หัวข้อ: ลูกจ้าง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวกระสัง

Re: ลูกจ้าง

ขอบคุณครับสำหรับคำแนะนำ บ่าวจันทร์ยังน้อยประสบการณ์
    เลยอาจซิมีความน้อยเนื้อต่ำใจแน่ ประมาณว่ายังต้องเรียนรู้อีกมาก
    จังได๋ๆกะสู้ๆ ขอบคุณทุกท่านครับ :)

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

อีก 1 กำลังใจจากน้องเขมฯเด้อค่ะ สู้ต่อไปค่ะ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

เป็นกำลังแรงใจให้น้องบ่าวจันทร์จั่งซี่ละชีวิตของการทำงานของการเป็นลูกจ้างของคน ในสังคมปัจจุบันเห็นกันหลายละครับแบบนี้ขยันอดทนไว้จักมื้อหนึ่งเฮากะต้องใด้ดีแม่นเฮาซิปิดทองหลังพระเฮากะต้องภูมิใจว่าเฮาใด้ทำดีแล้ว

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อ้ายเซียง

สู้ต่อไปน้องรักไม่มีใครไม่เคยลำบากหรอกมันอยู่ที่ใจเรามากกว่าใครเป็นอย่างไรก็จงมองในแง่ดีเข้าไว้ว่านั่นคือบทเรียนในชีวิตจริงจำเอาแต่สิ่งที่ดีของเขามาเป็นแบบอย่างอย่ามองสิ่งที่ไม่ดีประสบการณ์เท่านั้นที่จะสอนให้เราเข้มแข็ง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ 18ฝนคนอันตราย

อดทนเอาเด้อน้องจัน อยู่ไสกะคือกันเอื้อยอยู่เมืองนอกกะอดทนคือกันทำงานคนแบบนี้มีอยู่ทั่วโลกเฮาบ่อสามารถหนีคนแบบนี้ไปได้หรอกน้องจัน แต่ตัวเฮาต้องอดทนและสู้ทำเฉยโลดหล่า เขาเว่านำเฮาเฮากะเว่านำเขาความดีของเฮาเอาชนะเขาได้เด่จักมื่อหนึ่งสิมีคนเห็นความดีของเฮาเองหล่า คนเฮามาจากร้อยพ่อพันแม่เนาะอย่าไปไส่ใจเอื้อยแม่นอยู่กะ ฝาหรั่ง สาระพัด เชื้อชาติมีคุแนวเอื้อยกะอดทนเอาคือกััน เพื่อ อนาคต ของชาติ อิอิอิอิอิอิอิอิ สู้ๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ น้องหล่ามาเป็นกำลังใจ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะนาว

[COLOR="Red"][I]...ในบางเสี้ยวของชีวิต..ไม่ใช่มีเพียงคุณที่ต้องพบกับสิ่งที่ผิดหวัง
    ...หรือไม่คาดหวัง อยู่กับใจและตัวเราให้มากที่สุด...นั่นจะเป็นพลังในการต่อสู้
    ...จงให้กำลังใจตัวเองในทุกย่างก้าว ........นะน้องรัก.......[/I][/COLOR
    ]

น้องจันทร์ เอื้อยนาวเป็นกำลังใจให้เด้อจ้า......ในฐานะลูกจ้างคือกัน...ต่างถิ่นคือกัน
    ขอให้น้องจันทร์อดทน บางสิ่งบางอย่าง เฮากะเปลี่ยนแปลงหยังบ่ได้ ...แต่อย่างเดียวที่เฮ็ดให้เฮาอยู่ต่อไนโลกนี้กะคือกำลังใจ จากตัวเองและคนรอบข้าง มองเขา..เรียนรู้...แต่ในสิ่งที่เป็นประโยชน์กับเรา...สู้ๆๆจ้าน้องจันทร์ที่รักกกกกกกกก

ยิ้มหน่อยสิคะ ......คนเก่ง.......อิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ Re: ลูกจ้าง

