เซียงเหมี่ยงฯ ได้มีโอกาส ไปยาม อ้าย เอ๋ พจนา ทางรถทางรัก นั่นล่ะครับ ไปเที่ยวซุ้มไก่ตีเผิ่นอยู่คลองหกปทุมธานี กะเคยได้ติดตามผลงานเพลงเลามาต่าโดนแล้วล่ะ แต่ว่ากะบ่ได้คิดว่าสิไปแสวงหาพบพ้อเล้าดอก แต่ว่าพอได้มีโอกาสได้คุยเรื่องไก่ตี
เซียงเหมี่ยงฯ อยู่บ่ได้แล้วแอ่วพี่ ๆ ให้พาไปโลดครับ นี่ล่ะครับ ลูกบ้าของซุมมักไก่ตี ฮิ ฮิ ..::)::)

อันนี้ทางเข่าไปครับ พอดีกลางทางเข้ารถหกล้อไปจอดเสียขวางทาง ขับรถเข้าไปบ่อได้จอดรถลงหย่าง ใจเอาขนาดครับ อิ อิ ::)::)

อ้าย เอ๋&โอ๋ พจนา ศิลปินเลี้ยงไก่(ตี)

บรรยากาศสวนเผิ่นครับ เนื้อที่กว่าแปดไร่ เลาซื้อไว้ตั้งแต่ไร่ละบ่พอล้าน เดียวนี้ถนนใหญ่สิตัดผ่านราคาไปไกลแล้วล่ะ เลากระซิบบอก..

อ้าย เอ๋&โอ๋ พจนา ศิลปินเลี้ยงไก่(ตี)

มาฮอดกะเห็น บรรยากาศ กว้างขวางครับพื้นที่เลี้ยงไก่ตีเลา..

อีกภาพครับ เลาเอาไว้ปล่อยไก่แล่นออกกำลังกาย กะย่อนว่าเป็นไก่นักกีฬาเนาะครับ อิ อิ ..::)

มาฮอดข้างใน เผิ่น โอ๋ พจนา เสื้อลายหันดากมานั่นล่ะครับ พาหย่างเบิ่งไก่ หลายคักอยู่ครับไก่เผิ่น..

มาเบิ่งไก่โตเก่งเผิ่น พากันซอมคักสองผู่เฒ่า "โฮเกล็ดแข้งคือแตกคือตรงตามตำราแท้" เผิ่นว่า อิ อิ ..
อ้ายเอ๋ บอก คันโตบักหวายนี่ออกตี "สิเอานาไปจำนองมาลง" พะนะ เซียงเหมี่ยงฯ ว่า "โฮคือ คักแท้น้อ"..เลาบอกว่า "นาพ่อเฒ่าดอกน้องหล่า" ..ฮิ ฮิ ..แล้วไปคันน่ะ ว่าแต่ "อย่าไปจำนำลูกสาวพ่อเฒ่าไปตีไก่กะแล้วกันครับ" อิ อิ ::)::)

"เอ้าหล่า ๆ จับไก่มาเซ็ดน้ำ ซ้อมให้อา ให้ลุง เพิ่นเบิ่งลูก"..สงสัยสิแม่นลูกซาย พี่ เอ๋ ล่ะคือเบิ่ง
ผู้ก้มหน้านั่งหยิ่งแข่ว อยู่ข้างหลัง เซ็ดน้ำไก่นั่น อ้าย พรชัย วรรณศรี "ป๋องแป้งแห่งความหลัง" ได๋นั้นน่ะ เซียงเหมี่ยงฯ ว่าแม่นเด็กน้อยเลี้ยงไก่ ฮิ อิ คนบ้าไก่เฮ็ดได้คู่แนวเด้อครับ..::)::)

พอแต่ลูกซาย กับอ้าย พรชัย เฮ็ดบ่ทันใจ อ้ายเอ๋ กับ อ้าย โอ๋ สองศรีพี่น้อง เฮ็ดเองโลดเซ็ดน้ำไก่เอง
โอ๊ย นักร้องขวัญใจ เซียงเหมี่ยงฯ นี่แหม๊ บ่คิดว่าสิมาเห็นภาพพากันเอ็ดแบบนี้ เห็นแต่เทิงเวทีคือโก้แท้ ฮ่า ฮ่า ::)::)

เอ้า แล่วแล้ว กะเลยถ่ายรูปนำเผิ่นจักหน่อยครับ ซ้าย มือ อ้าย โอ๋ ขวามือ อ้าย เอ๋ สองศรีพี่น้อง "ศิลปินเลี้ยงไก่"
พี่น้องบ้านมหาลองเบิ่งแหน่ครับว่า เซียงเหมี่ยงฯ กับนักร้องไผ๋หล่อกั่วกันครับ อิ อิ..::)

นี่รูป โอ๋ พจนา ที่เผิ่นถ่ายประดับเล้าไก่ไว้ คือมาหล่อกว่า โตจริงคักแท้น้อ บาดนี้อิ อิ ::)::)::)

นี่ล่ะครับคือ อีกมุมหนึ่งนอกเหนือจากภาพที่เฮาเห้นเผิ่น เฮาเห็นเผิ่นอยู่หน้าเวทีอีกแนวหนึ่ง เวลาว่างเว้นจากงานเดินสายร้องเพลง กะมาอยู่กับสวนกับไก่ เลี้ยงไปตีแหน่ ขายแหน่ แบ่งหมู่แบ่งพวกแหน่ อ้าย พรศักดิ์ กะมักสิเข้าไปเล่นนำเลาดู๋อยู่ ขานั้นกะมักไก่ต่เข้าเส้นเลือดคือกัน เป็นอีกอาชีพหนึ่งครับที่รองรับ หลังจากบ่ได้ร้องเพลง นอกเหนือจากนี่แล้ว เลากะปลูกไม้ เฮ็ดสวน เลี้ยงปลา เรียกได้ว่ามีชีวิตอยู่กับ ดิน กับน้ำ กับการเกษตรอีหลีครับ
เดี๋ยวมื่อหน้าคันได้ไปยามเพิ่นอีกเซียงเหมี่ยงฯ สิ เก็บภาพมาฝากอีกเด้อครับ...