หัวข้อ: . ...ปลาหมึกแดดเดียว+ตำถั่ว... .

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ใบไม้สีชมพู

. ...ปลาหมึกแดดเดียว+ตำถั่ว... .

ตำถั่วเป็นอาหารจานโปรดของใบไม้สีชมพูค่ะ กลับบ้านยามได๋กะได้กิน สมัยเป็นเด็กน้อยอีแม่ปลูกถั่ว เวลาถั่วมีหน่วย กะสิไปเก็บมาตำกินก่อนไปโรงเรียน ตำสู่น้องซายกินกับต้มไข่ จนว่าถั่ววายพู้นแล้วจ้า กินบ่มีเบื่อจ้า

กลับบ้านคราวนี้ ไปฮอดบ้านตอนหกโมงเช้า ย่างเข้าครัวหาแนวกินก่อนหมู่เลยค่ะ มีถั่วพอดีเลยค่ะ เอื้อยกะเลยเก็บมาให้ตำ จานนี้ใบไม้ตำเอง ทอดปลาหมึกเองจ้า แต่ว่าข้าวบ่ได้นึ่งเองค่ะ เพิ่ง อิอิ ไปกินบ้านเอื้อย เพิ่นนึ่งไว้ถ่าแล่วค่ะ

. ...ปลาหมึกแดดเดียว+ตำถั่ว... .

กินถ่าแกงไก่ส่หน่อไม่ส้ม เมนูโปรดอีกอย่างของใบไม้ฯค่ะ กว่าเอื้อยสิแกงแล้ว ตำถั่วกะบกไปหลายเติบจ้า ย่อนว่าคนมันหิว อิอิ เลยบ่ได้กินแกงไก่ใส่หน่อไม้ส้มหลายปานได๋จ้า

ส่วนภาพนี้เป็นท่าฉีกปลาแดกของเอื้อยใบไม้สีชมพูค่ะ อิอิ เป็นตาแซบบ่จ้า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23

Re: . ...ปลาหมึกแดดเดียว+ตำถั่ว... .

คือเป็นทรงหิวข้าวอิกแล่วน้อ..กะหาสิอิ่มวังได๋นินึงกะดาย..ซังคนหาแต่แนวมาล่อกันอ้วน.. หึยย
    มองต่าง..อย่างปลง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ใบไม้สีชมพู

Re: . ...ปลาหมึกแดดเดียว+ตำถั่ว... .

เอื้อย ทางนี้กะกินอยู่ลวดมื่อเลยจ้า บ่ฮู้จักอิ่ม อ้วนเอาๆอยู่จ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อ้ายเซียง

มักคือกันคับตำถั่วนั่น กินยามใด๋กะแซบเนาะ แกงไก่ใส่หน่อไม้ส้มนั่นกะมัก สรุปแล่วมักคือกันอิๆๆๆๆเว่าแล่วกะหิว

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม

เอาข้าวมาหัยทางนี้แหน่เด้อ

หนุ่มโนนตาลกินแต่ข้าว เป็นตาเลี้ยงง่ายแท้น้อ อิอิ

อ้ายเซียง เฮาคือสิกินข้าวพาเดียวกันบ่ได้เนาะจ้า แนวกินคือสิบ่พอ อิอิ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand

น้องกานต์ ขอตำถั่วบ่เผ็ด บ่ใส่น้ำตาล 1 จาน

อันแกงไก่ใส่หน่อไม้ส้มกะของมักเอื้อยคือกันเด้อ

หิวข้าวจังเลย ง่วงด้วย แต่ประชุมอยู่ไปไหนไม่ได้เลย
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม

Re: . ...ปลาหมึกแดดเดียว+ตำถั่ว... . กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ใบไม้สีชมพู Re: . ...ปลาหมึกแดดเดียว+ตำถั่ว... .
    หนุ่มโนนตาลกินแต่ข้าว เป็นตาเลี้ยงง่ายแท้น้อ อิอิ

อ้ายเซียง เฮาคือสิกินข้าวพาเดียวกันบ่ได้เนาะจ้า แนวกินคือสิบ่พอ อิอิ
    ข้าวผมบ่ได้หนื่งมื้อนิก่าเลยได้กินข้าวเย๊น กินข้าวเย็นเอ็นใหญ่......กินได้เหมดล่ะครับขั่นมีคนเลี้ยงกับข้าว ::)::):g

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

ปลาหมึกแดดเดียวนี่กะแซบครับ...เกงไก่ไส่หน่ออไม้ส้มกะสุดยอด...แต่ว่าสีกปลาแดกนี่บ่อเอานำเด้อ 5555

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

พบปะพูดคุย Re: . ...ปลาหมึกแดดเดียว+ตำถั่ว... .

Re: . ...ปลาหมึกแดดเดียว+ตำถั่ว... . กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ sompoi Re: . ...ปลาหมึกแดดเดียว+ตำถั่ว... .
    คือเป็นทรงหิวข้าวอิกแล่วน้อ..กะหาสิอิ่มวังได๋นินึงกะดาย..ซังคนหาแต่แนวมาล่อกันอ้วน.. หึยย

::)::) รู้ยุดอกว่า เอื้อยมิก เห็นมักถั่วบ่ได้ เห็นแล้วอยากเลยแม่นบ่จ้า อิ่มปานได๋กะสู้ๆๆๆพะนะ:g
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

Tags for this Thread