หัวข้อ: ครัว สีทนได้ ขอเสนอ เมี่ยงปลาทู จ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ศรีทนได้

ครัว สีทนได้ ขอเสนอ เมี่ยงปลาทู จ้า

ครัว สีทนได้ ขอเสนอ เมี่ยงปลาทู จ้า
    เมื้อนื้คิดอยากกินเมี่ยง ปลาทู่เลยบ่รอช้าเลยจ้า

เครื่องเมี่ยง
    1.ปลาทูทอด มากน้อยตามชอบ
    2.เส้นขนมจีน หรือ เส้น หมี่ เส้น กว๋ยเตี๋ยวลวก
    3.ผักกาดหอม
    4.ผักกาดขาว
    5.ผักสลัด
    6.ใบโหระพา
    ถ้ามักผักยังกะเอามาเสริมได้ เด้อค่ะอาหารสุขภาพ
    เครื่องตำน้ำจิ้ม

1.พริกขี้หนู
    2.กระเทียมดอง ถ้าบ่มีกระเทียมธรรมดา กะได้ค่ะ
    3.เกลือ
    4.น้ำตาลทราย
    5.มะนาว หรือ น้ำมะขาม
    6.น้ำปลา
    7.ขนมถั่วตัด ถั่วลิสงคัวนำเด้อค่ะมันจังหอม
    8 ไข่ต้ม เเกะเอาเเต่ไขเเดงจ้า
    มาตำน้ำจิ้มกันค่ะ
    1ตำพริกขี้หนุ รากผักชี กับกระเทียมเเลัว ไส่ถั่วตัดหรือถั่วลิสงลงไปนำ
    ตำละเอียดเเล้วตำไข่ไก่ต้มเเกะเอาเเต่ไข่เเดงเด้อค่ะ ลงไปนำ เอาน้ำอุ่นมาไส่จักน้อยมันจังบ่
    เเค่นเเล้วกะปรุงมะนาวน้ำตาลลงไปซอยผักชีลง ปรุงตามรสเจ้าของมักจ้า
    สีขอตัวไปกิน ก่อน เด้อค่ะ หิวเเล้วค่ะ มาเด้อค่ะมากินนำกัน

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

Re: ครัว สีทนได้ ขอเสนอ เมี่ยงปลาทู จ้า

กำลังว่าซินนอนเข้าครัวบาดนิเห็นเมี่ยงปลาทูแล้วคาบดึกพ้อดีมักๆๆ มักกินหัวปลาทูนำหอผักสลัเนาะแซบๆๆๆมาก่อนหมู่ฟ้าวกินก่อนอิอิ

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน

Re: ครัว สีทนได้ ขอเสนอ เมี่ยงปลาทู จ้า

คือเป็นตาแซบแท้ศรีทนฯ มาให้ศรีท้านกินนำแหน่ อิ อิ อิ
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

Membership renewed สัญลักษณ์ของ บ่าวจ้ำ
    ขัวข้วมของหนองคาย
    บล็อก
    2

ซังคนเด้

ล่อให้จ้ำน้ำลายไหลอีกแล้ว

กินเผื่อแหน่เด้อจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี

เอือ้ยศรี คือเป็นตาแซบแท้ ขอนำแน่คราฟจักโต สิเอามาห่อผักจักกำ 5555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวทุ่งฝน

กริ๊ดดดดดด จังแม่นน่ากินแฮงจ้า บ่ได้กินเหมี่ยงโดนแล้วจ้า

จังแม่นมาเฮ็ดน้องนุ่งน้ำลายแตกคักเนาะ หึ๋ย หน่ายเอื้อยแฮง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์

เรื่องฮิตน่าอ่าน Re: ครัว สีทนได้ ขอเสนอ เมี่ยงปลาทู จ้า

คือมาทำร้ายจิตใจ น้องแท้ๆๆหนอเห็นแล้วน้ำยายไหย 3หยดแหมะๆRe: ครัว สีทนได้ ขอเสนอ เมี่ยงปลาทู จ้าRe: ครัว สีทนได้ ขอเสนอ เมี่ยงปลาทู จ้าRe: ครัว สีทนได้ ขอเสนอ เมี่ยงปลาทู จ้า ปันปลากระป๋องตราปุ้มปุ้ย โอ้ยๆแอนอยากกินเด้พี่ศรี ทนได้ อยากจะย้ายบ้านไปอยู่ใกล้ๆพี่เด้ จะได้กินของ(ฟรี)อร่อยทุกๆๆวัน ::) งานนี้ การันตรีโดยแม่แอนนางรำเห็นแค่รูปก็รู้ว่า อร่อยRe: ครัว สีทนได้ ขอเสนอ เมี่ยงปลาทู จ้า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA

รอบยิ้มพิมใจ Re: ครัว สีทนได้ ขอเสนอ เมี่ยงปลาทู จ้า

โอ้ยๆๆเสี่ยวสิฆ่ากันทางอาหารบ่น้อ กินเผื่อจอยแน่เด้อจ้า เสี่ยว เฮ้ดหยังแซบเบิดสุอย่างเอาโลด:gRe: ครัว สีทนได้ ขอเสนอ เมี่ยงปลาทู จ้า:g

Re: ครัว สีทนได้ ขอเสนอ เมี่ยงปลาทู จ้ามาทันยุบ่น้อ บ่แม่นพากันกินหมดแล้วบ่จ้า เห็นแล้วกะน้ำลายไหล ครัวพี่สีมีแต่แนวเป็นตาแซบ:g

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร

ป๊าดดดน่ากินแท่ะครับบบบ ฝีมือบ่แพ้ ติ๋ม เปอร์โยเลยน๊ออ
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

Tags for this Thread