถ้าเธอเหนื่อยนัก หยุดพักเสียก่อน

ล้มตัวลงนอนแนบตักฉันนี่..

จะหนาวหรือร้อนจะคอยพัดวี..หลับฝันถึงสิ่งดี..

..หลีกหนีสิ่งเลว...

ปล. สงสัยเป็นนำบ่เข่าห้องแชทแน่ๆเอื้อยคาดว่า..ฮ่าๆๆ.
    . ::)
    มองต่าง..อย่างปลง

Re: ค่ำคืนที่แสนจะเงียบเหงา

ต้องบอกว่าเป็นที่แสนป่วง น้อค่ะน้อ ...ฮือ ๆๆๆ

Oo กามเทพน้อย oO
    Guest

[ ค่ำ คื น ] .. [ ก ล้ำ ก ลื น น้ำ ต า ]

ค่ำ คื น ที่ แ ส น เ งี ย บ เ ห ง า

มีเพียงตัวเราคนนี้

ซึ ม เ ศ ร้ า ห ง อ ย เ ห ง า เ กื อ บ ปี

ฤดีเปราะบางเกินทน

- - - - - - - -

ภ า ย น อ ก สี ห น้ า ส ด ใ ส

ภายในสะอื้นสับสน

ทั้ ง เ จ็ บ ทั้ ง เ ห ง า ร ะ ค น

หาคนปลอบใจไม่มี

ยิ่ ง ดึ ก ยิ่ ง แ ส น ต อ ก ย้ำ

ช้ำชอกเหลือเกินฉันนี้

ห ย า ด ห ย ด น้ำ ต า ที่ มี

ไหลมาทุกทีเพราะเธอ

วันนี้แสนเงียบเหงาเศร้าใจ...จะทำไงก็ไร้ยิ้มในใจฉัน
    มีแต่คราบน้ำตาไหลในใจนั้น...เพราะว่ามันอ่อนแอท้อแท้เอย

Tags for this Thread