หัวข้อ: เล้าไก่ตี(ต้ม) เซียงเหมี่ยงฯ ครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ เล้าไก่ตี(ต้ม) เซียงเหมี่ยงฯ ครับ

กลับบ้านไปพักกะมีโอกาสได้ไปดูแล เล้าไก่ ใช้เวลาพักงานเกินแปดสิบเปอร์เซ็นต์กับเล้าไก่ บ่ได้ไปใส แต่ว่ากะมีความสุขหลายกว่าเมื่อยครับ มาเบิ่ง ๆ เซียงเหมี่ยงฯ สิพาเบิ่งไก่ตี(ต้ม)ครับ อิ อิ..::)::)

อันนี้เล้าไก่ครับ เรียบร้อยดีแล้ว จากกระทู้เก่าที่ขึ้นแค่โครงสร้างครับ
    http://www.baanmaha.com/community/sh...ad.php?t=32171

เล้าไก่ตี(ต้ม) เซียงเหมี่ยงฯ ครับ

อันนี้ล็อคผสมภายในเล้าครับ...

เล้าไก่ตี(ต้ม) เซียงเหมี่ยงฯ ครับ

ซอยเป็นล็อคครับ พ่อไก่หนึ่งโต ต่อแม่ไก่ สองครับ

ล็อคนี้พ่อไก่เหลืองหางขาวครับผม...

เต็ม ๆ โตครับ หล่อบ่ครับ ::)

อีกคู่ครับผม ไทย ง่อน สีหวายคือพม่า เข้ากับแม่ไก่แสมดำ ดำฮอดกระดูกครับ เอาไว้ตุ๋นยาจีน ...::)::)

ส่วนนี่ รุ่นเล็ก ๆ ไก่กระป๋อง สองโตรวมกันบ่ฮอดสี่โลครับ ::)::)

ฝั่งนี้เป็นพม่าครับผม สั่งตรงจากเชียงใหม่ ใหญ่ เกือบ สี่โล ต้มกินคาบเดียวบ่เหมิดครับ อิ อิ ::)

ตัวเต็มๆ เผิ่น หัวเผิ่นสูงท่วมอิฐบล็อคสามก้อน พู่นนะครับ...::)

นี่กะพม่า พเนจรจากเชียงใหม่ มาสระบุรี ลงท้ายที่ร้อยเอ็ดครับ ต่ไปนี้คงบ่ได้ไปใสแล้ว

ส่วนนี่ครับ รุ่นเด็ก ๆ รุ่น ๆ แม่ไก่ในอนาคต มาจากพ่อค่าตัวแพง ๆ แบ่งมาจากหมู่พวกกันอีกเถื่อหนึ่งครับ เซียงเหมี่ยงเลี้ยงด้วย แฟนต้าน้ำแดง ครับ อิ อิ เนื้อจะได้หวาน ๆ ::)::)...

คู่นี้ ป่าก๋อย ครับ เอามาตอนน้อย ๆ ผิดอากาศ เป็นหวัดเกือบตาย แต่ว่ารักษาจนรอดตายได้จนท้าวสู่มื่อนี่ครับ....

ส่วนนี่ ป่าก๋อยอีกตัวครับ พ่อตีเงินหมื่นหลายเที่ยว ตาของเผิ่นชนะเงินแสนที่เชียงใหม่และขายมา กทม. ด้วยค่าตัวเกือบสองแสนบาท...

ส่วนสาวหัวจุกนี่ พ่อเผิ่นตีเงินแสนมาแล้วครับ...

นี่สาว พม่าอีกตัว อนาคตแม่พันธุ์ครับ...

นี่รังไข่ เซียงเหมี่ยงฯ สั่งยาง BRIDGESTONE มาเฮ็ดฮังไข่โดยเฉพาะ หนังสิได้เหนียว เฮ็ดลาบจะได้แซบ ๆ ครับ อิ อิ ::)::)

ช่วงเดือนก่อน อากาศฮ้อนหลาย ๆ เซียงฯ ผูกฮังไข่ไว้สูงจักหน่อย ไข่ฟักบ่ได้จักโต เน่าหมด เลยต้อง เอาฮังไว้อยู้พื้นดิน จะได้บ่ฮ้อนเกินไป วัสดุเฮ็ดฮังไข่กะหาเอาง่าย ๆ แต่ว่าใช้งานได้ดีแบบนี้ล่ะครับ ::)...

นี่ อั่งเปาครับ ลูกซายครับ เลี้ยงไว้เฝ้าไก่ ไปกัดไก่น้อยเถื่อหนึ่งถืกพ่อฮ้ายสับบักกอกน้อยใส่ เผิ่นงอนหงอยไปหลายมื่อ จากนั้นกะดูแลไก่อย่างดี ยามเวลาพ่อมาเฮ็ดงานเมืองลาวครับ ::)::)

นี่กะส่วนหนึ่งของไก่ที่เซียงเหมี่ยงฯ เพาะอยู่ครับ บางส่วนกระจาย อยู่กับหมู่พวกเพื่อนฝูง เวลาว่างจากเฮ็ดการเฮ็ดงานเครียด ๆ ได้อยู่กับไก่ ได้ให้เข้าให้น้ำกะมีความสุขแล้วครับ บ่ได้หวังผลเป็นธุรกิจ หรือ เพื่อ การพนัน(แค่หอมปากหอมคอ) ไก่ชนพาให้พบพาเพื่อนฝูงทุกระดับ ตั้งแต่คนจน ๆ ไปจนฮอดคนรวย คนดัง ขอให้ได้นั่งคุยกันเรื่องไก่ คุยได้หมดมื่อครับ....

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

Re: เล้าไก่ตี(ต้ม) เซียงเหมี่ยงฯ ครับ

อ้ายเซี่ยงเมี่ยงกลับบ้านบ่อครับพ้อว่าเงียบๆๆยุเนาะครับอ้ายเล้าไก่เสร็จเรียบร้อยแล้วเนาะครับมีแต่ไก่ตีบ่ออ้าย หาลังเทื่อน้องไปเล่นนำซิหาไก่ใสมาต้ามสู่น้องกินแหม๋อิอิ คิดฮอดอ้ายยุเด้อ

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197

Re: เล้าไก่ตี(ต้ม) เซียงเหมี่ยงฯ ครับ

จะแม่นเพิ่นคักแท้น้อ มีแต่ไก่ตี ทั้งนั้นเลยน้อ

อิสระ เสรี เสมอภาค

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

คนมักไก่เนาะ ตื่นเซ้ามาได้อุ้มไก่อ้อมบ้านจั่งกินข้าวแซบ อิอิ เว้าพื่นหลานอยู่บ้านดอกหวา มีแต่โตงามๆเนาะไก่แม่สาวหั่นแหม ต้มคือสิแซบบบบบหลาย 555

Tags for this Thread