หัวข้อ: คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า...

คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า...

งานพาแลงครั้งนี้เป็นงานพาแลงที่ม่วนกว่าครั้งที่ 1 สมกับการรอคอยมาเป็นปีที่สิได้พ้อพี่น้องจ้า...ได้เฮ็ดอีหยังที่ไม่คิดว่าจะได้เฮ็ด ได้พ้อพี่น้องที่เว้ากันทางอักษรมาเป็นปี ได้กอดคนที่คิดฮอดจัง ได้กอดอ้ายหล่อ ได้กอดอ้ายเต็ม ได้กอดอ้ายบ่าว ได้กอดอ้ายทิดเพิ่ม แล้วที่เหลือไม่ได้กอดเลยนะ เสียดายหลายจ้า เอาไว้ปีหน้าน้อจั่งกอดกันใหม่...

ที่ประทับใจที่สุดคือได้รำบายศรี ซึ่งมาแล้วบ่คิดว่าสิรำได้เลยนะ...มื้อวันพฤหัสบที่ 5 มีนาคม 2552 อ้ายพลโทรไปที่ทำงานบอกว่าฟ้าวกลับบ้านแนะเด้อ ดีเจปุ้ย ดีเจส้มป่อย เอื้อยติ่มสิมาซ้อมรำบายศรีอยู่บ้านสิให้เด็กน้อยรำนำพะนะ เด็กน้อยกะว่ารำบ่เป็นจ้า อ้ายพลบอกว่าถ่าเด็กน้อยบ่รำเอื้อยติ๋มกะสิบ่รำพะนะ พอได้ยินเช่นนั่นไม่ต้องคิดมากเลยจ้า เด็กน้อย รีบตอบอ้ายพลว่าอ้าวรำกะรำสั่นตั้วจ้า ในกะว่ารำให้เบิ่งแล้วเพิ่นกะตัดสินใจเอาว่าสิเอาหรือบ่เอา สำหรับบ้านมหาแล้วจัดให้จ้า...

พอกลับถึงบ้านกะเห็นมี ดีเจส้มป่อย ดีเจปุ้ย น้องสายลม กำลังหัดรำบายศรีกันอยู่จ้าแต่เอื้อยติ๋มนั่งเบิ่งบ่รำเลยนะ เด็กน้อยไปถึงกะกินข้าวบ่ฮึจำบ่ได้แล้ว จากนั่นกะซ้อมนำเพิ่นจ้า แล้วประมาณทุ่มกว่า ๆ น้องแนนลูกยายหนูกะมาสมทบอีกคนจ้า เป็นอันว่า รำ 4 คน ซึ่งตอนแรกว่าจะรำ 6 เอื้อยติ๋มตัดช่องน้อยแต่พอตัว ดีเจส้มป่อยอาจาย์สอนรำบายสีกะบอกว่า รำแค่ 4 คนพอดีแล้วจ้า งั้นว่าใด๋ว่ากันจ้า กะซ้อมกันถึงจักทุ่มจำบ่ได้จ้า กะดึกพอก่อน ต่างแยกย้ายกันกลับนัดซ้อมอีกมื่อ วันศุกร์ที่ 6 มีนาคม 2552 ตอนเที่ยงจ้า และเด็กน้อยกะลางานครึ่งมื่อบ่ายจ้า มาซ้อมนำหมู่ ซ้อมจนดึกแล้วมื้อนั่นหมอลำอ้ายธนิตพร้อมด้วยหมอแคน นางเอก พระเอกหมอลำพากันมารำออกอากาศนำจ้า เป็นบรรยายกาศที่อบอุ่นจัง

และเป็นเรื่องที่น่าเสียดายจ้าภาพเด็กน้อยถ่ายรำบายศรี ออกอากาศพระเอกหมอลำ และภาพที่ถ่ายในงานพาแลงหายไปเกือบเบิดเหลืออยู่ไม่กี่ภาพที่ลงให้พี่น้องเบิ่งไปนั่นล่ะจ้า...เป็นเรื่องที่เด็กน้อยเศร้าใจถึงขณะ เว้ามายามใด๋ คิดยามใด๋แม่นน้ำตาไหลเลยจ้า เสียใจจังเลยจ้า ...นั่นคือส่วนที่เสียใจ เสียดายนะที่บ่ได้เอาภาพประทับใจต่างๆ มาให้พี่น้องได้เบิ่งจ้า แต่นั่นมันผ่านไปแล้วไม่สามารถแก้ไขได้ แต่กะเสียใจมาก ๆๆ จ้า

