หัวข้อ: ความรู้สึก

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

ความรู้สึก

กะเป็นความรู้สึกหนึ่งของหนุ่มเหงาเนาะครับ หนุ่มเหงาเดินทามาทำงานเหลีวันที่23 ตุลาคม2550 ครับแล้วกะทำงานที่โรงงานครับทำเกี่ยวกับเชือกฟาง ทำงานใด่บ่อถึงเดือนกะถูกเลือกจ้างครับ กะเลยต้องหางานใหม่ครับพอดีมีเพือ่นคนหนึ่งคะเจ่าติดต่อหมู่ครับหางานกะเลยพากันใด่งานใหม่ทำเกี่ยวกับอะไหล่รถแม็คโครครับแล้วกะอะไหล่รถโฟลค ลิฟท์ คือครับโรงงานนี่ละงานหลายทำงานเลิกเที่ยงคืนซุมื้อส่งกลับบ้านที่ละสามสี่เหมื่น ความคิดความฝันที่วาดไว้กะพอซิใด่ยุครับช่วงนั่นกะส่งทางบ้านนำส่งให้ผู้สาวนำครับบ่อทันใด่แต่งงานกันดอกครับแต่หั่นเต็มใจซ่อยคะเจ่าเนาะกะหวังว่าปีลุ้นจั่งซิเก็บเอาส่งตังค์กลับบ้านไปทำกำแพงอ้อมรั่วจนเสร็จนะครับ ทำงานมาใด่ครบปีครับมาถึงปี2551ครับงานบ่อมีเศรษฐกิจบ่อดีครับหยุดหลายมื้อครับมื้อเดือนมกราทำงาน8วันครับมาถึงเดือนกุมภา คะเจ่าประชุมกันเลิกจ้างครับคนงามเกาหลีสิบกว่าคนเลิกจ้างเบิด คนไทย6คนครับคะเจ่าให้กลับบ้านหรือว่าไผซิย้ายงานกะย้านเนาะครับ แต่สำหรับหนุ่มเหงานี่ซิซิบ่อใด่กลับบ้านดอกถอยบ่อใด่ครับเดินหน้าแล้วต้องเดินต่อไปครับช่วงนี่กะอยู่ช่วงหางานรองานยุอาจซิขาดหายไปบ้างเนาะครับที่เฝ้าห้องแชทดู๋ๆๆนั่นย้อนงานบ่อมีเนาะครับกับความรู้สึกหนึ่งที่ใด่มารู้จักบ้านมหากขอขอบคุณทีมงานบ้านมหาน้อครับที่ทำให้มารู้จักพี่น้องหลายคนมีกะความจริงใจฮักแพงกันเนาะครับคั่นสิ่งใด่หนุ่มเหงาล่วงเกินไปกะขอโทษขออภัยเด้อครับหนุ่มบ่อมีเจตนาหยั่งบางคนอาจซิอายุหลายกว่าหนุ่มเนาะครับคั่นสิ่งใด่เว่าบ่อม่วนหรือบ่อถูกใจละลาบละล่วงกะขออภัยเด้อครับ เดี่ยวซิบอกว่าหนุ่มอายุเท่าใด๋เนาะครับหนุ่ม เกิด29 กันยายน พ.ศ2522 ครับอายุกะประมาณ30ปีนี่ละครับเพราะบางคนกะเอิ้นน้องหลายคนยุเนาะครับขอโทษหลายๆๆเด้อครับบ่อมีเจตนาหยั่งดอกเนาะครับฮักและจริงใจทุกๆๆคนละครับต่อจากนี่ไปกะยังบ่อรู้ชะตากรรมดอกครับช่วงนี่กะซิเลาะๆๆม่วนๆๆคือเก่าละคั่นใด่งานใหม่หือจั่งใด่กะซิแจ้งพี่แจ้งน้องอีกยุเนาะครับ รักและคิดถึงพี่น้องทุกคนเด้อครับขอบคุณมิตรภาพที่ดีที่มีให้กันขอบคุณอ้ายบ่าวคนเดิมและทีมงานบ้านมหาทุกๆๆคนเด้อครับที่สร้างสรรสิ่งดีๆให้พี่น้องบ้านเฮาครับแล้วกะขอโทษ เอื่อยติ๋มเปอร์โย เอื่อยลูกหิน เอื่อยเด็กน้อย เอื่อยสีทนใด่ เอื่อยข้าวนอกนา เอื่อยส้มปอย หรือว่าท่านใด่ที่อาจเรียกบ่อถืกกะขอโทษเด้อครับผม คั่นให้เอิ้นคือเก่ากะบอกเด้อครับขอสารภาพโทษก่อนอิอิยินดีรับคำชี้แนะน้อครับฮักกันเป็นเอื่อยเป็นพี่เป็นน้องเนาะครับอย่าถือสาเด้อครับ

Re: ความรู้สึก

ขอเป็นกำลังใจให้อ้ายหนุ่มเหงาเด้อจ้า...ดีใจจ้าที่เกิดเดือนเดียวกัน วันที่กะใกล้กันจ้า เด็กน้อยเกิด 30 กันยายน....พ.ศ.เกิดบ่บอกดอกจ้า...อายจัง ::) จังใด๋กะแล้วแต่เด็กน้อยกะขอเอิ่นอ้ายว่า อ้ายหนุ่มเหงาจ๋า...อ้ายพีจ๋า ...คือเก่าจ้า...เพราะเด็กน้อยบ่มีอ้ายอยากมีอ้ายที่รัก...อิอิอิอิ ได้เว้ากะอ้ายสบายใจจ้า...เด็กน้อยขอให้อ้ายพีหางานได้ไว ๆ และเป็นงานที่ดีมีเงินเดือนหลาย ๆๆ จ้า สาธุ....

