หัวข้อ: อย่าเผลอไปกินเหล้า จิบเบียร์ในปั้มน้ำมันเด้อครับ

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มบุรีรัมย์

Facebook Video อย่าเผลอไปกินเหล้า จิบเบียร์ในปั้มน้ำมันเด้อครับ

อย่าเผลอไปกินเหล้า จิบเบียร์ในปั้มน้ำมันเด้อครับ

ผมแวะปั้มน้ำมันแถว สองห่อง ขอนแจน กะเลยถ่ายภาพมาให่เบิ่งครับ
    ถ่าสิกินเหล่า เบียร์ในปั้มกะไห่"งวกซ่ายงวกขัว" เบิ่งตำรวจสาก่อนแน
    ถ่ายไว่บ่โดนดั่ย..หลังปี๋ใหม่ 2552 มาวังหั่นนี่แหม..มาบอกกล่าวไทบ้านมหาเฮาไว้
    ฮาลังเทือเพิ่นจอบมาหลังส่วมของปั้มเพราะปกติเพิ่นจอบจับมอไซด์ใต้ต้นบักทัน พะนะ
    ::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

Re: อย่าเผลอไปกินเหล้า จิบเบียร์ในปั้มน้ำมันเด้อครับ

คั่นซิกินกะงวกซายงวกขวาก่อนเด้อครับซื้อแล้วกะบ่อต้องกินยุปั้มดอกเอามากินเทิ่งรถครับเขาจั่งบ่อจับ::)::)

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มบุรีรัมย์

Re: อย่าเผลอไปกินเหล้า จิบเบียร์ในปั้มน้ำมันเด้อครับ

Re: อย่าเผลอไปกินเหล้า จิบเบียร์ในปั้มน้ำมันเด้อครับ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน Re: อย่าเผลอไปกินเหล้า จิบเบียร์ในปั้มน้ำมันเด้อครับ
    คั่นซิกินกะงวกซายงวกขวาก่อนเด้อครับซื้อแล้วกะบ่อต้องกินยุปั้มดอกเอามากินเทิ่งรถครับเขาจั่งบ่อจับ::)::)
    เพิ่นจับครือเก่าครับ หนุ่มเหงา..จะมีการสุ่มตรวจปริมาณแอลกอฮอร์ทุกท้องที่
    หากเป็นทางอีสานเฮาทั้ง ตำรวจ ภาค3(อีสานใต้) และภาค4(อีสานเหนือ)
    หมุนเวียนกันในการตรวจครับ หากมีปริมาณแอลกอฮอร์ในร่างกายเกินกำหนด
    เพิ่นสิไห่เป่า ปู้ดดดดๆ..หากผลออกมา โดนจับเสียค่าปรับหลายพัน
    แล้วยังถูกกุมประพฤติให่ไปทำงานสาธารณะประโชน์รับใช้ชุมชนอีกเป็นหลายชั่วโมง
    ผู้ลังคนซวงเหล่าไปหลายเดือนเลยแหล่วครับ พี่น้องครับ
    8) ::)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23

กฎหมายบ้านเฮายังดียุเด่ะนิจ้า..จับและปรับเฉพาะคนขับ.แต่ทางญป จับและปรับเหมิดเลยสุคนที่นั่งมานำรถเป็นรายบุคคลเลยค่ะ..ถือว่า..คุณรู้กฎบังคับอยู่ แต่ยังยอมสมรู้ร่วมคิด ให้คนเมาขับรถ พะนะ..

..คักบ่อพี่น้อง..เพิ่นกะเลยแก้ไขกันว่า..........

......ในกลุ่มที่ไปกินเลี้ยงนำกัน ไผ๋ต้องขับรถ คนนั่นห้ามกินเหล้า.
    พวกหมู่ที่ไปนำกันกะส่อยกันดูแลห้ามปรามไปนำ .......
    พองานไปงานใหม่มื้อหน่า กะเปลี่ยนเวรกันขับรถ. ..หมุนเวียนกันไปจ้าในกลุ่มเพื่อน..
    กะถือว่าเพิ่นส่อยกันดูแลรับผิดชอบกฎระเบียบได่ดีคัก..ควรเอาเยี่ยงอย่างอยู่ดอกเนาะพี่น้อง..
    ปล..ที่สำคัญ ค่าปรับสูงมากๆ..เลยมีแต่คนย่านค่ะ.. ::)
    ..............................................................................................................
    มองต่าง..อย่างปลง

Re: อย่าเผลอไปกินเหล้า จิบเบียร์ในปั้มน้ำมันเด้อครับ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ sompoi Re: อย่าเผลอไปกินเหล้า จิบเบียร์ในปั้มน้ำมันเด้อครับ
    กฎหมายบ้านเฮายังดียุเด่ะนิจ้า..จับและปรับเฉพาะคนขับ.แต่ทางญป จับและปรับเหมิดเลยสุคนที่นั่งมานำรถเป็นรายบุคคลเลยค่ะ..ถือว่า..คุณรู้กฎบังคับอยู่ แต่ยังยอมสมรู้ร่วมคิด ให้คนเมาขับรถ พะนะ..