แต่สรุปแล้วกะมีเรื่องประทับใจพอให้คลายลืมเรื่องรูปไปได้หลาย เพราะความสุขมื้อนั่นม่วนสุด ๆ ได้รำ เป็นครั้งแรกที่เด็กน้อยรำเป็นจ้า เพราะงานพาแลง 1 อิจฉาอ้ายบ่าวคนเดิมเพิ่นรำคู่กะเอื้อยนานา อยากรำแต่รำบ่เป็นตกมาปีนี้ได้รำเป็นถูกใจจ้า ขอบคุณดีเจส้มป่อยอาจารย์ที่รัก ที่สอนศิษย์ให้รำเป็นนะคะ จุ๊บ ๆๆๆ

ประทับใจนางรำบายศรีทั้ง 4 น้องแนน น้องสายลม ดีเจปุ้ย เด็กน้อย อาจารรย์ส้มป่อยผู้ฝึกสอน กองเชียร์เอื้อยติ่ม เพื่อนน้องแนน พอกระเทิน อ้ายพล และมักหล่า ประทับอ้ายทิดศรี อ้ายโป้ยก่าย และพี่น้องที่ไปร่วมงานทุกคนเลยจ้า เสียดายบ่ได้กอดทุกคนแมะ เอาไว้ปีหน้าน้องานพาแลง 3 พ้อกันอีกจ้า...

ว่าแล้วกะคิดฮอดงานพาแลง 2 และกะอยากให้มีงานพาแลง 3 ไว ๆ จ้า....

คิดฮอดจังเลยจ้า...นอนดึกอีกแล้วล่ะ ไปล่ะนะ หลับฝันดีจ้า บายๆๆ จุ๊บ ๆๆๆ

คิดฮอดรูปที่หายไปที่สุดในโลกเลยนะ...คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า...คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า...คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า... ไหนบอกว่ากู้รูปได้ไง บ่เห็นกู้ได้มาเลยน้อ คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า...คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า...คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า...

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

Re: คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า...

คิดฮอดคือกันจ้าตะเอง คิดฮอดหลายๆเด้อ
    ปุ้ยภูมิใจมากๆเช่นกันจ้าบ่เคยรำมาก่อน
    มารำบายศรีสู่ขวัญปลื้มใจและภูมิใจ ขอบคุณครูส้มป่อยค่ะ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23

Re: คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า...

..รูปที่ถ่ายได่ตอนรำเด้อจ้าพี่เจ้ย.. มันบ่ค่อยชัดสำได๋ เลยบ่ได่โพสลงให้เบิ่งจ้า.. ย่อนครูขึ่นไปลุ้นลูกศิษย์อยู่เทิ้งบ้านพุ่นจ้า..ฮ่าๆๆ..กะว่า..คั่นเพิ่นพากันท่าล้มยามได๋กะสิได่รำโถ่งๆให้เบิ่งเทิ้งบ้านพุ่นล่ะ..ปรากฎว่าพากันได่ลื่นๆเลย..ครูกะภูมิใจคือกันเด้อ แอบน้ามตาซึมอยู่ผู่เดียวตั้วะจ้า..แสดงว่า..ตอนซ้อมเพิ่นพากันเล่นกันซื่อๆ..บาดได๋แท้พากันจำท่าได่เหมิดแล้ว..หึยย..เฮ็ดให้ครูใจบ่ดีเล่นซือๆดอกพวกเพิ่น.. Re: คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า...Re: คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า...Re: คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า...

ปล..พาแลง ๓ กะว่าสิเอาเซทนี้ล่ะ..ฟ้อนอวยพร บาดนิ.. แต่ชุดสิให้เริ่ดกว่านี้แน่นอน..ครูสิเป็นคนไปเลือกเองเลยบาดนิ.. Re: คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า...Re: คิดฮอดงานพาแลง 2 จังเลยจ้า...
    มองต่าง..อย่างปลง

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand

พาแลง 3 เขาสิรำแหย่ไข่มดแดง อิอิ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง

โอ้ยขนาดบ่ได่รำนำยังภูมิใจนำอยู่ทึ่งในความสามารถของแต่ละคน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

รออีกนิดครับ...ผู้ใหญ่บ้าน กับ อบต.เพิ่นว่าอาจสิมีพาแลง2ครึ่งว่าซั่น..จักแนวได๋บุถ้าเบิ่งคือกันอยู่

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล

ผมเห็นนางรำแต่ละคน ผมอึ้งทึ่งเสียว ก่อนที่ดีเจเด็กน้อยจะกลับถึงบ้าน ผมเห็นดีเจปุ้ย ติ๋มเปอร์โย และน้องตูน ร่ายรำอยู่ น้องสายลม (ตูน) จะดูดีกว่าในตอนแรก ๆ