อ้ายพีจ๋า สู้สู้

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ โป้ยก่าย

สู้ อาวสู้ อยู่ใสกะเฮ็ดเวียกเฮ็ดงานคือกันหละครับ
    ชีวิตต้องสู้
    ค่าของคนอยู่ที่ผลของงาน ความไม่มีหนี้เป็นลาภอันประเสร็จ
    ขอเป็นกำลังแฮงใจให้พี่ให้น้องทุกๆคนหละครับ ด้วยความปราถนาดี
    จงเอาชนะในความยาก มิฉะนั้นความยากจะชนะท่าน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

:g:g เป็นกำลังใจให้หนุ่มเหงา เด้อครับ สู้ต่อไปครับคนอีสานเฮ่าสู้บ่อมีถอย เมื่อยบ้างกะพักบ่อเป็นหยัง คนที่ด้อยโอกาสกว่าเฮามีมากมาย อันเรื่องเอิ้นพี่ เอิ้นน้องบ่อเป็นหยังดอกครับ อย่าคิดมาก กะบ่อฮู้มาก่อนเนาะไผเกิดปีได๋ ผมเห็นเอื้อยติ๋มเอิ้นว่าอ้ายผมคิดว่าอาจสิเป็นรุ่นอ้ายพลเด้อ ::)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ปีใหม่

เป็นกำลังใจให้อ้ายพี ได้งานไวไวนะค่ะ สู้สู้จ้า

เกิดปีเดียวกันเลยเนาะอ้ายพี โรส ตค.จ้า 30 ยังแจ๋วเนาะเฮา ::)::)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สาวบัว

อ้ายหนุ่มเหงา ที่บัว รู้จัก คือผู้ชาย ที่สุภาพ นุ่มนวล อบอุ่น

บัว ขอ มอบอีกหนึ่ง กำลังใจ ความจริงใจ หั้ยอ้ายพีพี ค่ะ สู้ต่อไปจ้า ทำวันนี้ไห้ดีที่สุด

ลูกข้าวเหนียว ลุยยยยยยยยยยย ::)::)::)::)

คั่นยามหยอก อ่าเครียดเด้อ บัว ขี้เล่น มักม่วน จ้า แต่เหงเบาะ ยามมีสาระก่ามีเปงนามเพิ่นยุ

เด้อออ พะนะ Re: ความรู้สึกRe: ความรู้สึกRe: ความรู้สึกRe: ความรู้สึกRe: ความรู้สึกRe: ความรู้สึกRe: ความรู้สึกRe: ความรู้สึกRe: ความรู้สึก

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

กะขอขอบคุณดีเจเด็กน้อยเนาะครับที่เป็นกำลังแรงใจให้
    ขอบคุณอ้ายโป้ยก่ายที่มาให้กำลังใจน้องๆๆที่ขายแรงต่างแดนเนาะครับ
    ขอบคุณอ้ายคนตระการเนาะครับมีโอก่ศคงใด่พ้อกันเนาะครับอ้าย
    ขอบคุณน้องโรสเอ้าเป็นหมู่กันตั้วบาดนิอิอิที่เป็นกำลังแรงใจให้คนไกลบ้านเนาะครับ
    ขอบคุณสาวบัวเนาะครับที่ใด่พ้ออยู่ในห้องขอเพลงที่มาเป็นกำลังแรงใจใหม่วนๆๆจ้าสาวบัวอ้ายบ่อเครียดดอกจ้าอ้ายกะมักม่วนมักหยอกคือกันเดี่ยวนี่กะกำลังติดต่อหางานยุครับและกขอขอบคุณทุกๆคนและครับพี่น้องบ้านมหาเฮาที่เป็นกำลังแรงใจให้กันและกันครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ โชติ

ขอเป็นกำลังใจให้เด้อคับ บ่าวพี ผมกับบ่าวพีกะอายุไล่เลี่ยกันอยู่คับ
    ผมเชื่อว่าคนแบบบ่าวพีคงหางานใหม่ได้บ่ยากดอก
    ผมขอให้บ่าวพี ประสบความสำเร็จดังที่หวังเด้อคับ
    สำหรับทุกเรื่องราวที่ตั้งใจไว้
    สู้ สู้ คับ :)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย

มีดอกไม้กำลังใจดอกใหญ่
    ขอมอบให้คนไกล..ไกลอ้ายหนุ่มเหงา
    มิตรภาพงดงามของหมู่เฮา
    เนิ่นนานเนามิลบเลือนย้ำเตือนใจ

อ้ายหนุ่มเหงาจ๊ะ.... ลูกหิน ขอเป็นหนึ่งกำลังใจให้เด้อจ้า
    ฝากกำลังใจไปถึงคนไทยทุกคนที่อยู่กับอ้ายนำเด้อจ้า

สู้ๆๆๆๆๆๆ :g :g
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ฅนทุ่งฝน