แวะมาเป็นกำลังใจให้ครับ บ่าวกระสัง....
    เซียงเหมี่ยงฯ เซื่อตลอดมาว่า สิ่งดี ๆ ที่เฮาเฮ็ดบ่เคยสูญเสียไปใส.....
    ถึงเฮ็ดไปแล้วบ่มีคนเห็น กะบ่แม่นว่าเฮาบ่มีคุณค่า คุณค่ายังอยู่กับคนเฮ็ดงานเสมอ.....
    คนอื่น แย่งซีน แย่งความดีความชอบได้ แต่ว่าบ่มีไผ๋ สามารถแย่งคุณค่าในตัวเฮา แย่งความสามารถในตัวเฮาได้ครับ......
    เฮาเฮ็ดเวียกหลาย ความรับผิดชอบหลาย สิ่งเหล่านี้สร้างให้เฮามีความคิด ประสบการณ์ ความรู้ .....
    ให้พยายามมองโลกเป็นบวกเสมอครับ บ่าวกระสัง แล้วสิ่งดี ๆ จะเข้ามา อย่าไปท้อกับปัญหา แต่ให้ใช้ปัญญาผ่านพ้นไปให้ได้......
    อ่านคนให้ออก มองคนให้ขาด มีความฉลาดทางอารมณ์ บ่คิดร้ายกับไผ มองทุกสิ่งทุกอย่างโดย ปราศจากอคติ แล้วเฮาสิคิดหลาย ๆ อย่างออกง่าย ๆ เพราะว่าบ่มีอคติมาบังความคิดเฮา......
    เป็นกำลังใจให้เด้อครับ บ่าวกระสัง สู้ ๆ โลกนี้ยังกว้างนัก การเรียนรู้ และ การต่อสู้บ่มีมื่อจบดอกครับ หากเฮายังมีชีวิตอยู่.....

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ แจ่มใสยิ้มสวย
    บล็อก
    18

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ Re: ลูกจ้าง

มองโลกอีกด้านสิ่งที่น้องเจอคือบทเรียนในการก้าวเดิน อย่าหวั่นไหวกับลมปาก เป็นกำลังใหน้องชายค่ะ:-*:g

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวกระสัง

อ่านคนให้ออก มองคนให้ขาด มีความฉลาดทางอารมณ์
    คมขนาดอ้าย ขอบคุณแง่คิดดีๆครับ บ่าวจันทร์จะนำไปแก้ไขและนำไปใช้ครับ
    ขอบคุณเอื้อยๆอ้ายๆซูคนอีกเทือครับ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล

ฮ่วย เล่ามาปานมิวสิควีดีโอแท้น้อ คือจั่งซี่ครับ บ่ว่าสิเฮ็ดงานอยู่ไสกะตามซาง ความจริงมันเป็นจั่งซี่ และกะสิเป็นตลอดไปตราบที่เฮายังมีลมหายใจอยู่ครับ นี่คือระบบการบังคับบัญชาของระบบข้าราชการ นายจ้างลูกจ้าง หรือความเหลื่อมล้ำครับ ต้องทำใจ และต้องยอมรับสภาพครับ

ความน้อยเนื้อต่ำใจเกิดขึ้นแน่นอนครับ แต่หากบ่ปล่อยวาง กะสิกลุ้มใจครับ หลายคนลาออกไปนอนนากะหลายคนครับ เพราะเบื่อระบบศักดินา ระบบราชการ ลูกจ้าง รัฐวิสาหกิจ ระบบที่เกาะกินสังคมไทยตั้งแต่ปุแต่ปู้มาแล้วครับ รวมไปถึงระบบอุปถัมป์

หากเฮาบ่คิดหยังหลาย สองขั้นบ่ได้กะตามครับ ปีหน้าหรือปีต่อ ๆ ไปเฮาสิต้องได้ครับ เขาคงสิบ่เอาไปแจกวินมอเตอร์ไซด์ปากซอยดอกครับ เพราะว่าเพิ่นบ่ได้มาเฮ็ดงานหม่องนี้กับเฮา อิ อิ

ปลงซะเถาะครับ อยู่ไสกะเป็นจั่งซี่ คือ มันก็เป็นของมันอย่างนี้นี่เองครับ สาธุ สาธุ สาธุ ครับ

Tags for this Thread