หัวข้อ: มาซ่อยกัน ฝักลาบแนจ้า

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

พบปะพูดคุย มาซ่อยกัน ฟักลาบแนจ้า

เนื่องด้วยวันที่ 10 เมษา 2552
    เมรีเมื่อฮอดบ้าน เช้าของวันที่ 10 พักผ่อนนิดน่อย อาบน้ำ แต่งโต ไปซ่อยงานบ้านน้าสาว

ญาติๆๆผู้ใหญ่ เพิ่นได้ ร่วมกันทำบุญหาคุณยายบัวทอง ศรีวิชา เป็นการบุญทำทานทำกุศล ให้สำหรับคุณยายที่ได้ล่วงลับไปได้กินได้ทานอีหลีจ้า พี่น้อง ข้าวของเครื่องดื่ม กินแบบ ห่อกลับ หรือว่ากินแต่เช้า ฮอดแลง มับๆๆ เมรีเป็นแม่ครัวพร้อม เด็กเสริฟ ย่างเสริฟ จนปวดขาเมื่อยไปเหมิด ฮอดแลงมา ฮอดบ่มีเวลาไป หย่าวหน้าฮ้าน นำคาเจ้าเลยจ้า (ที่บ่ได้ไปหย่าวคาแต่ไปตำส้มตำขายดอกจ้า::))อิอิอิ ขายดีคัก แต่ในงานบุญห้ามบ่ให้ขายเบียร์เหล้านิติ พี่น้อง ทำลายความสุขเมรีคักแต่บ่เป็นหยัง หย่าวมาแต่ยุครัวแล้วจ้ามาซ่อยกัน ฟักลาบแนจ้า

เพิ่นกะได้เสียไปตั้งแต่ ปี 50 แล้วล่ะจ้าแต่ว่าก่อนไปเพิ่นได้สั่งไว้ว่า ให้ไปจ้างเอาหมอลำศิริพรเด้อมาฉลองให้ แต่เนื่องด้วย คิวงานหมอลำที่จะจ้างไปนั้น เพิ่น บ่มีคิวว่าง มาได้อีกทีหนึ่ง กะปี 52 ค๊า ช่วงกลางกะมี ลำผญา ลำซิ่ง ของ นางผมหอม ผสมกันหลายๆๆคู่ มาให้พี่น้องที่มาร่วมทำบุญได้ฟังกันในช่วงกลาง

มาช่อยกันฟักลาบจ้า เครื่องหมุนเนื้อ เจ๋งเลยต้องมาซ่อยกัน ฟักมาซ่อยกัน ฟักลาบแนจ้า
    มาซ่อยกัน ฟักลาบแนจ้า
    นี้คือทีมงานแม่ครัวเสื้อขาวๆๆๆ
    สำหรับคนที่มาทำบุญทำทานนำ แต่บ่ได้นั่งกิน ต้องห่อให้จ้า
    ที่จริงกับข้าวมีหลายมากๆๆ แต่ว่า เมรีบ่มีเวลาถ่ายเอามาเบิ่งเฮ็ดแล้วยกเสริฟ ตักๆๆเหมิด
    ภาพหมอลำซิ่งช่วงกลางวันจ้า
    ศิริพรช่วงกลางคืน

เบิ่งกะบ่ค่อยได้เบิ่งดีปานได๋ดอก พอเพลงหย่าวมันๆๆแนตีกันอีกแล้วฝุ่นกะหลายคัก
    ว่าแม่น ซิเป็นโรคปอดเอาโลด บ่ได้ฮอดถ่ายรูปกับนักร้องเลย เพราะบ้านศิริพร กับบ้านเมรีอยู่ไกล้กัน เพิ่นแต่งโตอยู่บ้านถึงเวลากะมาขึ้นฮ้านร้องเพลงโลด ร้องเสร็จ กะขึ้นรถกลับบ้านโลด เห็นแต่ยุเวที พอซิถ่ายตรงหน้าฮ้านแต่ กล้องจำกรรม แบตเหมิดซะนั้น555
    จบๆๆๆ วันที่19 พี่นาง/ศิริพร เพิ่นนัดไป ทำบุญบ้านเพิ่น เมรีกะกลับมาก่อนซะนั้น 555

มาซ่อยกัน ฟักลาบแนจ้า ขอบคุณที่ยังรักกัน มาซ่อยกัน ฟักลาบแนจ้า
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

Re: มาซ่อยกัน ฝักลาบแนจ้า

อยากจับมือสาวหมอลำเด้...........5555//อยู่บ้านเอิ้น ฟักลาบ เด๊...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน

อนุโมทนาบุญนำหลายๆๆจ้า
    เป็นตาม่วนเน๊าะจ้า อยากไปนั่งฟังลำจักเที่อเบิ่งเด้
    คือสิม่วนหลายคัก

Miss Papaya

พบปะพูดคุย Re: มาซ่อยกัน ฟักลาบแนจ้า

Re: มาซ่อยกัน ฟักลาบแนจ้า กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ... Re: มาซ่อยกัน ฟักลาบแนจ้า
    อยากจับมือสาวหมอลำเด้...........5555//อยู่บ้านเอิ้น ฟักลาบ เด๊...
    555555 ฟักหยังคือกันนั้น ฟักโลด ::)

Miss Papaya

พบปะพูดคุย Re: มาซ่อยกัน ฟักลาบแนจ้า

Re: มาซ่อยกัน ฟักลาบแนจ้า กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ สาวเมืองกะสิน Re: มาซ่อยกัน ฟักลาบแนจ้า
    อนุโมทนาบุญนำหลายๆๆจ้า
    เป็นตาม่วนเน๊าะจ้า อยากไปนั่งฟังลำจักเที่อเบิ่งเด้
    คือสิม่วนหลายคัก
    อิอิบ่เป็นตาไปนั่งดอกจ้า ตีกันดีคัก เด๋ยว นี้ Re: มาซ่อยกัน ฟักลาบแนจ้า

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

อนุโมทนาบุญนำค่ะเอื้อยหน่อยค่ะ หมอลำเป็นตาม่วนคักค่ะ

น้องเขมบ่ได้เบิ่งหมอลำหมู่มาหลายปีแล้วค่ะ อยากเบิ่งเด๊..

คึดพ้อบรรยากาศหอบสาดไปเบิ่งหมอลำกับเฒ่าแม่.

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

ป้าดเห็นครัวแล้วกะอยากฟักลาบเนาะครับที่ขาดบ่อใด่คือสี่สิบดีกรีตั้วครับแก้คาวอิอิเห็นหมอลำกะอย่าฟ้อนหน้าฮ้านเด่เนาะแม่นยุดอกครับมีบุญมีงานยามใด๋แม่นแท้ต้องใด่เบิ่งมวยนำทุกเที่ยวเสียบรรยากาศเบิดครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

Re: มาซ่อยกัน ฟักลาบแนจ้า

ฆ่างัวจักโตน้อ คือหลายแท้ คนฟักสิบ่ล้าติ ได้บรรยากาศเฮ็ดบุญอี่หลีเนาะคับ เบื่อแต่ซุมตีกันหน้าฮ้านนี้หละ จับขังไว้ให้เบิ่ดโลดกะยังว่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม

ถ่ายวิดีโอไปลักถ่ายมือขออาจารย์มือกีตาร์มาหัยผุข้าแหน่น๊า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ Lerm ubon
    Chonburi-BASF The Chemical company

คือบ่มีไผมั่วหน้าฮ้านหมอลำ.::)ถ่าบ้านผมขี่ดินไง่กุ๊บปานนี้+::)::)::)