หัวข้อ: ตุ้มใส่กุ้ง?

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดแหล่

ตุ้มใส่กุ้ง?

วันก่อน ขับรถผ่านไปทาง จ.อุดรธานี พอดีรถติดไฟแดง เจอพี่แกอยู่ข้างหน้า...
    เลยโส กันว่า มันคืออีหยัง หลังจากถกเถียงกัน กะเลยสรุปแบบเดาๆ ว่าน่าจะเป็นตุ้มใส่กุ้ง
    ท่านใด รู้แจ้ง กรุณาให้ความกระจ่างหน่อยขอรับ....

ตุ้มใส่กุ้ง?

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

Re: ตุ้มใส่กุ้ง?

อ้อครับยามใส่คะเจ่ากะซิไปปักไว้เอาเหยื่อล่อเอาข้าจี่แล้วกะปั้นใส่ฮำล่อเนาะครับยามเช้ากะไปยามหนองใด่มีกุ้งหลายกะใด่หลายยุเนาะครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หัวหน้าจ๋าย
    ทำงานอยู่แถวสะพานใหม่

เคยเห็นแต่เบ็ดคัน จำนวนเป็น สิบเป็นร้อย แต่ตุ้มกุ้งหลายปานนี้คึดฮอดยามไปใส่เนาะ..ใจออกพุ้นแหล๋วผู้ย่านน้ำจั่งผม..::)::)

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่

ลักษณะแบบเดียวกับใส่ตุ้มกบนั้นละครับ สิเอาขวดโพละลิส มาปาดหัวแล้วทําเป็นงา เอาหัวอาหารหมู หรือไก่ใส่ล่อใว้ข้างใน เอาไปตั้งใว้ในนําตอนเช้าก็ไปยามเอา กุ้งเข้าไปกินอาหารที่ล่อใว้ก็สิออกบ่อได้ ที่สําคัญกุ้งจะไม่ตาย ขายได้ราคาดี (กุ้งฝอย)เหมาะสําหรับเอามาทํากุ้งเต้น ครับ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ Re: ตุ้มใส่กุ้ง?

กะเคยเฮ็ดคือกันกับอ้ายบ่าวเซียงน้อยว่านั้นล่ะครับ.....
    แต่ว่าถ้าเป็นแบบที่ในภาพกะบ่เคยเห็น ...
    แต่กะน่าจะเป็นไปได้ครับ....

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY
    แบบ บ่าวเซียงน้อยเฮ็ดนี่ ทางเมืองเลยเอิ้นว่า ไซกุ้งครับ แต่ว่า ตุ้มกุ้งนี่สิแบบหนึ่งครับ นี่ครับ แบบตุ้มกุ้ง กล่อง4เหลี่ยม

ใช้กางต้านน้ำไหลครับบ่ต้องอ่อย กางแขนสองข้างของตุ้มออกไว้ครับ ยามแลงๆๆกะใส่ไว้ มื้อเช้ายามครับ