หัวข้อ: หมาก หยังน้อ ไผฮู้จักบอกแนครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA

รอบยิ้มพิมใจ Re: หมาก หยังน้อ ไผฮู้จักบอกแนครับ

อ้อ ลูกท้อ ว่าตี้ อิอิอิ..หัวกะเคยเห้นนี้หล่ะเด้อ แซบบ่จ้า กินแล้วมาเป้นตาเมื่อยแท้ ลูกท้อ พะนะ ::)::)

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)

Re: หมาก หยังน้อ ไผฮู้จักบอกแนครับ

หมากท้อจ้า แซบอยู่ทางพี้มีหลายตั๊วจ้า :g::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม

Re: หมาก หยังน้อ ไผฮู้จักบอกแนครับ

รสชาติจะมีลักษณะอย่างไรหรอครับ สิคือบักม่วงบ่น้อ.......

หล่าลูกกก
    Guest
    หมากหน่วยใข่คับ ทุกอย่างคือ หน่วยพิกุลคับ แต่หน่วยใหญ่กว่าหลายคับ ขนาดกำปั้นเลยคับ กินได้เวลาสุกงอมแล้วคับ รถชาดหวานหอมคับ เนื้อในคล้ายใข่เหลืองคับ เอาไปบ่ายกับข้าวเหนียวคือข้าวเหนียวบ่ายใข่เลยคับ เวลากินแล้วห้ามยิ้มคับต้องล้างปากก่อนคับ ปลูกง่ายคับใช่เมล็ดคับ ผมกล้าใส่กระถางไว้หน้าห้องหลายลูกเลยคับ สิเอากลับไปปลูกอยู่บ้านคับผมไม่อีสาน หายากคับแถวบ้านผมบ่มีเลยคับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน
    หน่วยคือหมากม่วงน้อจ้า จักสิแม่นหมากเดียวกันกับที่เคยได้กินหรือบ่ ทางบ้านเอิ้นหมากไข่จ้า
    ข้างในสิเหลืองคือไข่ รสชาติสิหวานๆผุเฒ่าว่ากินกับเข่าเหนียวแซบจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    แม่นหมากหยังน้อคับนั่น

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านบ้าน
    หมากไข่ตั้วนิ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    เห็นในรูปว่าแม่นบักม่วง 555555

ลาวชัยภูมิบ่อเคยเห็นแม่นไปพ้อในป่าบ่อกล้ากินดอกย่าน

อีหลี
    Guest
    เพิ่งเคยเห็นคือกัน มันคือหมากม่วงเนาะ ถ้าบ่อบอกข่อยว่าเป็นหมากม่วงดี้นี่ เป็นตาแซบเนาะ

สาวเหล่าเสือโก้ก
    Guest
    คือบักม่วงเนาะจ้า แม่นหมากหยังละ

Tags for this Thread