หัวข้อ: มาเอ็ด ใส้กรอกอีสาน เเบบไกลบ้านจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ศรีทนได้

มาเอ็ด ใส้กรอกอีสาน เเบบไกลบ้านจ้า

มาเอ็ด ใส้กรอกอีสาน เเบบไกลบ้านจ้า

ใส้กรอกอีสาน
    เครื่องปรุง
    1. ข้าวสวย (หรือข้าวเหนียว) ที่หุงสุกพอดี 2. เนื้อบด หรือ หมูบด

(มีมันเยอะๆ) 3. เกลือ 4. กระเทียมสดบด
    1. ใส้วัว หรือ ใส้หมู 2. หลอดด้ายหรือกรวย 3. เชือกฟาง
    วิธีทำ
    1. ล้างใส้วัว หรือ ใส้หมู ให้สะอาด ทั้งด้านนอกและด้านใน (ห้ามทำใส้แตกเด็ดขาด)
    เอาแช่น้ำสารส้มแล้วล้างน้ำสะอาดอีกครั้ง
    2. เอาเนื้อที่บดเรียบร้อยแล้วมาคลุกกับเครื่องปรุงทั้งหมดที่บดเตรียมไว้กะปริมาณให้พอเหมาะ
    อาจเติมผงชูรสแล้วคลุกกันให้นัวจนได้ที่
    3. ใช้หลอดด้ายพลาสติกหรือกรวยก็ได้มาถ่างปากใส้วัว หรือ ใส้หมูไว้ ค่อยๆ
    บรรจงยัดส่วนผสมที่คลุกเคล้าเข้ากันดีแล้วลงไปจากนั้นใช้เชือกฟางผูกคั่นเป็นปล้องให้ได้ขนาดพอเหมาะ
    ก็จะได้ใส้กรอกอีสานแล้ว
    จะให้ใส้กรอกอีสานอร่อย ต้องให้ออกรสเปรี้ยวๆ เมื่อทำเสร็จ ควรทิ้งไว้ 3 คืน
    อยากไห้ส้มไว ไห้เอาใส้กรอกไปชุกไว้ในถังข้าวสารค่ะส้มไว ค่ะสีลองมาเเล้วเเชบ
    อยุ่เมืองนอกมันมีเเดด ค่ะ ลองเบิงเด้อคะเเชบๆค่ะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์

Re: มาเอ็ด ใส้กรอกอีสาน เเบบไกลบ้านจ้า

:gน่าอร่อยพี่สี ขอเอามาทอกสักอันแน แต่ถ้าให้ดีทอดให้แอนดาแบบว่ากะบ้านอดอยากน้ำมัน (งกจังเลยแอน) เด๋วว่างๆๆจะแอบย่องไปหลังบ้านพี่สี ไปหาแนวกินป้าดคือทำแต่ละอย่างคือมีแนวอร่อยRe: มาเอ็ด ใส้กรอกอีสาน เเบบไกลบ้านจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวทุ่งฝน

Re: มาเอ็ด ใส้กรอกอีสาน เเบบไกลบ้านจ้า

เฮ็ดกินเป็นเบิดสุแนวน้อเอื้อย ฝนได้ซื้อซุมคะเจ้าแช่แข็งไว้พุ้นหนะ

บ่แซบปานได๋ แก้ขัดแก้จนไปก่อน อิอิ ว่าแล้วฝนกะขอจักข่อแหน่จ้า ฮิ้วว

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

เอื้อยสีนี่เฮ็ดแนวอยู่แนวกินกะเก่งเนาะครับ ผมล่ะมักแต่ตอนเลาสอยนี่ล่ะ ::)

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ศรีทนได้

Re: มาเอ็ด ใส้กรอกอีสาน เเบบไกลบ้านจ้า กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ... Re: มาเอ็ด ใส้กรอกอีสาน เเบบไกลบ้านจ้า
    เอื้อยสีนี่เฮ็ดแนวอยู่แนวกินกะเก่งเนาะครับ ผมล่ะมักแต่ตอนเลาสอยนี่ล่ะ ::)
    ดีจ้าน้องเอ๋
    เอื้อยมักเอ้ดเเนวกินจ้า
    เเชบๆๆบอกเจ้าของเองว่าเเชบ55
    มักสอยนำหล่า กลับเมืองไทย มารับเเน่เด้อจ้าา
    ว่าเเต่จะชิมบอใส้กรอกนะ555

ดีจ้าน้องเเอน เอื้อยสีบอได้ ทอดมาไห้เบิ่งจ้าลืมจ้า
    กินหมดเเล้วจังคิดได้ว่าลืมทอด เเซบๆๆขอบอก 555
    น้องฝน มากินนำเอื้อยหล่าย่างลัดทุ่งมาเลยจ้าเเซบๆนึงข้าวเหนียวมานำเด้อจ้ามาไวๆๆมาช้าหมด น้องเเอนกินหมดก่อน 555

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ลักเกิบกำนัน

เป็นตาเเซบน้อคับพี่สี ทอดน้ำมันท่วมคับเหลืองๆ เอ่อเเต่ว่า.เวลาพี่ทอดมันเเตกบ่คับมีวิธีทอดใส้กรอกให้มันบ่เเตกบ่คับ ผมทอดเทื่อได๋ระเบิดเทื่อนั้น.

BIG ASS
    Guest

เป็นตาแซบแท้น้อ แบ่งมาทางพี้ จักท่อนแหน่ ซิเอา หม่ำ มาแลกเอาดอก คะน้อยยย:g::)

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ หน้าเกาหลี

จ๊วดดดดดดดดดดดดดดดดดดจ๊าดดดดดดดดดดดดด
    อันนี้เสียงทอดใส้กรอกที่เอื้อยสี ลาวเฮ็ดไว้เด้อครับ อิอิ...
    ลักมาทอด 4-5 ข้อเอง ซั่นดอกว้า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA

เรื่องฮิตน่าอ่าน Re: มาเอ็ด ใส้กรอกอีสาน เเบบไกลบ้านจ้า

เสี่ยวๆๆจอยบ่มีอุปกรณ์แมะจ้า จั้งใด๋สิได้กินบาดนิ ให้กินนำแน่เด้อจ้า อยากมีโอกาสพ้อกันเด เฮ้ดกับแกล้มเก่งๆๆแบบนี้ อิอิอิ...Re: มาเอ็ด ใส้กรอกอีสาน เเบบไกลบ้านจ้า:gRe: มาเอ็ด ใส้กรอกอีสาน เเบบไกลบ้านจ้า

Tags for this Thread