หัวข้อ: เซียงเหมี่ยงฯ พาไปจอบบ้อนเด้อครับ...

Threaded View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

เซียงเหมี่ยงฯ พาไปจอบบ้อนเด้อครับ...

ได้กลับเมืองไทยช่วงพัก กะหวังว่าสิไปเอาปลาอยู่สระคัก ๆ มาเฮ็ดกินแซบ ๆ ก่ะน๊า มา ๆ ครับ พี่น้อง เซียงฯ สิพาไปเอาปลา....

เริ่มจากกะว่าสิลากอวนเอาปลาข่อโตใหญ่ ๆ มาต้มจักหลาย ๆ โตจักหน่อย...

เซียงเหมี่ยงฯ พาไปจอบบ้อนเด้อครับ...

อวนกะอย่างใหญ่กะว่าซุมใหญ่ ๆ กะสิต้อมเข้าอวนให้หมด...

ปรากฎว่า อาจจะเนื่องด้วยอวนขาด หรือว่าขี้ตมหลายโพด เลยบ่ได้ปลาจ้อย ทั้ง ๆ ที่ปลากะหลายอยู่ครับ ตอนลากบ่ทันฮอดฝั่งปลาโดดในอวนเต็มเลย แต่ว่าพอตอนจะเอาขึ้นสงสัยออกป่องขาดเหมิด ฮ่า ๆ กะได้มาจอบบ้อนเอาแบบนี้ล่ะครับ...

ผู่นี่กะบ่แม่นไผ๋ครับ เซียงเหมี่ยงฯ เองครับ ฮ่า ๆ
    บ่ได้หว่านแหโดน แตกแหน่บ่แตกแหน่ บางเถื่อแตกใหญ่กว่ากระด้งหน่อยเดียวฮ่า ๆ อาศัยใจมักครับ

สุดท้ายปลาสระนี้มากินยากคักครับพี่น้อง เซียงจอบบ้อนตังโดนได้ส่ำนี่ล่ะครับ ปลาข่อโตหนึ่ง กับ ปลาเข็งสองโต ครับ ฮ่า ๆ ...

กินยากหลาย เดี๋ยวมื่อหลังสิลากสายไฟมาลงช๊อตสาดอก ฮ่า ๆ ::)::)
    บ่คุ้มกับตากแดดผิวดำเลยครับพี่น้อง ::)::)
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์; 20-12-2009 at 19:36.