หัวข้อ: พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหาร่วมแจมงานพาแลง

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่

พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหาร่วมแจมงานพาแลง

.... แจ้งไปยังพ่อครัว แม่ครัว บ้านมหา คนภูไท ,ดีเจเด็กน้อย,แหลวแดง,หนุ่มลําชี, คนตระการ,ในช่วง บ่าย 3 โมง ของวันงาน คณะกรรมการวัด โอ๊ะ กรรมการจัดงานสิเดินทางไปเตรียมพื้นที่และตั้งฮ้านหมอลํา ในช่วงนั้น พี่น้องพ่อครัว แม่ครัว ประจําบ้านมหาเฮา หรือน้องๆสมาชิกบ้านมหาเฮาสามารถเอาแนวกินไปแจมได้ครับ (อาหารจากทางร้านสิขึ้นโต๊ะ ประมาณ 18.00 น เป็นต้นไป) ฉะนั้นแล้ว สมาชิก หรือว่าทีมงานบ้านมหาเฮา ไผ๋มีเมนูเด็ดๆ หรือเมนูแปลกๆ เช่น คั่วแมงกี่นูน,ก้อยหอย,ตัวเดียวอันเดียวย่าง,ก้อยกะปอม,ก้อยไข่มดแดง ฯลฯก็ใส่ถุงพลาสติก ไปร่วมแจมได้ครับ เครื่องดื่มทางทีมงานสิจัดให้เอง ส่วนบ่าวเชียงน้อยเอง สิเตรียม พวงนมย่าง,หรือไม่ก็ลาบอุบลขมแป๋ตาย ไปให้พี่น้องชิมในช่วงนั้น...(สิขมแป๋ตายจริงหรือไม่กะไปลองชิมเบิ่ง).......ฝากข่าวไปยังพี่น้องบ้านมหาคุ้มสามเสน "น้องเมรีขี้เมา,อ้ายพล,เด็กน้อยฯ บ่าวคนเดิมอยากกินน้องงัวลวกจิ้ม ว่าซ้าน ถ้ามีกะจัดให้เลาแหน่ อิอิๆๆๆๆ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand

Re: พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหาร่วมแจมงานพาแลง

แม็กกี้ไม่มีอาหาร มีแต่ไวน์ไปฝากเพื่อนๆ พี่ๆ น้องๆ

แต่หาที่เปิดขวดไม่เจอ ใครมีที่เปิดขวดไวน์รบกวนเอาไปด้วยน๊า ...
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

Re: พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหาร่วมแจมงานพาแลง

อยากเอาน้องงัวไปสู่กินเด้น้อ แต่ว่าบ่ได้ไปคับผม อยู่อ่าวไทยกะยังว้ากะยังว่า แต่ติดตามอย่างใกล้ชิดคับผม

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

น้องงัวบ่มีครับอ้ายบ่าว มีแต่น้องเมียครับ
    หล่อซำแหม่ะ สนบ่ครับ ::) ::) ::)
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

พบปะพูดคุย Re: พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหาร่วมแจมงานพาแลง

Re: พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหาร่วมแจมงานพาแลง มาหาแนวให้คิดอยากแท้ ล่ะบาดนิ น้องงัวพะนะ หาได้ยุค๊า หลายโพด

แต่ ว่า เมรีบ่กิน เนื้อ แมะ นี้ล่ะแนวคิดอยาก บ่กิน แล้ว ซิหาไปให้ มันกะซิบ่บาปบ่ค๊า

เฮ็ดบาดนิ บาปคัก เด้อ เมรีว่า ซิหาแนวอื่นไปให้ดอกค๊า แต่ว่าต้องการอิหลี กะซิหาทาง

เฮ็ดให้ดอกค๊า ประกาศให้ทราบไว้ก่อน ::)
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5

เหล้าขาวสินำไปสมทบ คณะกรรมการขึ้นฮ้าน
    ไผ๋คอเหล่าขาวเจอกันได้หลังฮ้าน อิอิ
    ปล . ความปลอดภัยของหมอลำ หมอร้อง น้องนางหางเครื่อง บ่รับประกันเด้อ อาจสิพังลงมาเมื่อไหร่ก็ได้ ฮ่าๆๆ

ลดหุ่นแล้วปานนี่กะยังสิหักอยู่บ้อฮ่านกะดายพงศ์...โอ้ยเนาะ เว้าเป็นตาใส่เหล็กดามลัดไว้แท้ขากะดาย...

เหล้าขาวกะอย่าลืมน้ำแดงนำเด้อน้องหล่า...ครั้งแรกในรอบ15ปี สิปิดดังกินซ่อยดอก...หึ๋ยยย เหล้าขาว พะนะ หล่อๆกินเหล้าขาวว่าหนี่....::)

น้องงัวติ ทางนี่กะบ่เฮ็ดเด้อ...ย่านกะเป็นใด๋...ยายแกะหลายๆเด้อหอยแคลงนะจ้า อ้ายเซียงคือสิมักอยู่เมนูนี่...อิอิ
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

อย่าพากันทำหลายเด้อครับกับข้าวนะครับย้านบ่อเบิดซั่นดอกย้านพากันกินกะน้ำแลวบ่อใด่กินกับข้าวคากนกะเต้นเนาะพี่น้องแต่ละคนกะอย่าลืมถุงหูหิ้วไปนำเด้อครับพ้อเลิกงานกะพากันห่อแนวกินมานำเครื่องดื่มหมู่นั่นกะคือกันครับคั่นมันเหลือกะเก็บมานำขวดเปล่ากะลังเปล่าเก็บไว้ขายหลังงานเสร็จเด้อครับอิอิ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

Re: พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหาร่วมแจมงานพาแลง กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ แหลวแดง Re: พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหาร่วมแจมงานพาแลง
    อยากเอาน้องงัวไปสู่กินเด้น้อ แต่ว่าบ่ได้ไปคับผม อยู่อ่าวไทยกะยังว้ากะยังว่า แต่ติดตามอย่างใกล้ชิดคับผม

ถ้ามาบ่อได้กะส่งน้องเมียมากะได้เด้อท่าน น้องงัวผมกะบ่อกินคือกัน::)::)

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่

น้องเมรี ถ้าบ่อกินน้องงัว เปลี่ยนเป็นต้มใส้หรือย่างใส้ หรือไม่ก็หอยปังลวกจิ้มแจ่ว หรือว่าก้อยหอยกะได้ จ้า อิอิๆๆ....น้องแมกกี้เอาไวน์ไปเผื่อแหน่เด้อ อิอิๆๆ เรื่องเปิดบ่อยากดอก สิจัดการเอง อิอิๆๆ...บ่าวจัย รับแต่น้องเมียผู้หญิงจ้า เน๊าะคนตระการ อิอิๆๆ ...น้องติ๋มอย่าไปปิดดังกินเหล้าขาวเด้อ อ้ายขี้คร้านลูบหลังยามฮาก ฮ่า ฮ่า ฮ่า
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc