เมือวันเสาร์ได้ไปกินเข่าบ้านหมุ่ เเซ่บหลายค่ะ
เเนวกินกะมีหลายอย่างค่ะทั้งเเซ่บทั้งเผ็ดดีใจหลายได้กิน ก้อยกุ้งนำถ้ากุ้งสดกว่านิ้คงสิดีน้อค่ะเเต่กะยังดียังได้กินน้อค่ะรุ้สึกคลายความคิดฮอดบ้านลงจักน้อยเเน่ หน้าฮ้อนนัดกับหมุ่ ไว้จะไปช้อนกุ้งพะนะ สิบ่ถืกจับบ่ น้อ ถ้าถือจับกะไปประกันเอาเเน่เด้อ สีทนได้ถืกจับ ย้อน ช้อนกุ้งคงสิดังหลายน้อค่ะมาเบิ่งหน้าตาอาหารกันค่ะ::) อย่ากลื่นน้ำลายนำเด้อค่ะ555
มากินเข่าเที่ยงนำกันเด้อค่ะ
เเซ๋บคักหลาย ลุกชายหมุ่คนนื้เเม่คนใต้ พ่อคนเดนมาร์กเเต่ ลุกเรามักกินข้าวเหนียวหลาย ปั้นเก่งหลาย ถืกจัย สีหลาย เว้ามาเเล้วกะอยากมีลุกนำเพิ่นเด้อน้อ 55