ต่อมาดีเจปุ้ย เริ่มมีเค้า และเนียนตามากขึ้น ส่วนติ๋มเปอร์โย หัดไปได้สักพัก พี่เลี้ยงโยนผ้าเดินลงเวทีไปเลย ส่วนดีเจเด็กน้อย ผมนั่งหัวเราะตลอดเวลา จะไปรอดมั้ยเนี่ย

เพราะในชีวิตที่อยู่ร่วมกันมาเกือบ 20 ปี ดีเจเด็กน้อยเป็นคนที่ไม่กล้าแสดงออก วันแรกรู้สึกแข็ง ๆ พิลึก ดูแล้วตลก แต่ก็ไม่กล้าหัวเราะมาก คิดในใจว่าเธอต้องทำได้ เพราะถ้าคิดจะทำอะไรแล้วเธอจะต้องทำให้ได้และทำได้ดีมาก ๆ ด้วย ถ้าเธอคิดจะทำ ตอนกลางคืนเธอซ้อมทั้งคืน ผมตื่นขึ้นมาตกใจ นึกว่าปอบผีฟ้าที่ไหน มารำดึก ๆ ดื่น ๆ ฮ่า ๆ ๆ

ต้องยอมรับการซ้อมใช้เวลาน้อยวัน แต่หฤโหดมาก ๆ ทั้งสถานที่ที่ดูคับแคบ (ห้องพักของพล พระยาแล) และอื่น ๆ แต่ด้วยความเก่งและสวย (เกี่ยวกันมั้ยเนี่ย) ของครูผู้สอนน้องมิก ซึ่งเป็นนาฏศิลป์ระดับอินเตอร์ทีเดียว

วันงานมาถึง ก็มาซ้อมกันที่งาน เพื่อให้สัมผัสเวทีจริง จนกระทั่งเที่ยงวันก็ไปแต่งหน้าต่อ ตอนเย็นผมมัวงุ่นง่านกับงาน แต่พอเงยหน้าขึ้น ผมเห็นนางรำแต่ละคนสวย ๆ ทั้งนั้นเดินเข้าบริเวณงาน โดยเฉพาะน้องแนนลูกสาวยายหนู เธอโดดเด่นทั้งหน้าตาและมารยาท ผมชื่นชมยายหนูกับคุณตา เลี้ยงลูกได้เยี่ยมมาก ๆ ไม่ถือตัว ดีเจปุ้ย น้องตูน และดีเจเด็กน้อย ก็สวยไม่แพ้กัน จนผมต้องอึ้ง อิ อิ

ต้องขอชื่นนางรำกิตติมศักดิ์ ในงานพาแลง 2 ที่ผ่านมาด้วยความจริงใจครับ ทุกคนเยี่ยมมาก ๆ หวังว่างานพาแลง 3 เราคงได้พบกันครับ

ขอบคุณครับ ขอบคุณทุกฝ่ายที่ช่วยให้งานพาแลง 2 ประสบความสำเร็จครับผม

ด้วยรักครับ

พล พระยาแล

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่

น้องดีเจเด็กน้อย ถ้าคิดฮอดกัน ก็ขอเชิญไปงานพาเที่ยง นอกรอบ กินกุ้งเต้น ปลาเผา ที่หาดคูเดื่อ อุบลฯ เด้อครับ วันที่ 14 เมษายน นี้ เป็นการจัดเพื่อพ้อหน้า พ้อตากัน ของสมาชิกไทอุบลฯ และต่างจังหวัด รูปแบบงานก็เป็นการกินข้าวเที่ยงร่วมกัน มีปะแป้ง บ่าว สาว อุบลฯ นําเด้อ อิอิๆๆ ตอนนี้มีสมาชิกแจ้งความจํานงค์ สิไปเกือบ 30 คน แล้วครับ ถ้าดีเจเด็กน้อยว่างก็ขอเชิญ เด้อครับ ชาวอุบล ยินดีต้อนรับ ครับผ๊ม
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

เสียดายจ้า อ้ายบ่าวเซียงน้อยเพราะว่าช่วงสงกรานต์กลับบ้านไปทำบุญและกะรดน้ำดำหัวผู้เฒ่าจ้า และอยู่วัดมีงานปฏิบัติธรรมนำจ้า เด็กน้อยจะอยู่วัน แต่วัน 10 เม.ย. - 13 เม.ย. 52 เลยจ้า และช่วง 13 - 15 เม.ย. กะต้องรดน้ำดำหัวผู้เฒ่านำจ้า ไว้โอกาสหน้าจ้า เสียดายอยุ่จ้า อิอิอิ