หัวข้อ: ..... ส่งใจไปคิดฮอด .....

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

..... ส่งใจไปคิดฮอด .....

..... ส่งใจไปคิดฮอด .....
    [Radio]jolo/Other/control-missed.wma[/Radio]
    .....ความคิดถึง คิดฮอดเจ้ามานำเว้ามื้อร้อยเถื่อ

.....มาคอยเฟือถ้าส่งเว้า "โทรหาเจ้าให้แน่เด้อ"

.....ฮู้เสมอบ่หวนไกล้ แต่ทางใจบหวนห่าง

.....เมื่อยบ่น้อหล่าคำนาง มาย่างวนในใจอ้าย บ่กายเว้นไปบ่อนได๋

.....สิไปไส โลกบ่วุ่น มีแก้มอุ่นอยู่เคียงกาย ทุกความหมายอยากมีเธอ เป็นห่วงเด้อ ทุกคำเว้า

.....แม่นมื้อได๋ใจสิเศร้า หรือสิเหงากะตามซ่าง

.....ฮู้ไว้แน่คำนาง ทุกเส้นทางหัวใจอ้าย บ่เคยย้ายจาก รักเธอ

.....อย่าเคียดเด้อ คันเว้าเล่น ย่านบ่เป็นคือฝันไผ่

.....ย่างระวัง ด้วยทรามวัย เซล้มไปสิเป็นฮ่าย สะดุดรักอ้าย ว่าบ่เตือน คำแพงเอ๊ย

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5

Re: ..... ส่งใจไปคิดฮอด .....

อ้ายพี่ซาย โจ่โล่ มาคือโรแมนติกแท้เนาะ แต่งผญากะม่วน เพลงประกอบกะม่วนจ้า มักหม่องลงท้ายแมะอ้าย

".....ย่างระวัง ด้วยทรามวัย เซล้มไปสิเป็นฮ่าย สะดุดรักอ้าย ว่าบ่เตือน คำแพงเอ๊ย"Re: ..... ส่งใจไปคิดฮอด .....Re: ..... ส่งใจไปคิดฮอด .....Re: ..... ส่งใจไปคิดฮอด .....:g:g:g
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

ขอขอบคุณ หลาย ๆ เด้อครับ สำหรับ กำลังใน และ คำขอบคุณ ที่ท่านมอบให้
    น้องหมูหวาน คนน่ารัก , เจ๊ส้มป่น คนสวย , โซฟุ่น เด้อครับ

จักสิเขียนแนวได๋ดอกเด้อ ผู้เขียน ผู้แต่งกะดาย บ่ยากห่างหาย ไปจากบอร์ด ผมกะเดย
    กะเลยมาเขียน มาโพส ให้พี่น้องได้อ่านครับ พยายาม เปลี่ยนแปรง เนื้อหา แต่ละครั้ง
    แต่ละคราว ก่อนสิโพส ยุครับ น้อมรับกำลังใจทุกท่าน ครับผม (กลอนลาวพะนะ)
    หลายคน ส่งเมลล์มาว่า มะอ่านสัมผัส บ่่คือกลอนแปด บ่คือกลอน สุภาพ บ่คือกลอนเปล่า
    อ่านไปแล้ว กะหาหม่องสัมผัสยาก ผมว่ากลอนลาว(คำเว้าผมครับ) มันต้องอาศัยความคุ้น
    เคยจากการได้ฟัง อาจสิจากหมอลำเล่าเรื่องเนาะครับ มันบ่เป๊ะ ๆ คือ กลอนแปด หรือ กลอนสุภาพ ผมหวังว่า คนอ่านคือสิเข้าใจ ครับผม
    ::) ::) ::)

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197

คือแต่งหวานคักอ้าย ใจอ่อนแล้วอ่อนอีกเลยจ้า

สุดยอดเลยจ้าอ้ายจ๋า

Re: ..... ส่งใจไปคิดฮอด .....Re: ..... ส่งใจไปคิดฮอด .....Re: ..... ส่งใจไปคิดฮอด .....Re: ..... ส่งใจไปคิดฮอด .....Re: ..... ส่งใจไปคิดฮอด .....Re: ..... ส่งใจไปคิดฮอด .....Re: ..... ส่งใจไปคิดฮอด .....

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บักหล่าลูกกก

อ้างถึง //.....ย่างระวัง ด้วยทรามวัย เซล้มไปสิเป็นฮ่าย สะดุดรักอ้าย ว่าบ่เตือน คำแพงเอ๊ย//

เปนตะก้อนใหญ่แท้ฮักเจ้าอ้ายโจ่ คือบ่เมี่ยนดี ๆ แหน่คร้าบบบบ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

โดนใจอีกแล้วครับอ้าย ความคิดถึงความห่างไกลนี่น้อครับโดนใจนไกลบ้านอ้ายอิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แพรมน

ขอส่งใจไปคิดฮอดนำเด้อครับพี่น้อง:g:g:g

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ Lerm ubon
    Chonburi-BASF The Chemical company

สำหรับผมเเล้ว..ถืกใจหลายๆคับอ้าย...:g

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน

ส่งใจอ้าย ภายหลังไปยั้งกอด
    ความคึดฮอดส่งน้อย ออยน้องพ่องคึดนำ
    แต่วิบากทับซ้ำ ลำบากแสนถนัด คำเอ้ย
    วิถีชายพลอยหลัด พรากไกลไลเว้น
    บ่อยากเห็นสังมาพ้อ เวรหนอสังมาผ่า
    วาสนาส่งซ้วน พะอวนอ้ายทุกข์กะใจ แท้แหลว
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23

คึดนำอยู่เด้ออ้าย.. บ่อได่หนีไกลห่าง

ใจกะอยู่เคียงข้าง....คึดฮอดเจ้าสู่เซ้าคํา

ในมโนคนไกลบ้าน...ห่างเฮือนซานแต่เพียงกาย

ยังระลึกนึกถึงอ้าย...ซายผู่เก่าเคยเว่านำ...อ้ายเอ้ย.

มองต่าง..อย่างปลง