หัวข้อ: แหนมปีกไก่+ซุปหน่อไม้อีกแล้วพี่น้อง....

แหนมปีกไก่+ซุปหน่อไม้อีกแล้วพี่น้อง....

แหนมปีกไก่+ซุปหน่อไม้อีกแล้วพี่น้อง....
    ทอดกรอบๆ(เกือบไหม้คาแต่แชท::) ) กินกับข้าวเหนียวฮ้อนๆ แซ๊บ แซบเด้อพี่น้อง เลยเอาสูตรมาฝาก...
    เครื่องปรุง...
    ปีกไก่ส่วนกลาง ประมาณ1โลหนี่หละ,เกลือประมาณ1ช่อนชากับอีกนิดหนึ่งกะเอา,กระเที่ยมตำ3กลีบใหญ่ๆ,ข้าวเหนียวนึ่งประมาณปั้นน้อยหนึ่ง...
    บ่มีสูตรตายโตกะเอาทั้งนั้นหละจ้า...เอาทุกอย่างลงใส่กะละมังขยำให้เข้ากัน ใส่พริกหน่วยนำเด้อจ้า...
    จัดการใส่ถุงปิดให้สนิท ไล่ลมออกจากถุงให้หมดให้หมด...ถิ่มไว้จัก2-3มื้อกะส้มพอดี
    แล้วนำไปทอด แนะนำให้ใช้หม้อสำหรับทอดเด้อจ้า...คั่นมีปลั๊กไฟหลังบ้านกะทอดนอกบ้านไปเลย...
    คั่นทอดในบ้านกะซับให้แห้งแล้วจังทอด...แตกว่าแม่นระเบิดลง...คร้านทำความสะอาดครัวเนาะ...::)
    เวลาทอดกะเฝ้าเอาแหน่เด้อ ห้ามเล่นเนต ห้ามแชท....อิอิ
    ต่อมาซุปหน่อไม้จ้า
    สูตรกะคือเก่าตามเดิมหละ...ไผมักพริกแห้งคั่วกะบ่ว่ากันจ้า แต่ติ๋มมักพริกดิบจี่ไฟ....
    มาเด้อบาดทีหนี่กินข้าวนำกันพี่น้องเอ้ย....แซบคัก
    ปล.อยากมีกล้องดีๆมาถ่ายรูปคือน้องบ่าวกันต์เด้...อันนี่จักแมนหยัง มืดอึ่มสึ่มอยู่....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

Re: แหนมปีกไก่+ซุปหน่อไม้อีกแล้วพี่น้อง....

เป็นตาแซบตั๊วล่ะเอื้อย..ภาพแรกคือแดงๆ ภาพสุดท้ายซงสิไหม้เนาะ..พอดีล่ะบ่อทันได้กินเข้าแลงเลย

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี

Re: แหนมปีกไก่+ซุปหน่อไม้อีกแล้วพี่น้อง....

ป้าด เอื้อยข่อยได้แนวมาสู่กินอีกแล้ว

ตื่นมาพ้อแนวกินพอดี กำลังหิวเรย 555

ข้าวเหนียวจักปั้นกับปีกไก่จักโลกะพอเน้อ ซุปหน่อไม้เป็นตาจ้าดีแท้

จี่พริกดิบแสบท้องจ้าวๆๆๆๆ ฮุ้ๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร

แนวอ้ายมักคักตั้วหล่า อั่นซุปหน่อไม้ หากินง่ายอยู่บ้อน้องติ๋มทางนี่แหม ถ้าอ้ายจักคราว เก็บผักอีเลิดก่อน อยู่เลาะค้างพลูหั่นแหม กำนันเอ๋::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

ซุบหน่อไม้กะของชอบของผมคือกันคับผม บ่ได้กินโดนเติบแล้ว เหลืออยู่ถุงหนึ่งบ่ได้เฮ็ดกินจักเทื่อ ผมขอปีกไก่จักสองสามปีกแหน่เด้อคับผม หิวข้าวแล้วหละ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

เป็นตาแซ่บเน๊อะค่ะเอื้อยติ๋ม :g

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

นำมากินเกือบบ่อทันมาคราวนี้555ฟ้าวเข้าครัวหาแนวมากินเลยเนาะครับหลังจากห่างหายไปอิอิ ซุบหน่อไม้เป็นตาแซบแท้ มีฮอดข้าวเหนี่ยวอยากนำเด่น้อครับกินนำแน่เด้อ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ Re: แหนมปีกไก่+ซุปหน่อไม้อีกแล้วพี่น้อง....

:g โอ๊ยเป็นตาแซบเนาะครับ เทิงแหนม เทิงซุปหน่อไม้....

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ หน้าเกาหลี

กินนำแหน่ครับผม เอื้อยติ๋ม
    หิวข้าวแล้วแหมะ อิอิ