..คักบ่อพี่น้อง..เพิ่นกะเลยแก้ไขกันว่า..........

......ในกลุ่มที่ไปกินเลี้ยงนำกัน ไผ๋ต้องขับรถ คนนั่นห้ามกินเหล้า.
    พวกหมู่ที่ไปนำกันกะส่อยกันดูแลห้ามปรามไปนำ .......
    พองานไปงานใหม่มื้อหน่า กะเปลี่ยนเวรกันขับรถ. ..หมุนเวียนกันไปจ้าในกลุ่มเพื่อน..
    กะถือว่าเพิ่นส่อยกันดูแลรับผิดชอบกฎระเบียบได่ดีคัก..ควรเอาเยี่ยงอย่างอยู่ดอกเนาะพี่น้อง..
    ปล..ที่สำคัญ ค่าปรับสูงมากๆ..เลยมีแต่คนย่านค่ะ.. ::)
    ..............................................................................................................
    ดีครับมีส่วนร่วมซุคน..แต่จังได๋ขับรถบ่ต้องกินเหล่าดีที่ซู๊ดดดพี่น้อง
    จอดฮอดบ้านหรือหม่องจุดหมายดีๆแล้วจังญาวววกันโลด..เหอๆ
    บ่ได้ยุยงให่กินดั๋ย..กินพอเป็นยากษัย พอกินเข่าแซบพะนะผู้เฒ่าพาวา
    ::)::)::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวนิติกร

สูมื้อนี้ มินิมาร์ทหรือร้านขายของชำในปั๊มน้ำมัน บ่อมีเครื่องดื่มแอลลกอฮอล์วางขายแล้วครับ เพินห้ามขายเดิดขาด ไผอยากกินเหล้าหรือจิบเบียร์ในปั๊มน้ำมันต้องเตรียมมาแต่บ้าน แล้วกะเตรียมติดคุกพร้อมเด้อ!

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น

เป็นการเตือนที่ดีมากๆค่ะ เพราะว่าบางคนบ่ได้ฟังหน้าฟังหลังแล่วว่าแต่จอดรถได้กะกระดกโลด อย่างเช่นพุข้านี่ล่ะผู้หนึ่ง..อิอิ..ต่อไปกะสิได้ระวังไว้จ้า:g

Re: อย่าเผลอไปกินเหล้า จิบเบียร์ในปั้มน้ำมันเด้อครับ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวนิติกร Re: อย่าเผลอไปกินเหล้า จิบเบียร์ในปั้มน้ำมันเด้อครับ
    สูมื้อนี้ มินิมาร์ทหรือร้านขายของชำในปั๊มน้ำมัน บ่อมีเครื่องดื่มแอลลกอฮอล์วางขายแล้วครับ เพินห้ามขายเดิดขาด ไผอยากกินเหล้าหรือจิบเบียร์ในปั๊มน้ำมันต้องเตรียมมาแต่บ้าน แล้วกะเตรียมติดคุกพร้อมเด้อ!
    ขอบคุณหลายๆครับบ่าวนิติกร Re: อย่าเผลอไปกินเหล้า จิบเบียร์ในปั้มน้ำมันเด้อครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ญา ทิวาราช
    บล็อก
    17

:)ขอบคุณหลายๆคับRe: อย่าเผลอไปกินเหล้า จิบเบียร์ในปั้มน้ำมันเด้อครับ:g:g:g

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ โชติ

ขอบคุณหลายๆ ครับ จั๋งซี่เวลาเข้าปั๊ม กะคงทำได้แค่เติมน้ำมัน กับเข้าห้องน้ำตั๊วนี่

แต่กะดีอยู่น้อ มาตราการนี้ของเพิ่น อย่างน้อยกะคงซ่อยลดอุบัติเหตุจากการเมาสุราแล้วขับลงได้มั่ง